تصویر
علی الوندی

7 روز پیش

رایج ترین اشتباهات معامله گران و سرمایه گذاران چیست؟

رایج ترین اشتباهات معامله گران و سرمایه گذاران چیست؟

اشتباه بخشی از فرایند یادگیری در معامله یا سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاران در دارایی هایی مانند بورس و یا سایر اوراق بهادار به صورت بلند مدت شرکت می کنند.

معامله گران به طور کلی در هر اوراق بهاداری که شرکت کنند، به صورت کوتاه مدت عمل می کنند و در تعداد زیادی از معاملات شرکت می کنند.

در حالی که معامله گران و سرمایه گذاران به دو نوع مختلف بلند مدت و کوتاه مدت در معاملات شرکت می کنند، اغلب در اشتباهاتی به صورت مشابه مقصر هستند.

برخی از اشتباهات برای سرمایه گذاران ایجاد ضرر می کند و برخی به معامله گران آسیب می زند، پس بهتر است به عنوان یک معامله گر یا سرمایه گذار این اشتباهات را بشناسیم و از آنها اجتناب کنیم.

اقدام بدون داشتن برنامه معاملاتی

معامله گران و سرمایه گذاران با تجربه با برنامه معاملاتی مناسب وارد یه معامله می شوند.

آنها نقاط ورود و خروج دقیق، میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در معامله و حداکثر ضرری را که می توانند متحمل شوند را در نظر می گیرند.

معامله گران یا سرمایه گذاران مبتدی ممکن است قبل از اقدام کردن در یک معامله، برنامه معاملاتی نداشته باشند، حتی اگر برنامه ای داشته باشند، ممکن است در مقایسه با افراد با تجربه بیشتر مستعد زیان دیدن باشند و عدم هماهنگی بین عملکرد و برنامه داشته باشند.

معامله گران مبتدی ممکن است مسیر خود را به طور کلی اشتباه بروند و معکوس عمل کنند، به طور مثال؛ معامله گران مبتدی وقتی شاهد روند نزولی هستند با ترس و عدم تمرکز اقدام به رفتار احساسی می کنند و با واکنش های نادرست از برنامه ای که دارند خارج می شوند.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

عدم بررسی دارایی ها برای معاملات

بسیاری از سرمایه گذاران یا معامله گران بر اساس روند قدرتمند فعلی یک دارایی اقدام به انتخاب آن برای خرید می کنند.

این احساس درونی که به شما می گوید بازده مناسبی را از دست می دهید بیش تر از هر عامل دیگری منجر به انجام تصمیمات بد و سرمایه گذاری نادرست می شود.

اگر یک دارایی یا یک اوراق بهادار برای مدت دو یا سه سال متوالی روند مناسب و قدرتمندی را دنبال کرده و عملکرد مناسبی را داشته، یک موضوع را به قطعیت می توان اعلام کرد که ما باید دو یا سه سال پیش در این دارایی سرمایه گذاری می کردیم .

اما حال این موضوع را در نظر می گیریم که یک چرخه خاصی منجر به این عملکرد عالی شده است، امکان این موضوع وجود دارد که این روند عالی به پایان خود نزدیک شود و دیگر روند صعودی را تجربه نکند، لذا بررسی یک دارایی برای معاملات بسیار مهم است حتی اگر در حال حاضر وضعیت مناسبی داشته باشد.

عدم بازیابی تعادل

داشتن تعادل برای پرتفوی شما به تخصیص دادن دارایی هایی که هدف شما برای معاملات است، بسیار مهم است.

داشتن تعادل بسیار دشوار است زیرا ممکن است شما را مجبور کند که دارایی که عملکرد خوبی دارد را بفروشید و تعداد زیادی از دارایی خود را با بدترین عملکرد بخرید.

اینگونه اقدامات متضاد در عملکرد برای معامله گران و سرمایه گذاران مبتدی بسیار کار دشواری است.

پرتفویی که با بازدهی بازار حرکت می کند، تضمین می دهد که دارایی هایی که در اوج بازار مثبت و در پایین بازار منفی هستند، فرمول ضعیفی بر عملکرد معاملاتی است.

از نظر احساسی و معاملاتی همیشه تعادل خود را حفظ کنید و از نتایج بلند مدت بهره مند شوید.

نادیده گرفتن میزان ریسک

تحمل یا ظرفیت خود را برای ریسک کردن از دست ندهید.

