تصویر
علی الوندی

10 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال ایاس

معرفی ارز دیجیتال ایاس

ایاس (EOS) یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که برای توسعه، میزبانی و اجرای برنامه های کاربردی معاملات استفاده می شود.

ایاس (EOS) در ژوئن 2018 پس از عرضه اولیه (ICO) که باعث افزایش 4.1 میلیارد دلار ارز دیجیتال برای Block.one شد، راه اندازی شد.

Block.one، شرکتی است که نرم افزار منبع باز، به نام EOS.IO را که در این پلتفرم استفاده می شود را توسعه داد.

توکن های ارز دیجیتال ایاس (EOS) به عنوان یک سیستم پرداخت در شبکه استفاده می شوند.

نکات کلیدی

  • ایاس (EOS) یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که توسعه برنامه های کاربردی معاملاتی یا DApps را امکان پذیر می کند.
  • ایاس (EOS) از دسترسی ایمن و احراز هویت، مجوز، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین DApps و اینترنت پشتیبانی می کند.
  • EOS.IO معماری سیستم ایاس (EOS) است.
  • توکن EOS ارز دیجیتال شبکه ایاس (EOS) است.
  • رقیب اصلی شبکه ایاس (EOS)، پلتفرم با سابقه و قدرتمند اتریوم است.
هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

درک ایاس (EOS)

ایاس (EOS) از عملکرد اصلی پشتیبانی می کند که به مشاغل و افراد اجازه می دهد برنامه های مبتنی بر بلاکچین را به روشی مشابه برنامه های مبتنی بر وب ایجاد کنند.

ایاس (EOS) دسترسی ایمن و احراز هویت، مجوزها، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین dApps و اینترنت را فراهم می کند.

ایاس (EOS) توسط یک فروشگاه وب پشتیبانی می شود که هدف آن توسعه برنامه بدون دردسر است.

معرفی ارز دیجیتال ایاس 1

EOS.IO و EOS چیست؟

شیکه ایاس (EOS) از دو عنصر کلیدی تشکیل شده است: نرم افزار EOS.IO و توکن های EOS.

  • EOS.IO شبیه سیستم عامل یک کامپیوتر است، EOS.IO شبکه بلاکچین ایاس (EOS) را مدیریت و کنترل می کند، این نرم افزار از معماری بلاکچین برای مقیاس بندی عمودی و افقی DApps استفاده می کند.
  • توکن EOS ، ارز دیجیتال شبکه ایاس (EOS) است.

یک توسعه‌ دهنده برای استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای DApp به جای خرج کردن آنها، فقط باید ارز های EOS را نگه دارد، دارندگان توکن که هیچ برنامه‌ ای را اجرا نمی‌ کنند، می‌ توانند پهنای باند خود را به سایر شرکت‌ کنندگانی که به آن نیاز دارند اختصاص یا اجاره دهند.

ایاس (EOS) که در حال حاضر متعلق به شرکت block.one است توسط Dan Larimer راه‌ اندازی شد که همچنین بنیانگذار و خالق پلتفرم‌ های تاسیس شده از جمله Bitshares و Steem است.

متفاوت بودن ایاس (EOS)

ایاس (EOS) به عنوان رقیب مستقیم شبکه اتریوم با جاه‌ طلبی بزرگ‌ تر، بهتر و سریع‌ تر دیده می‌ شود.

در حالی که طبق گزارشات، اتریوم می تواند 15 تراکنش در ثانیه را انجام دهد، ایاس (EOS) میلیون ها تراکنش در ثانیه را هدف قرار داده است، توجه داشته باشید که این یک هدف است نه یک واقعیت.

با افزایش اندازه اکوسیستم DApps هر روز در شبکه های بلاکچین، در دسترس بودن محدود منابع یک مسئله اصلی است.

EOS.IO سعی می کند با ارائه مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده بیشتر از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود، این مشکلات را بر طرف کند.

ویژگی های EOS.IO

EOS.IO ادعا می کند که از طریق استفاده از اجرای موازی و متدولوژی ارتباط ناهمزمان در سراسر شبکه، قادر به پشتیبانی از هزاران DApp در مقیاس معاملاتی بدون برخورد با گلوگاه های عملکرد است.

