تصویر
علی الوندی

15 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال چین لینک

معرفی ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک (Chainlink) یک پلتفرم ارز دیجیتال و فناوری است که شرکت های غیر بلاکچین را قادر می سازد به طور ایمن با پلتفرم های بلاکچین ارتباط برقرار کنند.

چین لینک (C)hainlink سیستمی است که قرارداد های هوشمند مبتنی بر بلاکچین را با داده‌ های خارجی مانند امتیازات بیسبال یا قیمت سهام مرتبط می‌کند.

ارز چین لینک با نماد LINK برای پرداخت به اپراتور های شبکه چین لینک (Chainlink) و وثیقه قرارداد های هوشمند شبکه استفاده می شود.

چین لینک (Chainlink) به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز بلاکچین شناخته می شود.

چین لینک (Chainlink) از فناوری بلاکچین برای فعال کردن محاسبات در داخل و خارج از بلاکچین استفاده می کند و از آنچه قرارداد های هوشمند ترکیبی می نامد پشتیبانی می کند.

شرکت‌ هایی که از چین لینک (Chainlink) استفاده می‌کنند می‌ توانند به هر یک از شبکه‌ های اصلی بلاکچین، از جمله اتریوم، سولانا و ترا دسترسی داشته باشند.

بلاکچین، چین لینک بر روی پلتفرم اتریوم میزبانی می شود که از پروتکل عملیاتی اثبات کار استفاده می کند.

چین لینک (Chainlink) یک پروژه بلاکچین منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کد پروژه را مشاهده کند و مشارکت کند.

نکات کلیدی

  • چین لینک (Chainlink) یک شبکه غیرمتمرکز است که زنجیره‌ های بلوکی را با داده‌ های خارج از زنجیره متصل می‌ کند.
  • چین لینک (Chainlink) از قرارداد های هوشمند، ترکیبی برای ادغام کد های درون زنجیره ای و زیرساخت داده های خارج از زنجیره استفاده می کند.
  • توکن‌ های زنجیره‌ ای که LINK نامیده می‌ شوند، برای پرداخت به اپراتورهای شبکه چین لینک (Chainlink) برای بازیابی و آماده‌ سازی داده‌ های خارج از زنجیره و انجام محاسبات استفاده می‌ شوند.

زنجیره بلاکچین می تواند از اشتراک گذاری امن ورودی ها، خروجی ها و محاسبات پشتیبانی کند.

معرفی ارز دیجیتال چین لینک 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

ویژگی های چین لینک

  • از داده غیرمتمرکز پشتیبانی می کند: داده های بسیاری از منابع را می توان به طور ایمن جمع آوری کرد و برای قرارداد های هوشمند ترکیبی استفاده کرد.
  • منابع تصادفی قابل تأیید را ارائه می دهد: برنامه هایی مانند بازی هایی که به تصادفی بودن امن رمزنگاری نیاز دارند می توانند از چین لینک (Chainlink) استفاده کنند.
  • اتوماسیون را فعال می کند: قرارداد های هوشمند چین لینک (Chainlink) می توانند عملکرد های کلیدی و وظایف رویداد محور را برای شرکت ها خودکار کنند.
  • از قابلیت همکاری متقابل بلاکچین پشتیبانی می کند: چین لینک (Chainlink) می تواند پلتفرم های بلاکچین را برای پشتیبانی از تبادل پیام ها، نشانه ها و اقدامات خاص به هم متصل کند.

درک چین لینک (Chainlink)

چین لینک (Chainlink) یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که در سال 2017 راه‌اندازی شد.

اوراکل موجودیت‌ هایی هستند که زنجیره‌ های بلوکی را به سیستم‌ های خارجی متصل می‌ کنند و در نتیجه به قرارداد های هوشمند اجازه می‌ دهند بر اساس ورودی‌ ها و خروجی‌ های منشأ بلاکچین اجرا شوند.

در حالی که اوراکل‌ های سنتی متمرکز هستند، چین لینک (Chainlink) فرآیند انتقال داده‌ ها را از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند ترکیبی غیرمتمرکز می‌ کند.