برخی از سرمایه گذاران یا معامله گران نمی توانند نوسانات، بالا و پایین های مرتبط با بازار های مالی را تحمل کنند، ممکن است به دنبال سود مطمئن و منظم باشند، اینگونه سرمایه گذاران و معامله گران با تحمل ریسک پایین بهتر است در معاملات بازار های مالی و شرکت های معتبر شرکت کنند و از دارایی های پر ریسک و نوپا دوری کنند.

این موضوع را در نظر داشته باشید که بازگشت سرمایه همراه با سود است.

سرمایه گذاری های کم ریسک وجود دارند و در مقابل سرمایه گذاری های پر ریسک نیز وجود دارند، سرمایه گذاری های پر ریسک در صورت داشتن بازده مثبت طبیعتاً بازده بیشتری دارند و در صورت ایجاد ضرر نیز می توانند ضرر های زیادی را ایجاد کنند.

اگر یک دارایی یا اوراق بهادار را مشاهده می کنید که بازدهی جذابی را ارائه می کند حتما به میزان ریسک آن دقت کنید و بررسی کنید در صورت بازدهی منفی چه مقدار از سرمایه شما نابود می شود.

نکته مهم این است، همیشه به یاد داشته باشید فراتر از حجمی که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید.

رایج ترین اشتباهات معامله گران و سرمایه گذاران چیست؟ 1

در نظر نگرفتن افق زمانی

هیچوقت بدون در نظر گرفتن افق زمانی سرمایه گذاری یا معامله ای را شروع نکنید.

همیشه قبل از سرمایه گذاری و معاملات این موضوع را در نظر بگیرید که سرمایه ای را که برای سرمایه گذاری و معامله در نظر گرفتید برای موضوع مهم تری احتیاج ندارید.

یکی از نکات مهم در زمان سرمایه گذاری تعیین مدت زمان سرمایه گذاری یا افق زمانی است و هدف هم بسیار مهم است که سرمایه گذاری را با چه هدف و انتظاری انجام می دهید.

اگر هدف شما به طور مثال خرید خانه باشد، این هدف می تواند یک چهارچوب زمانی میان مدت برای سرمایه گذاری باشد.

اما اگر هدف شما از سرمایه گذاری برای تحصیلات یا کمک در زندگی بزرگسالی یک کودک است، شما باید هدف بلند مدت را انتخاب کنید.

زمانی که درک مناسب و هدف برای افق زمانی خود داشته باشید می توانید بازه زمانی را در معاملات در نظر بگیرید و در نظر گرفتن بازه زمانی می تواند بسیار به شما کمک کند.

عدم استفاده از دستور توقف ضرر

عدم استفاده از توقف ضرر یکی از نشانه هایی است که باعث می شود در نظر گرفته شود که یک شخص برنامه معاملاتی ندارد.

دستور توقف ضرر در انواع مختلفی وجود دارد و قابل اجرا است و کمک می کند تا ضرر های ناشی از حرکت های غیر قابل پیش بینی یک دارایی را محدود کنیم.

شما با کمک دستورات توقف ضرر محدوده هایی را در روند حرکتی بازار انتخاب می کنید که در صورت ورود روند به آن نقاط این دستورات فعال می شوند و به طور خودکار شما را از ادامه معامله خارج می کنند، البته این رایج ترین نوع توقف ضرر است و انواع این دستورات وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد.

با استفاده از این دستور ها شما قبل از تجربه یک ضرر بزرگ جلوی آن را می گیرید.

دستورات توقف ضرر نیز دارای معایبی می باشد اما هر چقدر هم به معایب آن بپردازیم باز هم می توان گفت که مزایای آن بیشتر خواهد بود و بسیار می تواند مفید عمل کند.

عدم جلوگیری از رشد زیان ها

یکی از مواردی که به عنوان ویژگی برای معامله گران و سرمایه گزاران در نظر گرفته می شود، توانایی آن ها در تحمل ریسک های کوچک در صورت عدم موفقیت در معاملات و حرکت به سمت ایده معاملاتی جدید است.

اما برای معامله گران مبتدی، اگر معاملات بر خلاف تصور ذهنی آن ها پیش برود، ممکن است نابود شوند، آن ها به جای اقدام سریع برای محدود کردن زیان ها، امکان دارد به این فکر کنند که معامله به نتیجه می رسد و با حفظ آن معامله، سرمایه را برای مدت طولانی محدود می کنند و اگر شانس با آنها یار باشد که ضرری ایجاد نشود، او را از کسب سود دور می کند.

