تصویر
علی الوندی

10 روز پیش

آشنایی با قوانینی که معامله گران حرفه ای دنبال می کنند

آشنایی با قوانینی که معامله گران حرفه ای دنبال می کنند

کسب و نگهداری سود قابل اعتماد در بازار های مالی بسیار سخت تر از آن است که در نگاه اول به نظر می رسد.

کارگزاران به سختی پیش می آید که آمار شکست معامله گران و سرمایه گذاران را اعلام کنند، اما قطعا این آمار درصد بالایی از شکست افراد را نشان می دهد، کارگزاری ها نگران هستند حقیقت باعث شود که ترس بازار را فراگیرد و باعث فرار معامله گران و سرمایه گذاران جدید شود.

در واقع موفقیت در معاملات و سرمایه گذاری که باعث سودآوری مداوم شود بسیار کمیاب است.

نکات مهمی وجود دارد که افراد حرفه ای که معمولا کسب سود می کنند، از این نکات برای ماندن جزو افراد موفق بازار استفاده می کنند.

نکات کلیدی

  • معاملات سود آور دشواری های خود را دارند و معامله گران حرفه ای که پیروز معاملات سود آور هستند ویژگی های خاصی دارند.
  • طبق بررسی های صورت گرفته بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران بازار های مالی با شکست روبه رو می شوند.
  • یکی از کلید های موفقیت برای شما این موضوع است که از استراتژی هایی استفاده کنید که کسب سود انجام دهند و ضرر کمتری را ایجاد کنند.
  • بسیاری از معامله گرانی که از استراتژی مناسبی استفاده نمی کنند در نهایت با شکست مواجه می شوند.
هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

سود آوری در بلند مدت

سود آوری در مدت زمان زیاد به دو مجموعه از مهارت ها نیاز دارد.

اولین مورد این است که مجموعه ای از استراتژی ها را شناسایی کنید که بیشتر به کسب سود کمک کنند و سپس از استراتژی ها به عنوان بخشی از برنامه معاملاتی استفاده کنید.

دومین مورد این است که حتی اگر بازار انگیزه داشت هم صعودی باشد هم نزولی، استراتژی انتخابی شما به خوبی عمل کند، در حالی که بسیاری از معامله گران می دانند که چگونه معاملات خود را انجام دهند، در صورتی که استراتژی آن ها غیر قابل تغییر باشد و با شرایط بازار سازگار نباشد می توانند باعث متضرر شدن شوند.

نکاتی مهمی برای حرفه ای بودن وجود دارد که برای کسب موفقیت باید به آن ها توجه کنید.

پایبندی به نظم و انضباط

نظم و انضباط را نمی توان در سمینار های آموزشی یا در نرم افزار های معاملاتی آموخت، معامله گران پول های زیادی را برای کنترل کردن خود خرج می کنند، اما کنترل معامله گران به خودشان بستگی دارد و با تمرینات شخصی می توانند این مشکلات را بر طرف کنند و هزینه زیادی را نیز پرداخت نمی کنند.

نکته مهم بعدی این است که وقتی یک معامله گر توانست به خود و استراتژی خود اعتماد کند؛ باید نظم و انضباط برای ادامه مسیر داشته باشد، عدم نظم می تواند باعث نابودی شما شود.

دوری از عملکرد جمعیت

سودآوری بلند مدت مستلزم این موضوع است که قبل از بقیه یا بعد از بقیه اقدام کنید، اما هرگز منتظر نمانید یک عده اقدام به معامله کنند و شما به دنبال بقیه یا به اصطلاح بین جمعیت وارد معامله شوید.

از تابلو های قیمتی سهام در چنین مواردی دوری کنید، اینکه جمعیت همه اقدام به خرید یا فروش می کنند دلیل بر عملکرد درست نیست، همیشه افرادی در بازار ها وجود دارند که جمعیت را مدیریت می کنند تا با ایجاد تغییراتی که جمعیت به وجود می آورند سودآوری داشته باشند و انگیزه های پنهانی خود را اعمال کنند.

آشنایی با قوانینی که معامله گران حرفه ای دنبال می کنند 1

برنامه ریزی برای طرح معاملاتی

برنامه های معاملاتی خود را هفتگی یا ماهانه به روز و بررسی کنید تا ایده های جدید را در آن در نظر بگیرید و ایده های منسوخ و ناکار آمد را حذف کنید.

هر وقت دچار مشکلی شدید و شما را نگران کرد، از اول مسیر خود را بررسی کنید و ببینید عملکرد شما با استراتژی شما مطابقت دارد.

