تصویر
علی الوندی

10 روز پیش

بزرگترین و معروف ترین بازار های بورس کدامند؟

بزرگترین و معروف ترین بازار های بورس کدامند؟

بر اساس برآورد های اعلام شده، تقریباً سهام حدود 630000 شرکت در حال حاضر به صورت عمومی در سراسر جهان در حال معامله است.

رشد بازار های سهام جهانی یکی از دلایل مهم برای ادامه رشد تعداد شرکت های دولتی است.

بزرگترین بازار بورس جهان متعلق به ایالات متحده آمریکا است، اما برخی از بزرگترین بازار های بورس جهان در قاره آسیا قرار دارد و در حال رشد در صحنه مالی جهانی هستند.

در ادامه به برخی از بزرگترین بازار های بورس در جهان می پردازیم.

بورس اوراق بهادار نیویورک

بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE)، در ایالات متحده و اروپا دفتر رسمی دارد، طبق آمار های اعلام شده معاملات این بورس تقریبا حدود یک سوم کل معاملات بورس در جهان است.

بورس اوراق بهادار نیویورک یکی از اولین بورس ها در جهان است و از نظر ارزش بازار بزرگترین بازار بورس در جهان می باشد.

بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) از سال 1792 وجود داشته و گفته می شود که سهام بانک نیویورک، اولین سهام معامله شده در این بورس بوده است.

معاملات بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) به طرز باورنکردنی و رقابتی در حال رشد بوده و هست.

کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) اعلام می کند که برای فهرست سهام نقدی، وجه قابل معامله در بورس، معاملات آتی، اختیار معامله و... در حال رقابت در معاملات است.

 

بزرگترین و معروف ترین بازار های بورس کدامند؟ 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

بورس اوراق بهادار توکیو

بورس اوراق بهادار توکیو (TSE) بزرگترین بازار بورس در ژاپن و همچنین از نظر ارزش بازار یکی از بزرگترین بازار های بورس در جهان محسوب می شود، داشتن یک واحد پول معتبر در ژاپن باعث شده این بازار بسیاری از ارزش های خود را حفظ کند.

در حال حاضر حدود 2000 شرکت در بورس اوراق بهادار توکیو (TSE) فهرست شدند و در حال معامله هستند.

گفته می شود بورس اوراق بهادار توکیو (TSE) برای اولین بار در سال 1878 افتتاح شد و بازار های بورس دیگر مانند بورس لندن شریک شد.

شاخص Nikkei 225 یکی از شاخص های مهم و اصلی است که نشان دهنده برخی از بزرگترین و موفق ترین شرکت ها در ژاپن هستند.

بورس اوراق بهادار لندن

بورس اوراق بهادار لندن (LSE) به عنوان یکی از بازار های برتر بورس در جهان شناخته می شود، طبق گفته ها و آمار تخمین زده شده این بازار در سال 1801 پس از بازار بورس نیویورک افتتاح شد.

بورس اوراق بهادار لندن (LSE) خود را مرکز بین المللی ترین مبادلات جهانی می داند و جالب است بدانید که حدود 3000 شرکت از سراسر جهان در این بازار معامله می شوند یا با بازار بورس اوراق بهادار لندن (LSE) ارتباط دارند.

بورس اوراق بهادار هنگ کنگ

بورس اوراق بهادار هنگ کنگ یکی از بزرگترین بازار های بورس در جهان است.

بازار بورس اوراق بهادار هنگ کنگ دارای ارزش بازار بسیار زیادی است و شرکت های فهرست شده در این بازار از ارزش بالایی بهرمند هستند

بازار بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تقریبا در سال 1900 افتتاح شد.

یکی از مهمترین نکات قابل توجه در مورد این بازار این است که برای سرمایه گذاری در چین یکی از راه های موجود، بورس اوراق بهادار هنگ کنگ می باشد.

بزرگترین و معروف ترین بازار های بورس کدامند؟ 2

بورس اوراق بهادار شانگهای

بورس اوراق بهادار شانگهای یکی از جدید ترین بازار های بورس در جهان است.

بازار بورس اوراق بهادار شانگهای در اواخر سال 1990 افتتاح شد و حدود 1500 شرکت در این بازار فهرست شده و در حال معامله شدن هستند.

حجم معاملات بورس اوراق بهادار شانگهای در حال افزایش است، اما با اوج علاقه سرمایه گذاری در چین مربوط به سال 2008 علاقه سرمایه گذاران به این بازار کاهش یافت.

یکی از محدودیت هایی که سهام شرکت های چینی دارند این موضوع است که سهام آن ها فقط برای افراد ساکن چین قابل معامله است، اما بازار بورس اوراق بهادار شانگهای برای سرمایه گذاران جهانی باز است و همه می توانند در این بازار حضور داشته باشند.

نتیجه گیری

بازار های بورس دیگر که جزو بازار های مهم هستند و لازم است از آن نامبرده شود عبارتند از؛ بازار بورس Nasdaq که در ایالات متحده آمریکا مستقر است، بازار بورس اوراق بهادار بمبئی که در هند مستقر است، بازار بورس اوراق بهادار سائوپائولو که در برزیل مستقر است و بورس استرالیا جزو بازار های بورس مهم در جهان هستند.

یک موضوع قابل توجه این است که رکود جهانی باعث عدم پیشرفت بازار های نوظهور شده است، اما انتظار می رود که در دهه های آینده با رشد اقتصاد و شرکت های سهامی عام و خاص مشکلات این چنینی برای بازار های بورس و تمام معامله گران و سرمایه گذاران ایجاد نشود و شبکه جهانی معملاتی و مبادلاتی گسترش پیدا کند.

ارسال نظر