میانگین گیری پایین یا بالا

کاهش میانگین موقعیت خرید ممکن است برای سرمایه گذاری که افق سرمایه گذاری بلند مدت دارد مناسب باشد، اما ممکن است برای معامله گری که اوراق بهادار پر نوسان و ریسک پذیر را معامله می کنند، سرشار از خطر باشد.

برخی از بزرگترین زیان های معاملاتی در تاریخ به این دلیل رخ داده اند که یک معامله گر مداوم به یک موقعیت زیان ده اضافه می کرد و در در نهایت مجبور شد کل موقعیت را کاهش دهد که بزرگی ضرر غیر قابل جبران می شود.

معامله گران معمولا بیثشتر از سرمایه گذاران تمایل به افزایش میانگین دارند.

این اتفاقات می تواند به اندازه عملکرد یک معامله گر مبتدی و ناشی خطرناک باشد.

عدم پذیرش ضرر

اغلب سرمایه گذاران نمی توانند این واقعیت را بپذیرند که مانند بزرگترین سرمایه گذاران مستعد اشتباه هستند.

امکان دارد با عجله معامله کرده باشید و در دام یک فرد سودجو افتاده باشید و متضرر شده باشید، تنها راه و بهترین راه برای شما پذیرفتن ضرر است.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این موضوع است که غرور خود را حفظ کنید و سرمایه گذاری زیان ده را حفظ کنید که نتیجه اش از دست دادن دارایی های شما است و بدتر از این مورد خرید بیشتر در همان دارایی است.

اشتباه در معاملات موضوعی طبیعی است و پذیرفتن زیان در معاملات موضوعی مهم است که باید اینکار را انجام دهید و تمرکز و درک بیشتر به دنبال رفع زیان باشید.

بسیاری از افراد تصور می کنند که کاهش قیمت سهام نشان دهنده یک خرید خوب است، اما باید بررسی کرد که دلیل این افت قیمت چیست و تجزیه و تحلیل مناسب را در این موضوع انجام دهید.

باور غلط سیگنال خرید

بدترین اتفاقات در تحلیل بنیادی، استعفای یک مدیر عامل یا افزایش رقابت و عوامل دیگر است و همه این موارد احتمالاتی برای کاهش قیمت سهام یک مجموعه است.

امثال این دلایل نیز می توانند سرنخ های در افزایش قیمت سهام را فراهم کنند، ممکن است یک شرکت به دلایل اساسی ارزش کمتری داشته باشد، مهم است همیشه دیدگاه انتقادی داشته باشید، زیرا قیمت پایین سهم ممکن است یک سیگنال خرید کاذب باشد.

همیشه به صورت قانونی اقدام به خرید سهام کنید و طبق برنامه ای درست و بررسی چشم انداز سهام قبل از سرمایه گذاری تجزیه و تحلیل را انجام دهید.

باید در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که در آینده رشد و پایداری را تجربه می کنند، عملکرد عملیاتی آینده یک شرکت ربطی به قیمتی که شما سهام آن را خریده اید ندارد.

رایج ترین اشتباهات معامله گران و سرمایه گذاران چیست؟ 2
خرید با حاشیه زیاد

حاشیه به استفاده از پول قرض گرفته شده از کارگزار خود برای خرید اوراق بهادار، معمولاً معاملات آتی و اختیار معامله گفته می شود. در حالی که مارجین می تواند به شما کمک کند پول بیشتری کسب کنید، همچنین می تواند ضررهای شما را به همان اندازه اغراق کند. 

 اگر از مارجین استفاده می‌کنید و سرمایه‌گذاری شما آنطور که برنامه‌ریزی کرده‌اید پیش نمی‌رود، در نهایت با یک تعهد بدهی بزرگ مواجه می‌شوید. از خود بپرسید که آیا می خواهید با کارت اعتباری خود سهام بخرید؟ البته، شما نمی خواهید. استفاده بیش از حد از مارجین اساساً یکسان است، البته احتمالاً با نرخ بهره پایین تر.

علاوه بر این، استفاده از حاشیه مستلزم این است که موقعیت های خود را بسیار دقیق تر نظارت کنید. سود و زیان اغراق آمیز که با حرکت های کوچک قیمت همراه است، می تواند فاجعه ای را به همراه داشته باشد. اگر زمان یا دانش کافی برای نظارت دقیق و تصمیم گیری در مورد موقعیت های خود را ندارید، می توانید یک تماس حاشیه ای را تجربه کنید. اگر ارزش پوزیشن های شما به اندازه کافی کاهش یابد، ممکن است سهام شما به طور خودکار توسط کارگزار فروخته شود تا زیان های شما را جبران کند.