صرف زمان و انرژی

معاملات شما را درگیر می کند و باید زمان زیادی برای ایجاد یک استراتژی صرف کنید و اگر انتظار دارید که با چند انتخاب و بدون بررسی و صرف زمان موفق می شوید از همین الان بدانید که سخت در اشتباه هستید.

تنها راه رسیدن به موفقیت و کسب سود مناسب، فعالیت بلند مدت و تلاش و کوشش منظم است.

از سود های واضح دوری کنید

کسب سود به ندرت با پیروی از اکثریت حاصل می شود.

زمانی که یک موقعیت معاملاتی مناسب را مشاهده می کنید، به احتمال زیاد بقیه نیز آن موقعیت را می بینند و اگر شما در میان جمعیت و با پیروی از آن ها عمل کنید به احتمال زیاد سرنوشت شما متضرر شدن و شکست است.

قوانین خود را زیر پا نگذارید

زمانی که موقعیت ها نابسامان می شوند، با ایجاد قوانینی برای خود در معاملات سعی کنید از دردسر ها خلاص شوید.

سعی کنید به قوانین پایبند باشید و طبق آن ها عمل کنید، نظم و انضباط خود را حفظ کنید و جلوی ضرر ها را بگیرید تا در موقعیت های زیان آفرین بزرگ تر قرار نگیرید.

از مدعیان بازار اجتناب کنید

همیشه به این موضوع دقت کنید که به حرف چه افرادی گوش می کنید، در بازار های مالی نباید پیرو افراد مدعی بود زیرا این سرمایه و پول شما است که در خطر قرار گرفته نه افراد دیگر.

در جریان باشید شما با صحبت با افراد دیگر در حال ارائه دادن موقعیت خود به آن ها هستنید و آن ها می توانند با اعلام نظر های اشتباه شما را گمراه کنند و گاها سود آن ها در گمراه کردن شما است.

از جنبه های ذهنی خود استفاده کنید

معاملات همیشه از جنبه های هنری و ریاضی مغز شما استفاده می کند، بنابراین برای ایجاد موفقیت در بلند مدت باید هر دو جنبه ریاضی و هنری مغز خود را پرورش دهید.

هنگامی که توانستید با استفاده از ریاضی در معاملات خود ایجاد تغییر کنید، آنگاه لازم است که ذهن خود را آرام کنید و برای تمرکز بیشتر به جنبه های روحی خود بپردازید.

عاشق نشوید

اگر خیلی به سیستم معاملاتی خود وابسته شدید و دائما به فکر معاملات هستید و فرصتی برای استراحت در نظر بگیرید، اگر عاشق و وابسته سیستم معاملاتی خود باشید تصمیمات شما ایجاد خطا می کنند.

این وظیفه شما است که به درستی از وضعیت بازار استفاده کنید و سرمایه گذاری مناسبی را انجام دهید و با دوری از اشتباهات به دنبال کسب پول باشید.

سازمندهی زندگی شخصی

هر موضوعی که در زندگی شما اشتباه باشد، در نهایت به عملکرد معاملاتی شما لطمه می زند و تاثیر آن را در نتایج معاملات خواهید دید.

نیاز های معاملاتی خود را به دور از نیاز های شخصی نگه دارید و به هر دو رسیدگی کنید، معاملات را به چشم شغلی ببینید که نباید وارد زندگی شخصی شما شود.

یکنواخت نباشید

کاهش سرمایه بخشی کاملا طبیعی در روند زندگی یک معامله گر است.

سعی کنید کاهش سرمایه و زیان ها را بپذیرید و به استراتژی های تست شده پایبند باشید که می دانید در نهایت عملکرد شما را بهبود می بخشد و به دنبال ایجاد چالش های دردسر ساز نباشید.

سعی نکنید شکست یک معامله را بیشتر کنید و به دنبال جبران باشید، انتقام از یک معامله شکست خورده با فشار و غرور جبران نمی شود و یک رفتار فاجعه بار است.

به هشدار ها توجه کنید

معمولا ضرر های بزرگ با اخطار های تکنیکال متعدد رخ می دهند، به ندرت پیش می آید که بدون اخطار ضرر بزرگی ایجاد شود.

معامله گران معمولا به سیگنال ها بی توجه هستند و با داشتن امید بدون نظم و انضباط، تفکر و تحقیق اقدام به معامله می کنند و خود را برای متضرر شدن آماده می کنند.