بهره وری بیشتر توسط ماژول های جداگانه ای که در کار DApps نقش دارند، افزایش می یابد.

.به عنوان مثال: فرآیند احراز هویت جدا از فرآیند اجرا انجام می شود.

ایاس (EOS) دارای ویژگی‌ های کاربردی کلیدی است، از جمله یک مجموعه از ابزار های وب برای توسعه رابط های خود توصیفی، طرح‌ واره‌ های پایگاه داده خود توصیف و یک طرح مجوز اعلامی.

همه این کار ها توسعه دهنده را برای ایجاد و نگهداری برنامه ها آسان تر می کند.

معرفی ارز دیجیتال ایاس 2

اقتصاد ایاس (EOS)

راه اندازی ایاس (EOS) از مفهوم آشنا ماینینگ که توسط بیت کوین استفاده می شود استفاده نمی کند.

در عوض، تولید کنندگان شبکه ایاس (EOS) تعداد مورد نیاز بلوک را تولید می کنند و با ایجاد توکن های EOS جدید برای هر بلوکی که تولید می کنند، پاداش دریافت می کنند.

تولید کنندگان بلوک های شبکه ایاس (EOS) می‌ توانند رقم مورد نظر را برای پرداخت منتشر کنند و تعداد توکن‌ هایی که ایجاد می‌ کنند و بر اساس ارزش متوسط ​​پرداخت مورد انتظار، توسط همه تولید کنندگان بلوک محاسبه می‌ شود.

از آنجایی که تولید کنندگان بلوک به صورت آشکار به دنبال پاداش بیشتر هستند، این ویژگی به راحتی می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد.

برای مقابله با این موضوع، یک مکانیسم تولید کننده، توکن‌ ها را محدود می‌ کند تا کل افزایش سالانه عرضه توکن‌ ها از 5 درصد تجاوز نکند.

دارندگان توکن، که در مورد این موضوع رای می‌ دهند، این اختیار را دارند که به تولید کنندگان بلوکی که تقاضای بیشتری دارند رای دهند.

این مکانیسم به گونه‌ ای عمل می‌ کند که مکمل ذخیره‌ سازی EOS است زیرا همه دارندگان توکن هزینه ذخیره‌ سازی فایل در شبکه ایاس (EOS) را از طریق بخشی از تورم سالانه پرداخت می‌ کنند.

تا زمانی که آنها یک فایل را در شبکه ذخیره می کنند، توکن های EOS نگه داشته می شوند و با نرخ تورم ارزش خود را از دست می دهند.

هرچه فضای ذخیره‌ سازی بیشتری مورد نیاز باشد، بلاک‌ های بیشتری از سازندگان بلاک درخواست می‌ شود که می‌ توانند از طریق تورم دستمزد بالاتر که دارندگان توکن آن را تأیید می‌ کنند، ارزش بیشتری برای کار خود بخواهند.

اگر تقاضای ذخیره سازی کاهش یابد، تورم کمتر خواهد شد و از دست رفتن ارزش توکن های ذخیره شده EOS را کاهش می دهد.

هدف شبکه ایاس (EOS)

سیستم ایاس (EOS) برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز، که معمولاً dApps نامیده می شوند، در مقیاس معاملاتی طراحی شده است.

ایاس (EOS) عملکرد اصلی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا برنامه های بلاکچین را به روشی شبیه ساخت برنامه های وب بسازند.

نتیجه گیری

به نظر می رسد پتانسیل هایی برای ایاس (EOS) به عنوان یک شبکه مبتنی بر بلاکچین وجود دارد، اما هنوز در مرحله نوپایی است.

برخی نسبت به ادعا های بزرگ در سرعت تراکنش 100000 عددی در ثانیه شک دارند و این الزام که کاربران باید برای تکمیل تراکنش، توکن های EOS را نگه دارند ممکن است جذابیت شبکه ایاس (EOS) را کاهش دهد.

مانند تمام بلاکچین‌ های ارزهای دیجیتال، این فضا همچنان سرمایه‌ گذاران زیادی را در چند سال آینده مجذوب خود خواهد کرد.

ارسال نظر