به‌عنوان یک معامله‌گر جدید، اصلاً از مارجین استفاده نکنید، فقط در صورتی که تمام جنبه‌ها و خطرات آن را درک کرده باشید، از حاشیه استفاده کنید. این می تواند شما را مجبور کند که تمام موقعیت های خود را در پایین ترین نقطه بفروشید، نقطه ای که باید در بازار برای یک چرخش بزرگ باشید.

استفاده نادرست از اهرم

طبق یک ضرب المثل معروف سرمایه گذاری، اهرم یک شمشیر دو لبه است، زیرا می تواند بازده معاملات سودآور را افزایش دهد و ضرر معاملات را نیز تشدید کند.

همانطور که از قدیم از این ضرب المثل استفاده می کردند و می گفتند با قیچی ندوید، باید به خود هشدار دهید که در معاملات با استفاده از اهرم عجله نکنید.

معامله گران مبتدی ممکن است در معاملات اهرمی به ویژه در بازار جفت ارز از اهرم هایی استفاده کنند که شما را شگفت زده می کند، اما باید بدانید که استفاده از اهرم بیش از حد قدرت این را دارد که سرمایه معاملاتی شما را در لحظه ای نابود کند.

پیروی از اکثریت

یکی دیگر از اشتباهات رایج در معامله گران جدید این موضوع است که کورکورانه رفتار می کنند و از اکثریت بازار پیروی می کنند.

معامله گران مبتدی ممکن است برای سهامی که بازار داغی دارد هزینه های زیادی بپردازند یا ممکن است در اوراق بهاداری که قبلا سقوط کرده اند و ممکن است در آستانه تغییر روند باشند، موقعیت های فروش کوتاه را آغاز کنند.

معامله گران حرفه ای معمولا عادت دارند از معاملاتی که شلوغ می شوند خارج شوند اما مبتدی ها ممکن است مدت ها پس از خروج پول از یک سهام باز هم در آن بمانند.

معامله گران مبتدی همچنین ممکن است اعتماد به نفس لازم برای اتخاذ رویکرد مخالف را در صورت لزوم نداشته باشند.

عدم تنوع در پرتفوی

تنوع مناسب راهی برای جلوگیری از قرار گرفتن بیش از حد در معرض ریسک در سرمایه گذاری است.

داشتن یک سبد متشکل از چند دارایی برای سرمایه گذاری بسیار رفتار مناسبی در برابر ریسک است و از دارایی شما محافظت می شود، تغییرات شدید قیمت و نوسانات قیمت شما را آنچنان نگران نمی کند زیرا پرتفوی شما در شرایطی قرار دارد که اگر در یک گروه دارایی ضرر کنید امکان سود در دارایی دیگر وجود دارد.

یک پرتفوی در هر بازار مالی باید دارای اصول مناسب باشد، عدم تنوع یا تنوع بیش از حد با سرمایه کم می تواند برای شما خطر ساز باشد، شما باید متناسب با سرمایه خود تنوع درستی را در پرتفوی داشته باشید، پرتفوی باید به میزان سرمایه و استراتژی و الویت های دیگر شامل کلاس های دارایی کم ریسک، ریسک متوسط و پر ریسک باشد.

عدم کسب آموزش

معامله گران جدید معمولاً به دلیل عدم کسب آموزش یا عدم تحقیقات مناسب و تمرین ناکافی در معاملاتی که انجام می دهند با شکست روبه رو می شوند.

انجام تمرین مناسب و کسب آموزش برای معامله کردن و سرمایه گذاری بسیار مهم است، زیرا معامله گران مبتدی از موضوعاتی مثل؛ معاملات فصلی یا زمان انتشار داده های مورد نیاز و الگو های معاملاتی که معامله گران با تجربه استفاده می کنند آگاهی ندارند.

برای یک معامله گر مبتدی، انجام یک معامله اغلب نیاز به انجام تحقیقات زیادی دارد که عوامل مهمی را تحت تاثیر قرار می دهد.

این موضوع اشتباه است که در مورد سرمایه گذاری هایی که به آن ها علاقه دارید تحقیق انجام ندهید.

