تصویر
علی الوندی

17 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال الروند

معرفی ارز دیجیتال الروند

الروند (Elrond) یک پلتفرم ارز دیجیتال بلاکچین است که برای مدیریت حجم بالایی از تراکنش ها طراحی شده است.

ارز دیجیتال  پلتفرم الروند (Elrond)، eGold نام دارد و الروند همچنین از برنامه های غیرمتمرکز از طریق قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند.

درک الروند (Elrond)

الروند (Elrond) هم یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین و هم ارز دیجیتال با نماد EGLD است.

الروند (Elrond) به خاطر شخصیتی در سریال ارباب حلقه ها نامگذاری شده است و چندین پروژه ارز دیجیتال مرتبط با همین مضمون راه اندازی شده.

الروند (Elrond) در سال 2018 تأسیس شد.

بلاکچین الروند (Elrond) از پروتکل عملیاتی معروف به اثبات سهام (SPoS) استفاده می‌ کند که با تکیه بر مشارکت‌ های چند شرکت‌ کننده که هر کدام نقش‌ های متفاوتی را به طور همزمان دارند، تراکنش‌ ها را به صورت موازی پردازش می‌ کند.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

ویژگی های الروند (Elrond)

یکی از ویژگی های الروند (Elrond) برای پردازش سریع و ارزان تراکنش ها است.

قرارداد های هوشمند در پلتفرم الروند، بلاکچین را قادر می‌ سازد تا 15000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند و هر شش ثانیه یک بلوک جدید از تراکنش‌ ها به بلاکچین الروند اضافه می‌ شود.

بلاکچین الروند (Elrond) از فناوری ای استفاده می کند که آن را، اشتراک گذاری تطبیقی ​​می نامد تا شبکه خود را بسیار مقیاس پذیر و مقرون به صرفه کند.

الروند (Elrond) در حال حاضر با استفاده از 3200 گره اعتبارسنجی اجرا می شود و در صورت لزوم می تواند تا 263000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

سرعت و هزینه کم شبکه الروند، بلاکچین را برای نهاد های معاملاتی بزرگ و بسیاری از پروژه های مالی غیرمتمرکز بسیار جذاب می کند.

الروند (Elrond) در مقایسه با اتریوم، انرژی کمتری مصرف می‌ کند در حالی که تراکنش‌ ها را سریع‌ تر و با هزینه‌ های بسیار کمتری پردازش می‌ کند.

معرفی ارز دیجیتال الروند 1

شیوه عملکرد الروند (Elrond)

با استفاده از اثبات ایمن سهام، الروند (Elrond) به جای استخراج، اعتبار سنجی می شود.

الروند به نرم افزار منبع باز متکی است، به این معنی که هر کسی می تواند کد منبع را مشاهده کند.

در زیر به نحوه عملکرد بلاکچین الروند (Elrond) آمده است:

  • اعتبار سنج ها، تراکنش‌ ها را پردازش و ثبت می‌ کنند: اعتبارسنجی ها برای به دست آوردن حق پردازش، تراکنش‌ های توکن‌ های EGLD را به اشتراک می‌ گذارند و موافقت می‌ کنند که مبادله صورت پذیرد یا فروش صورت نگیرد، اعتبار سنج ها برای پردازش همزمان تراکنش ها و افزودن بلوک های جدید به بلاکچین الروند با یکدیگر همکاری می کنند.
  • ماهیگیران به طور مداوم تراکنش‌ ها و کاربران مخرب را جستجو می‌ کنند: ماهیگیران در شبکه‌ های SPoS بلوک‌ های جدید را پس از افزودن آن‌ ها به بلاکچین الروند توسط اعتبار سنج ها تأیید می‌ کنند، ماهیگیران وظیفه پیدا کردن بلوک های نامعتبر یا عوامل مخرب شرکت کننده در شبکه را دارند.
  • ناظران تاریخ بلاکچین الروند را حفظ می کنند: ناظران بلاکچین الروند، کل تاریخچه بلاکچین را ذخیره می کنند، ناظران شرکت کنندگان شبکه هستند که بلوک های جدیدی ایجاد نمی کنند و واجد شرایط دریافت جوایز EGLD نیستند.

اعتبار سنجی، ماهیگیران و ناظران بلاکچین الروند را به طور همزمان اجرا می کنند، این مشارکت همزمان چیزی است که بلاکچین شبکه الروند (Elrond) را بسیار مقیاس پذیر می کند.

راه دیگر مشارکت در شبکه الروند (Elrond) این است که دارایی های EGLD خود را به اشتراک بگذارید، حتی اگر اعتبار سنجی نباشید.

پیش بینی دارایی های EGLD، شما را قادر می سازد EGLD بیشتری به عنوان پاداش برای ارائه نقدینگی به شبکه الروند (Elrond) کسب کنید.

ارسال نظر