تصویر
علی الوندی

18 روز پیش

نکاتی برای معامله گران تازه کار

نکاتی برای معامله گران تازه کار

وقتی معاملات را شروع می کنید، سوالات زیادی برای شما به وجود می آید و تصمیم گیری برای شروع کار دشوار می شود.

تعیین اهداف می تواند در مسیر معاملات به شما کمک کند تا هدفمند پیش بروید، اما اغلب معامله گران مبتدی اهداف اشتباهی را برای خود انتخاب می کنند، به عنوان یک معامله گر مبتدی باید این اهداف انتخاب شده به شما کمک کند تا درآمد کسب کنید، اما کسب درآمد نباید هدف شما باشد.

اهداف شما باید در مورد فرآیند و ویژگی های یک معامله گر حرفه ای تعیین شود.

نکات کلیدی

  • معامله‌ گرانی که تازه وارد دنیای بازار مالی شده‌ اند، می‌ توانند با تعیین اهدافی در یک بازه زمانی مشخص سود بیشتری کسب کنند نسبت به زمانی که دنبال بدست آوردن مقدار مشخصی از پول هستند.
  • تمرکز بر روند معاملات، از جمله استراتژی ها و ساختار هایی است که می توان برای خود تعیین کرد و صرف نظر از نتایج، می تواند موثرتر از دست کشیدن زود هنگام از یک استراتژی باشد.
  • تمام معاملاتی که یک معامله گر مبتدی انجام می دهد باید نتیجه یک برنامه هدفمند باشد که شامل نحوه ورود و خروج معاملات و نحوه مدیریت نقدینگی است.
  • بخشی از آماده بودن، آگاه بودن و استراتژیک بودن به عنوان یک معامله گر شامل دانستن اینکه چه زمانی نباید معامله کرد، چه زمانی باید کنار گذاشت و چه زمانی منتظر یک فرصت بهتر بود، می شود.
  • اجتناب از پیچیدگی های بیهوده معمولاً بهتر از یک طرح ساده و مشخص است، به ویژه برای معامله گران تازه کار.

نکاتی برای معامله گران تازه کار 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

اهداف وابسته به فرآیند نه وابسته به نتیجه

در ابتدا، معامله‌ گران می‌ خواهند اهدافی را در مورد اعداد تعیین کنند: من 1٪ در روز از سرمایه 5000 دلاری خود را به دست خواهم آورد، یا من 45٪ در سال درآمد خواهم داشت.

اگرچه گفتن این موضوعات ساده به نظر می رسد، اما برای رسیدن به درصد معینی یا رسیدن به اهداف وابسته به یک مبلغ، باید رویکرد بازار خود را اصلاح کنید و نظم و انضباط خود را تقویت کنید.

اگر در رویا غرق شوید و انتظار برای بدست آوردن مقدار معینی از پول را دارید، دستیابی به اهداف بلند مدت برای شما غیر ممکن می شود.

اهداف درست از معامله گر می خواهد تا توانایی ها و محدودیت های طرح و استراتژی معاملاتی را درک کند نه اینکه باعث شود تا معامله گر احساس کند که اهداف را درک کرده.

ممکن است رسیدن به اهدافی مثل به دست آوردن یک مبلغ مشخص شده و درصد ها غیر ممکن باشد، اما نمی توان انکار کرد که این موضوع نیز می تواند وجود داشته باشد.

معامله گران یا باید استراتژی معاملاتی را رها کنند یا در تلاش برای بازدهی بالاتر باشند.

برای معامله گران حرفه ای این چرخه بی پایان است که استراتژی پشت استراتژی را برای تغییرات و بر اساس نوسانات به کار می برند تا عملکرد خوبی را ایجاد کنند، این موضوع از لحاظ سختی فقط برای افرادی قابل درک است که معامله می کنند و درگیر این چرخه هستند.

معامله گران نه تنها باید در مورد بازار مالی آگاه باشند بلکه باید در مورد خودشان و کنترل بر رفتار خودشان میزان تسلط و هدف سازی ها آگاه باشند.

درست مانند هر کاری، برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای و به دست آوردن موفقیت، باید روی یک فرآیند محکم تمرکز کرد و باید بدانید که نتایج سریعا به دست نمی آیند.

بسیاری از کسب و کار احتیاج به زمان زیادی برای کسب سود دارند و بسیاری از کسب و کار ها به طور کامل قبل از کسب سود شکست می خورند، معاملات نیز تفاوتی با کسب و کار از این لحاظ ندارند، بدون درک چگونگی عملکرد بازارها و توسعه یک فرآیند موفق، نتایج بر اساس شانس رقم می خورد نه مهارت ها.

برای ایجاد یک فرآیند موفق برای معاملات در بازارها، سعی کنید از اهداف زیر استفاده کنید:

  • همیشه برنامه داشته باشید:

هر بار که معامله می کنید باید طبق یک برنامه سنجیده و حساب شده معامله کنید.

برنامه شما باید دارای نحوه ورود و خروج معاملات و نحوه مدیریت نقدینگی باشد، باید بسیار دقیق باشد و شامل پارامتر های ریسک، فیلتر هایی که در سیگنال های معاملاتی استفاده می شوند، سیگنال های ورودی و خروجی، اندازه موقعیت، محیط بازار هایی که قرار است معامله شوند و چگونه خواهند بود را دارا باشد.

نکاتی برای معامله گران تازه کار 2

  • یاد بگیرید که چگونه معامله کنید:

زمانی که یک معامله گر یک هدف مشخص دارد، برای رسیدن به آن هدف باید تلاش کند حتی زمانی که فرصتی وجود نداشته باشد.

بازار ها همیشه فرصت های معاملاتی احتمالی را ارائه نمی کنند و این شما هستید که باید با استفاده از تحلیل ها و ابزار های پیش بینی یک فرصت را انجام دهید تا بتوانید سودی را کسب کنید به جای اینکه دست به روی دست بگذارید تا به شما اعلام شود که فرصتی ایجاد شده.

همیشه در حال آموزش باشید و به دنبال یادگیری و کسب اطلاعات جدید برای معاملات، سعی کنید نسبت به بازار ها آگاه باشید و خود را به روز نگه دارید.

  • استراتژی را ساده نگه دارید:

یک استراتژی پیچیده می تواند بسیار جذاب باشد و همیشه مردم فکر می کنند که یک استراتژی پیچیده به دلیل پیچیدگی همیشه درست عمل می کند.

از به کار بردن تخیلات و رویا پردازی در تحلیل ها و استراتژی های معاملاتی پرهیز کنید، معمولا این موضوع فقط باعث از دست رفتن سود می شود.

هدف این است که با تغییر مدوام بازار از استراتژی استفاده شود که عملکرد مثبتی داشته باشد یا معامله گر قدرت تغییر استراتژی را داشته باشد.

نتیجه گیری

هنگام شروع کار، یک معامله گر خاص باشید که بر روی چند هدف قابل مدیریت متمرکز شده است.

اگر طبق برنامه معاملاتی عمل کنید و در صورت عدم وجود فرصت معامله نکنید و از پیچیده شدن بیش از حد خودداری کنید، نتایج به موقع به دست خواهند آمد.

ارسال نظر