تحقیق به ما کمک می کند تا یک بازار مالی را درک کنیم و نقاط ورود و خروج و موارد مهم دیگر را به دست آوریم.

به عنوان مثال: اگر در یک سهام سرمایه گذاری کنید، درباره شرکت و برنامه های معاملاتی آن مجموعه تحقیق کنید.

تمام سرمایه گذار ها با هم به یک سری اطلاعات مشابه دسترسی دارند اما بعضی ها موفق عمل می کنند و بعضی شکست می خورند، یکی از دلایل این است که افراد موفق همیشه تحقیقات کامل و جامعی را انجام می دهند.

توجه به نکات بی پایه و اساس

این امکان وجود دارد که هر کسی در یک نقطه از حرفه سرمایه گذاری مرتکب اشتباه شود.

امکان دارد از اطرفیان راجب یک سهام یا یک دارایی مالی صحبت هایی مانند؛ همه در حال خرید این سهام هستند و یا این سهام سود بسیار زیادی خواهد داشت و امثال این حرف ها را بشنوید، حتی اگر این حرف ها واقعیت داشته باشند، لزوماً به این معنی نیست که این سهام تمام کننده راه سرمایه گذاری است و شما حتما باید اقدام به خرید این سهام کنید.

نکاتی دیگر که بی پایه و اساس است و از مدعیان حوزه سرمایه گذاری نشعت می گیرد معمولا در رسانه های اجتماعی وجود دارند و معمولا مردم را تشویق به خرید یک دارایی در بازار مالی می کنند و افراد مبتدی با اعتماد صحبت های بی اساس برخی از این افراد در دام آن ها افتاده و با شکست روبه رو می شوند، بهتر است این طور بیان کنیم که توجه و عملکرد بر اساس نکات بی پایه و اساس تفاوتی با یک قمار سوداگرانه ندارد.

اما این موضوع به این معنی نیز نیست که بی تفاوت باشید، اگر واقعا موردی بود که توجه شما را جلب کرد، اولین کاری که می کنید بررسی منبعی است که در حال معرفی آن دارایی است، موضوع بعدی که باید به آن توجه کنید تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید.

به عنوان مثال: یک سهام فناوری باید بر اساس این خریداری شود که آیا سرمایه گذاری مناسبی برای شما است یا صرفا بر اساس آنچه که یک شخص در یک مصاحبه رسانه ای اعلام کرده است، تصمیم به خرید دارید.

هر زمان که بر اساس نکاتی که شنیده اید وسوسه به خرید شدید، ابتدا تا زمانی که تحقیقات لازم را انجام ندادید اقدام به خرید نکنید.

بررسی بیش از حد رسانه های مالی

می توان اینگونه بیان کرد که تقریباً هیچ موضوع مناسبی برای رسیدن به اهداف شما در رسانه های مالی وجود ندارد.

می توانید با بررسی چند رسانه و شبکه معتبر در حوزه مالی تمام اطلاعات با ارزش را بررسی کنید و همین کفایت می کند.

باید این را در نظر بگیریم که اگر کسی نکات سودآور، توصیه معاملاتی یا فرمول مخفی برای کسب و کار داشته باشد هیچوقت آن را در رسانه ها پخش نمی کند.

اگر کسی دارای استراتژی سود آوری باشد، هرگز استراتژی خود را به صورت رایگان در اختیار کسی نمی گذارد، یا بابت استفاده از استراتژی اش از افراد پول دریافت می کند یا خودش به تنهایی با استفاده از آن برای خودش درآمد کسب می کند.

سعی کنید زمان کمتری را صرف تماشای برنامه های مالی و خواندن خبرنامه های مالی کنید، زمان خود را برای ایجاد پایبندی به برنامه معاملاتی اختصاص دهید

عدم بررسی و دید کلی

برای یک سرمایه گذاری بلند مدت یکی از مهمترین کار هایی که اغلب به آن توجه نمی شود، تحلیل کیفی با دید باز و کلی است.

به طور مثال: تقریباٌ امروزه همه ی مردم دنیا اسم و شرکت کوکاکولا یا اپل را می شناسند و ارزش نام این شرکت ها به تنهایی میلیارد ها دلار اندازه گیری می شود.

بنابراین وقتی با دید کلی به یک مجموعه نگاه کنید تمام موارد مهم را راجب یک شرکت بررسی می کنید، از ارزش بازار و محصولات گرفته تا ارزش های معنوی یک شرکت مثل ارزش نام و برند یک شرکت.