توکن LINK برای پاداش دادن به اپراتورهای شبکه چین لینک (Chainlink) برای بازیابی داده های خارج از زنجیره، قالب بندی داده ها به فرمت های قابل دسترس و انجام محاسبات خارج از زنجیره استفاده می شود. 

شبکه اوراکل غیرمتمرکز چین لینک (Chainlink)، سیستمی از گره ها است که به پروتکل های تنظیم شده پایبند هستند.

اپراتور های گره موظفند توکن های LINK خود را به اشتراک بگذارند، موافقت کنند که معامله یا فروش نکنند.

اپراتور های گره هزینه های خود را بر اساس تقاضا برای منبع خارج از زنجیره ای که ارائه می کنند تعیین می کنند.

اپراتورهای گره زنجیره‌ای با بیشترین سهام، بهترین موقعیت را برای کسب جوایز LINK دارند.

از آنجایی که چین لینک (Chainlink) به بلاکچین ها اجازه می دهد تا داده ها را با سیستم های خارج از زنجیره به روشی غیرمتمرکز و مقاوم در برابر دستکاری مبادله کنند، شبکه اوراکل چین لینک (Chainlink) موارد استفاده زیادی دارد.

چین لینک (Chainlink) برای توزیع عادلانه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بازی‌ سازی پس‌ انداز های شخصی، و تسهیل کالیبراسیون مجدد منابع رمز ارزهای دیجیتال، در میان سایر برنامه‌ ها، استفاده شده است.

چین لینک (Chainlink) توسط سرگئی نظروف و استیو الیس ایجاد شد که در سال 2017 یک وایت پیپر با آری جولز نوشتند.

این شبکه در سال 2019 راه اندازی شد و LINK یک توکن ERC-20 است، به این معنی که با سایر ارزها و قرارداد های هوشمند پشتیبانی شده توسط پلتفرم اتریوم سازگار است.

معرفی ارز دیجیتال چین لینک 2

چین لینک چه تفاوتی با اتریوم دارد؟

شبکه چین لینک از برخی جهات مکمل شبکه اتریوم و سایر بلاکچین ها است.

چین لینک (Chainlink) می تواند ارتباطات ایمن بین پروژه های اتریوم و انواع داده های خارج از زنجیره را تسهیل کند، از آنجایی که توکن LINK بر روی پلتفرم اتریوم ساخته شده است، LINK با پروتکل های پلتفرم اتریوم سازگار است.

توکن‌ های اتریوم را می‌ توان برای خرید، تسهیل قرارداد های هوشمند و پرداخت پول استخراج‌ کنندگان برای راه‌ اندازی شبکه اتریوم استفاده کرد.

توکن چین لینک (Chainlink) تنها یک مورد استفاده دارند و آن پرداخت به اپراتور های گره در شبکه چین لینک (Chainlink) است.

مکانیسم اثبات سهام به شرکت کنندگان شبکه برای موافقت با عدم معامله یا فروش دارایی های ارز دیجیتال خود پاداش می دهد.

اهداف چین لینک (Chainlink)

چین لینک (Chainlink) قصد دارد با گسترش پشتیبانی خود از محیط های بلاکچین و تسهیل موارد استفاده جدید برای قرارداد های هوشمند هیبریدی به رشد خود ادامه دهد.

از آنجایی که ذخیره‌ های قابل توجهی از داده‌ ها و سوابق هنوز در زنجیره‌ های بلوکی نگهداری نمی‌ شوند، چین لینک (Chainlink) ممکن است فرصت‌ های بی‌ شماری برای اتصال شبکه‌ های بلاکچین با اطلاعات خارج از زنجیره داشته باشد.

در سال 2021، شبکه چین لینک (Chainlink) با افزایش بیش از 1000 پروژه، بیش از 75 میلیارد دلار ارزش داشت. چین لینک (Chainlink) حداکثر عرضه یک میلیارد توکن دارد که حدود 467 میلیون آن تا فوریه 2022 صادر شده است.

ارسال نظر