تصویر
علی الوندی

3 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال فانتوم

معرفی ارز دیجیتال فانتوم

فانتوم (Fantom) یک شبکه در بلاکچین 1 لایه است که هدف آن ارائه جایگزینی برای هزینه های بالا و سرعت پایین است که کاربران اتریوم اغلب نسبت به این موضوع در شبکه اتریوم شکایت دارند.

فانتوم (Fantom) بر روی بلاکچین گراف، مشابه هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) اجرا می شود.

فانتوم (Fantom) یک پلتفرم قرارداد هوشمند با کارایی بالا، مقیاس پذیر، سازگار با EVM و ایمن است.

استقرار شبکه اصلی فانتوم (Fantom) بر اساس مکانیسم اجماع فانتوم (Fantom)، ساخته شده است.

فانتوم (Fantom) یک پروتکل بلاکچین لایه 1 و بدون رهبر و مقاوم در برابر خطا است.

Lachesis، فانتوم را قادر می‌سازد تا سرعت تراکنش‌ های سریع، هزینه‌ های کم تراکنش و قطعیت را ارائه دهد، این در حالی به دست می آید که بدون مجوز، غیرمتمرکز و منبع باز باقی بماند.

درک فانتوم (Fantom)

تولد بیت کوین در سال 2009 نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در فناوری و حرکتی بیشتر به سمت جامعه ای کارآمد بود.

مکانیسم اجماع بیت کوین، سیستمی که به بلاکچین قدرت می دهد توسط طراحی، محدود شده است.

راه‌ حل‌ های کنونی اما به سه مورد اشاره دارد؛ مقیاس‌ پذیری، امنیت و تمرکز زدایی ایجاد می‌کنند، این سه مورد به عنوان سه راه بلاکچین شناخته می شود.

به عنوان مثال؛ بیت کوین بر تمرکززدایی و امنیت تمرکز می کند، که باعث می شود آن را برای هر نوع تراکنشی که نیاز به سرعت و تایید سریع دارد، مانند پرداخت های روزانه، انتقال داده، معامله دارایی یا سایر تراکنش هایی که مصرف کنندگان و کسب و کارها در زندگی روزمره به آن تکیه می کنند، کمتر مناسب باشد.

سیستم مالی قدیمی، از فرآیند هایی که در پس‌ زمینه اتفاق می‌ افتد تا راه‌ حل‌ های مربوط به مصرف‌ کننده، به توان عملیاتی بالا و نهایی‌ سازی سریع نیاز دارد.
غیرمتمرکز کردن این خدمات در مقیاس، در حالی که ارائه امنیت در سطح بانکی، چالشی برای کل صنعت بلاکچین است.

فانتوم (Fantom) مشکل را در اصل حل می کند، مکانیسم توافقی پرسرعت آن، Lachesis، به دارایی های دیجیتال اجازه می دهد با سرعت بی سابقه ای کار کنند و پیشرفت های چشمگیری را نسبت به سیستم های فعلی ارائه می دهد.

بر خلاف راه حل های دیگر، فانتوم (Fantom) امنیت و تمرکززدایی را فدای مقیاس پذیری نمی کند.

در واقع، مزایای ارائه شده توسط فانتوم (Fantom) صرفا عملکرد خالص نیست، معماری ماژولار آن امکان سفارشی‌ سازی کامل بلاکچین‌ ها را برای دارایی‌ های دیجیتال، با ویژگی‌ های مختلف متناسب با کاربرد آنها فراهم می‌کند.

فانتوم (Fantom) همچنین سطوح فوق‌ العاده بالایی از امنیت را با استفاده از پروتکل Proof-of-Stake بدون رهبر یا شخص کنترل کننده ای برای ایمن کردن شبکه ارائه می‌ کند.

