تصویر
علی الوندی

10 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال چیلیز

معرفی ارز دیجیتال چیلیز

چیلیز (Chiliz) یک ارز دیجیتال است که به علاقه مندان به ورزش اجازه می دهد تا تجربیات منحصر به فردی را با تیم های مورد علاقه خود داشته باشند.

چیلیز (Chiliz) با الهام از اجتماعات تیم‌ های فوتبال اسپانیا، جایی که اشتراک سالانه، به طرفداران امکان دسترسی زود هنگام به بلیط و حق رای باشگاه را می‌ دهد، از فناوری بلاکچین استفاده می‌ کند تا نوع جدیدی از تعامل مستقیم بین هواداران و تیم‌ های ورزشی مورد علاقه‌ شان را فراهم کند.

طرفداران می توانند با استفاده از توکن CHZ، ارز دیجیتال اصلی شبکه چیلیز (Chiliz)، فن توکن های تیم های مورد علاقه خود را خریداری کنند.

فن توکن‌ ها را می‌ توان برای CHZ از طریق socios.com، پلتفرم مدیریت جمعیت که شبکه چیلیز (Chiliz) را تقویت می‌ کند، خریداری کرد.

هر تیمی که با چیلیز (Chiliz) شریک می‌ شود، می‌ تواند تجربیات دنیای واقعی را که فن توکن‌ هایشان در اختیار دارندگانشان قرار می‌ دهد، سفارشی کند.

توکن‌ های فن همچنین می‌ توانند به دارندگان بر تصمیم‌ های ارائه‌ شده توسط تیم، مانند؛ طرح‌ های جدید لباس، آهنگ‌ های جشن، نام استادیوم‌ ها و در برخی موارد، تصمیم‌ گیری در مورد ترکیب اصلی، دخالت کنند.

قبل از چیلیز (Chiliz)، هواداران تنها با تماشای بازی ها یا خرید کالا می توانستند با تیم های مورد علاقه خود ارتباط بگیرند.

فن توکن مربوط به شبکه چیلیز (Chiliz)، به طرفداران ورزش، حضور فعال در عملیات تیم های مورد علاقه خود و تأثیر منحصر به فرد بر فرآیند تصمیم گیری آن ها می دهد.

در همین حال، چیلیز (Chiliz) به فرنچایز های ورزشی اجازه می دهد تا از پایگاه هواداران خود به روش های جدید درآمد کسب کنند و در عین حال تجربیات منحصر به فردی را برای وفادار ترین حامیان خود ارائه دهند.

تاریخچه شبکه چیلیز (Chiliz)

ساختمان شبکه چیلیز (Chiliz) در مالت مستقر است و توسط مدیر عامل فعلی آن، الکساندر دریفوس، تاسیس شده است.

دریفوس یک کارآفرین سریالی است که چندین تجارت را در صنعت سفر و سرگرمی راه اندازی کرده است.

شرکای چیلیز (Chiliz) عبارتند از Sam Li(معاون سابق NBA)، Nicolas Maurer (مدیر عامل تیم ورزش های الکترونیکی Vitality) و دکتر DisRespect (یکی از بزرگترین پخش کننده های بازی های ویدیویی در جهان).

چیلیز (Chiliz در سال 2018 از طریق فروش توکن خصوصی، که شامل مشارکت FBG Capital ،Binance و OK Blockchain Capital بود، بیش از 66 میلیون دلار به دست آورد.

معرفی ارز دیجیتال چیلیز 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

عملکرد چیلیز (Chiliz)

توکن CHZ به عنوان یک توکن ERC20 در بلاکچین اتریوم و هم به عنوان یک توکن BEP2 در زنجیره هوشمند بایننس عمل می کند.

توکن‌ های CHZ را می‌ توان از صرافی پلتفرم Chiliz.net و همچنین از صرافی‌ های ارزهای دیجیتال مطرح و مطمئن خریداری کرد.

هنگامی که یک طرفدار توکن‌ های CHZ را خریداری کرد، می‌ تواند از آن‌ ها برای خرید توکن‌ های فن تیم‌ های مورد علاقه خود از Socios.com استفاده کند.

ده‌ ها تیم و سازمان ورزشی در سرتاسر جهان از جمله تیم بسکتبال بارسلونا، تیم بسکتبال گلدن استیت واریرز و تیم فرمول 1 استون مارتین کگنیزانت، پیشنهادات فن توکن (FTO) را برای هواداران وفادار خود برگزار کرده‌ اند.

هر فرنچایز می تواند قیمت، عرضه، توزیع و همچنین پاداش ها و توانایی های ویژه ای را که Fan Token فعال می کند را سفارشی سازد، به عنوان مثال؛ نماد های فن را می توان برای دسترسی به ملاقات و احوالپرسی انحصاری، یادگاری ها و تصمیمات رای گیری مستقیم در هر تیم استفاده کرد.

نکته مهم این است که فن توکن‌ ها را می‌ توان بر اساس عملکرد تیم سوزاند یا از گردش خارج کرد به این معنی که نتایجی مانند برنده شدن در بازی‌ ها یا کسب امتیاز می‌ تواند فن توکن‌ ها را کمیاب‌ تر و در نتیجه ارزشمند تر کند.

اثبات اعتبار (PoA) در شبکه چیلیز (Chiliz)

توکن‌ های فن در زنجیره جانبی Socios از طریق الگوریتم اجماع اثبات اقتدار ایجاد و تأیید می‌ شوند.
Proof of Authority (PoA) متفاوت از سایر الگوریتم‌ های اجماع مانند Proof of Work یا Proof of Stake عمل می‌ کند، در عوض به جای تکیه بر تعداد کمتری از تأیید کننده‌ های تأیید شده به جای شبکه توزیع‌ شده از گره‌ های ناشناس برای حمایت از درستی شبکه متکی است.
در حالی که PoA به عنوان یک روش اجماع غیرمتمرکز در نظر گرفته می‌ شود، اغلب توسط شبکه‌ های بلاکچین که به دنبال مقیاس‌ پذیری و کارآمدی بیشتر هستند، استفاده می‌ شود.

Energy Web Token (EWT) و VeChain (VET) نمونه هایی از پلتفرم های دیگری هستند که از مکانیسم اجماع اثبات اقتدار استفاده می کنند.

معرفی ارز دیجیتال چیلیز 2

اوراکل Chainlink

Chiliz از همکاری با شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink خبر داده است، سرویسی که داده های دنیای واقعی را برای قرارداد های هوشمند ارائه می دهد.

هدف Chiliz از طریق این مشارکت، ایجاد توکن‌ های غیرقابل تعویض منحصر به فرد (NFT) با هدف بزرگداشت رویداد های خاص مانند نقاط عطف بازیکنان یا پیروزی‌ های قهرمانی در زمان واقعی است.

ارسال نظر