به طور کلی به هشدار ها و سیگنال های معاملاتی توجه کنید که هر هشدار حاوی یک پیام است که می تواند شما را از یه ضرر بزرگ دور کند.

آشنایی با قوانینی که معامله گران حرفه ای دنبال می کنند 2

از مغز خود استفاده کنید

اینکه یک معامله گر از یک نابغه در بازار های مالی تقلید کند امری کاملاً طبیعی است، اما همین موضوع نیز می تواند باعث نابودی مالی برای شما شود.

سعی کنید از افراد بزرگ در بازار های مالی همیشه بیاموزید، سپس با استفاده از عقل و مهارت های خود و میزان تحمل ریسک تمام جوانب را در نظر بگیرید و اقدام به معامله کنید.

خیال پردازی نکنید

معامله گران زمانی که شکست می خورند به دنبال فرمول مخفی و خیال پردازی هستند که به طور جادویی نتایج ضرر آن ها را تغییر دهد.

این موضوع را فراموش نکنید که هیچ راز مخفی برای شما وجود ندارد، زیرا راه موفقیت همیشه وابسته به انتخاب دقیق، مدیریت ریسک موثر و کسب سود ماهرانه است.

کنار گذاشتن ذهنیت کارمندی

به ما آموزش داده شده که یک ماه را برای دریافت یک فیش حقوقی کار کنیم.

این شیوه فعالیت با جریان های طبیعی متضرر شدن و یا کسب سود بازار های مالی که موضوعی کاملاً طبیعی است، در تضاد است.

در واقع آمار ها به ما می گویند که بیشتر سود های سالانه در بازار های مالی معمولا در چند روز معاملاتی ثبت می شوند.

تعداد روز های فعال بازار های مالی 365 روز نیست، زیرا اکثر بازار های مالی معمولا آخر هفته ها و در بعضی از روز های خاص تعطیل هستند.

برای سود کسب شده خوشحال شوید

درست است شاید شما نسبت به معامله ای که در پیش رو دارید خوشبین باشید، اما تا زمانی که موفق نشدید و موقعیت را نبستید، پول متعلق به شما نیست.

سعی کنید سریعا با توقف ها و کسب سود، هر چه می توانید از سود کسب شده را قفل کنید، وگرنه امکان دارد در تله معاملاتی باشید و دست های پنهان در بازار پول های شما را به راحتی مال خودشان کنند.

سیگنال به دست آورید

روی قیمت ها تمرکز کنید و درک کنید که قیمت ها تغییر می کنند.

سعی کنید در تحلیل ها با استفاده از شاخص های تکنیکال مناسب سیگنال های درست را به دست آورید.

در نظر داشته باشید وظیفه اصلی سیگنال ها تایید یا رد آنچه شما در نظر می گیرید است.

ضرر و زیان ها را بپذیرید

معامله یکی از معدود فعالیت هایی است که در آن با از دست دادن پول به صورت روزانه راهی برای موفقیت پیدا می کنید و این از دست دادن پول موضوعی کاملا طبیعی است.

هر ضرری که در بازار های مالی برای یک نفر به وجود می آید، درس مهمی نیز به همراه دارد.

همچنین شما باید بدانید چه زمانی از یک معامله خارج شوید و چه زمانی باید استراحت کنید.

ضرر ها را بپذیرید، زمانی را برای جمع بندی اختصاص دهید و با دیدگاهی جدید و مناسب به بازار برگردید.

مراقب تقویت باشید

معاملات فعال باعث ترشح آدرنالین و اندورفین می شود.

ترشح این موارد در بدن حتی زمانی که در حال از دست دادن پول هستید می توانند باعث ایجاد احساس سرخوشی و خوشحالی شود.

این موضوع شخصیت هایی که پتانسیل اعتیاد را دارند را تشویق می کند تا موقعیت های بدی را خلق کنند، اگر در معاملات برای رسیدن به اهداف عجله دارید و با هیجان معامله می کنید، احتمال این موضوع وجود دارد که معاملات شما نتایج بدی داشته باشد.

نتیجه گیری

معمولا اکثر معامله گران از پتانسیل خود در معاملات استفاده نمی کنند، معامله گران تازه وارد سعی می کنند زیان های خود را جبران کنند و با همان سرمایه ای که روز اول وارد بازار کردند از بازار خارج شوند و به دنبال کسب درآمد از راه های سنتی باشند.

با پیروی از قوانین طراحی شده برای حفظ تمرکز بر سودآوری و حفظ احساسات می توانید به جمع حرفه ای های این بازار بپیوندید و سود های مناسبی را کسب کنید.

ارسال نظر