امکان دارد تلاش برای شناسایی فرصت های خرید و فروش با تجزیه و تحلیل تکنیکال در بعضی از شرایط که پیچیدگی بسیار است، کارساز باشد، اما اگر تمام شرایط بر علیه شرکت شما تغییر کند، دیر یا زود شما متضرر خواهید شد.

ارزیابی یک شرکت از دیدگاه کیفی به اندازه نگاه کردن به فروش و درآمد های شرکت مهم است.

بررسی کیفی یک شرکت یکی از ساده ترین استراتژی هایی است که موثر ترین راهبردها برای ارزیابی یک سرمایه گذاری است.

معاملات در بازار های مختلف

معامله گران مبتدی ممکن است علاقه داشته باشند در چند بازار مالی اقدام به معامله گری یا سرمایه گذاری کنند.

معامله در چندین بازار می تواند باعث حواس پرتی بزرگ شود و عدم تمرکز را ایجاد کند، در نتیجه شما نمی توانید تسلط کافی برای معاملات خود داشته باشید.

شما با سرمایه گذاری یا معامله در چند بازار مالی نمی توانید در زمان مناسب تجزیه و تحلیل را انجام دهید

رایج ترین اشتباهات معامله گران و سرمایه گذاران چیست؟ 3

اعتماد به نفس بیش از حد

معامله شغل بسیار سختی است، اما گاهی اوقات شانس برای سرمایه گذاران یا معامله گران مبتدی باعث می شود که تصور کنند معامله در بازار مالی راه آسانی برای ثروتمند شدن است و کار دشواری نیز محسوب نمی شود که این گونه اعتماد به نفس ها به شدت می تواند خطرناک باشد.

اینگونه اعتماد به نفس ها باعث ایجاد رضایت می شوند و ریسک پذیری غیر معمولی را برای شما به وجود می آورد که ممکن است به یک فاجعه معاملاتی تبدیل شود.

معاملات روزانه برای افراد مبتدی

اگر قصد دارید که یک معامله گر فعال باشید، حتما به درستی فکر کنید که تصمیم شما جدی است.

معاملات روزانه بسیار خطرناک هستند و فقط توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام می شود.

علاوه بر تخصص لازم در معاملات، یک معامله گر روزانه موفق ممکن است با دسترسی به تجهیزات ویژه ای که کمتر در دسترس معامله گران معمولی است، اقدام به معاملات روزانه کند.

شما به عنوان یک معامله گر روزانه باید به مقداری نقدینگی برای معاملات و زمان مناسب و تجهیزات مناسب احتیاج دارید، یک معامله گر روزانه باید دارای استراتژی معاملاتی مناسبی باشد و قدرت تصمیم گیری در لحظه را داشته باشد که در صورت شکست استراتژی سریعاً اقدام به ایجاد یک استراتژی معاملاتی کند تا بتواند سریعا با معاملات خود رسیدگی کند.

معامله گر روزانه باید بسیار بر احساسات خود تسلط داشته باشد و در تصمیم گیری ها احساسی رفتار نکند.

دست کم گرفتن توانایی های خود

برخی از سرمایه گذاران مبتدی بر این باورند که هرگز نمی تواند در یک سرمایه گذاری برتری داشته باشند و موفقیت لازم را کسب کنند.

سرمایه گذاران می توانند به خوبی برای کنترل پرتفوی ها و تصمیمات سرمایه گذاری خود تلاش کنند و سود آوری کنند.

بسیاری از سرمایه گذاران به عقل سلیم و عقلانیت پایبند هستند.

هر سرمایه گذار کوچک که استراتژی سرمایه گذاری درستی داشته باشد، به همان اندازه شانس موفقیت در بازار را دارد.

نتیجه گیری

اگر پول برای سرمایه گذاری دارید و می توانید از اشتباهات اجتناب کنید، می توانید سرمایه گذاری های موفقی را تجربه کنید و یک قدم به اهداف مالی خود نزدیک تر شوید.

با توجه به تمایل بازار به ایجاد سود و زیان، هیچ کمبودی در توصیه های اشتباه و تصمیم گیری های غیر منطقی وجود ندارد.

به عنوان یک سرمایه گذار انفرادی، بهترین کاری که می توانید برای تکمیل سبد سهام خود در بلند مدت انجام دهید، داشتن یک استراتژی برای سرمایه گذاری منطقی است و راحتی شما هنگام به کارگیری استراتژی بسیار مهم است.

ارسال نظر