تصویر
علی الوندی

3 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین (Dogecoin)، یک ارز دیجیتال همتا به همتا و منبع باز است.

دوج کوین، یک آلت کوین و یک میم کوین در نظر گرفته می شود.

دوج کوین که در دسامبر 2013 راه اندازی شد، تصویر یک سگ از نژاد شیبا را به عنوان لوگوی خود انتخاب کرد.

فناوری زیر بنایی دوج کوین مشتق شده از لایت کوین است، دوج کوین ارز دیجیتال رمزنگاری شده ای است که قیمت پایین و عرضه نامحدود دارد.

نکات کلیدی

  • دوج کوین یک ارز دیجیتال منبع باز است که در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس ایجاد شد.
  • دوج کوین (Dogecoin) در ابتدا به عنوان یک شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب با یک شیبا اینو (نژاد سگ ژاپنی) شروع شد.
  • دوج کوین مبتنی بر لایت کوین است و از فناوری اثبات کار استفاده می کند.

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

آشنایی با دوج کوین

دوج کوین به عنوان یک شوخی شروع شد، اما پس از ایجاد آن، طرفدارانی نیز پیدا کرد.

در اواخر سال 2017، حباب ارزهای دیجیتال بود که ارزش بسیاری از ارز ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

پس از ترکیدن حباب در سال 2018، دوج کوین مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد، اما هنوز هم جمعی از طرفداران را دارد که آن را معامله می‌ کنند و از آن برای مبادلات در فضای مجازی استفاده می کنند.

کاربران می توانند دوج کوین را در صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش کنند، آنها می توانند انتخاب کنند که دوج کوین خود را در یک صرافی یا در کیف پول ارز دیجیتال ذخیره کنند.

تاریخچه دوج کوین

جکسون پالمر، مدیر دفتر Adobe Inc در سیدینی استرالیا، دوج کوین را در سال 2013 به عنوان راهی برای طعنه زدن به تبلیغات ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

پالمر به‌ عنوان یک ناظر «شک‌گرا-تحلیلی» فناوری نو ظهور توصیف شده است و توییت‌ های اولیه‌ اش در مورد سرمایه‌ گذاری جدید او در زمینه ارزهای دیجیتال به زبان ساده انجام شد.

اما پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه های اجتماعی، دامنه dogecoin.com را خریداری کرد.

در همین حال بیلی مارکوس، توسعه‌ دهنده نرم‌ افزار در IBM که می‌ خواست یک ارز دیجیتال ایجاد کند اما با مشکل مواجه بود، صدای دوج کوین (Dogecoin) را شنید و در نهایت مارکوس با پالمر تماس گرفت تا مجوز ساخت نرم‌ افزار دوج را دریافت کند.

مارکوس کد دوج کوین را بر اساس لاکی کوین، که خود از لایت کوین مشتق شده است، ایجاد کرد و در ابتدا از یک پاداش تصادفی برای استخراج بلاک استفاده کرد، اگرچه در مارس 2014 به پاداش ثابت تغییر کرد.

Adobe Inc از فناوری رمزگذاری لایت کوین استفاده می کند و یک ارز دیجیتال اثبات کار است (PoW).

اثبات کار (PoW) اساس بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده را تشکیل می دهد و امکان اجماع ایمن و غیرمتمرکز را فراهم می کند.

پالمر و مارکوس این ارز را در 6 دسامبر 2013 عرضه کردند، دو هفته بعد در 19 دسامبر، ارزش دوج کوین 300 درصد افزایش یافت، شاید به دلیل ممنوعیت چین برای بانک های خود از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بود که این سود ایجاد شد.

معرفی ارز دیجیتال دوج کوین 2

ظهور دوج کوین (Dogecoin)

دوج کوین خود را به عنوان یک نسخه سرگرم کننده از بیت کوین با نشان شیبا اینو (سگ ژاپنی) به عنوان لوگوی خود به بازار عرضه کرد.

ایجاد و عرضه دوج کوین با حال و هوای جامعه رو به رشد ارزهای دیجیتال مطابقت داشت.

فناوری رمزگذاری و عرضه نامحدود دوج کوین، استدلالی برای نسخه سریع تر، سازگارتر و محبوب برای کاربران نسبت به بیت کوین بود.

دوج کوین یک ارز دیجیتال تورمی است، در حالی که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین کاهش‌ دهنده تورم هستند زیرا محدودیتی برای تعداد ارز هایی که ایجاد می‌ شوند وجود دارد.

هر چهار سال، مقدار بیت‌ کوینی که از طریق استخراج به گردش در می‌ آید، نصف می‌ شود و نرخ تورم آن نیز نصف می‌ شود تا زمانی که تمام ارز ها استخراج شوند.

حواشی دوج کوین

سرگرمی آزادانه دوج کوین در سال 2015 بخشی از شادی خود را از دست داد زیرا جامعه ارز دیجیتال به طور کلی شروع به جدی شدن کرد.

اولین موضوعی که نشان داد این جامعه با دوج کوین ارتباط خوبی نداشت، خروج جکسون پالمر بود که گفته بود یک جامعه سمی برای ارزی که تولید می کرده ایجاد شده است.

یکی از اعضای آن جامعه سمی، الکس گرین، با نام مستعار رایان کندی شهروند بریتانیایی بود که یک صرافی دوج کوین به نام Moolah ایجاد کرد.

صرافی الکس گرین اعضای جامعه را متقاعد کرد که مبالغ هنگفتی را برای کمک به ایجاد صرافی او اهدا کنند، اما بعداً مشخص شد که او از این کمک‌ ها برای خرید بیش از 1.5 میلیون دلار بیت کوین استفاده کرده است که به نوبه خود باعث ایجاد یک سبک زندگی مجلل برای او شد.

کندی به طور جداگانه در سال 2016 به اتهامات متعدد تجاوز جنسی مجرم شناخته شد و به 11 سال زندان محکوم شد.

خرید دوج کوین

می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در یکی از صرافی‌ های ارزهای دیجیتال، دوج کوین را خریداری کنید.

اکثر صرافی های مطرح در در جامعه ارز های دیجیتال، معاملات دوج کوین را انجام می دهند.

شما می توانید معاملات دوج کوین را در صرافی لایت ترید انجام دهید.

استفاده از دوج کوین

بسیاری از بازرگانی ها و کسب و کار ها دوج کوین را می پذیرند و شما می توانید که محصولات و خدمات را با استفاده از دوج کوین در این مجموعه ها دریافت کنید.

برخی از بزرگترین مجموعه ها از جمله SpaceX ایلان ماسک و دالاس ماوریکس این ارز را به رسمیت می شناسند.

بسیاری از دارندگان دوج کوین از این ارز برای خود در جهت پرداخت ها به سازندگان محتوا در Reddit و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

آیا Dogecoin ایمن است؟

دوج کوین مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از فناوری بلاکچین استفاده می کند.

هک کردن فناوری بلاکچین بسیار دشوار است، دوج کوین (Dogecoin) در میان ارزهای دیجیتال با بیشترین سرمایه بازار و گسترده ترین نرخ پذیرش قرار دارد و نسبتاً امن است.

ارسال نظر