اجماع Fantom که Lachesis نام دارد، می‌ تواند در بسیاری از گره‌ ها در سراسر جهان در یک محیط باز و بدون مجوز مقیاس‌ بندی شود و درجه خوبی از تمرکز زدایی را ارائه دهد، این سند از اثبات سهام واگذار شده استفاده نمی کند و مفهومی از Masternodes ندارد.

معرفی ارز دیجیتال فانتوم 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

عملکرد فانتوم

فانتوم (Fantom) ماژولار است

Lachesis یک لایه و اجماع، فناوری بلاکچین را نشان می دهد و می تواند به هر سیستم مرکزی توزیع شده متصل شود.
Lachesis به حضور شبکه اصلی فانتوم (Fantom) که از سیستم مجازی اتریوم (EVM) استفاده می کند و با اتریوم سازگار است، قدرت می دهد.

ماژولار بودن، فانتوم (Fantom) را بسیار انعطاف پذیر می کند، توسعه دهندگان می توانند dApp های موجود مبتنی بر اتریوم خود را در عرض چند دقیقه بر روی شبکه اصلی فانتوم (Fantom) پورت کنند و به طور قابل توجهی عملکرد را ارتقا داده و هزینه ها را کاهش دهند.

فانتوم (Fantom) ایمن است

فانتوم (Fantom) توسط Proof-of-Stake ایمن شده است، برخلاف Proof-of-Work که توسط بیت کوین و اتریوم استفاده می شود، Proof-of-Stake از متمرکز شدن جلوگیری می کند و در مصرف های برق صرفه جویی می کند.

Lachesis می تواند امنیت در سطح سازمانی برای شبکه های توزیع شده فراهم کند.

فانتوم (Fantom) نهایی بودن مطلق را ارائه می دهد و تراکنش ها هرگز نمی توانند مانند شبکه ها با قطعیت احتمالی برگردانده شوند.

مکانیسم اجماع همچنین می‌ تواند به صد ها گره برسد و تمرکززدایی و در نتیجه امنیت را افزایش دهد.

در نهایت، Lachesis بدون رهبر یا شخصی به عنوان کنترل کننده است، البته با حذف رهبران، امنیت به مجموعه کوچکی از بازیگران متکی نیست.

فانتوم (Fantom) منبع باز است

تیم‌ های فانتوم (Fantom) متعهد به ایجاد بلوک‌ های ساختمانی برای استفاده و سفارشی کردن نیاز های هر کسی هستند.

هدف فانتوم (Fantom) بی وقفه برای شفافیت بالا در مورد کارها است، بر اساس این اصول، کد فانتوم (Fantom) منبع باز است و در Github در دسترس است.

مشارکت در فانتوم (Fantom) آزاد است

فانتوم (Fantom) بدون مجوز است، هر کسی می تواند یک گره را اجرا کند.

در زنجیره فانتوم (Fantom)، تقریباً تعداد نامحدودی از گره‌ های اعتبار سنجی می‌توانند در تامین امنیت شبکه شرکت کنند، به شرطی که حداقل 1000000 FTM را در معرض خطر قرار دهند.

اگر دارای مقادیر کمتری از رمز هستید یا در اجرای سیستم های توزیع شده متخصص نیستید، همچنان می توانید در ایمن سازی شبکه مشارکت کنید.

می توانید حداقل 1 FTM را به یک گره اعتبار سنجی واگذار کنید و پاداش بگیرید.

معرفی ارز دیجیتال فانتوم 2

آینده فانتوم (Fantom)

فانتوم (Fantom) بر اساس Lachesis، یک اجماع مبتکرانه aBFT است. علاوه بر این، فانتوم (Fantom) در حال ایجاد یک اکوسیستم بلاکچین در امتداد کل پشته فناوری بلاکچین است.

فانتوم (Fantom) در حال ایجاد زیر ساختی برای آینده ای مرتبط تر و کارآمدتر است که در آن مردم قادر خواهند بود از پیشرفت های فناوری برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنند.

ارسال نظر