تصویر
علی الوندی

2 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال مونرو

معرفی ارز دیجیتال مونرو

مونرو (Monero) یک ارز دیجیتال است که سطح بالایی از ناشناس ماندن را برای کاربران و تراکنش های آنها ارائه می دهد.

مانند بیت کوین، مونرو (Monero) یک ارز دیجیتال همتا به همتا غیرمتمرکز است اما برخلاف بیت کوین، مونرو (Monero) به عنوان یک پول نقد دیجیتالی ناشناس تر با رعایت بالای حریم خصوصی شناخته می شود.

نکات کلیدی

  • مونرو (Monero) یک ارز دیجیتال محبوب مبتنی بر بلاکچین یا آلت کوین محسوب می شود.
  • مونرو (Monero) چندین ویژگی افزایش حریم خصوصی دارد که نسبت به بیت کوین حفظ حریم خصوصی و امنیت را بسیار بالا تر می برد.
  • مونرو (Monero) مانند بیت کوین، منبع باز است و از توسعه غیرمتمرکز و مردمی ایجاد شده است.
هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

درک مونرو (Monero)

مونرو (Monero) به‌ عنوان یک جنبش مردمی و بدون نیاز به سرمایه‌ گذاری اولیه و بدون سرمایه‌ گذاری VC ایجاد و در آوریل 2014 به‌ عنوان فورک بیت‌ کوین راه‌ اندازی شد.

فورک زمانی اتفاق می‌ افتد که یک ارز دیجیتال اصلی به دو قسمت تقسیم شود تا نسخه دیگری ایجاد شود که به دلیل فرمت‌ های منبع باز رایج در اکثر طرح‌ های ارزهای دیجیتال ممکن شده است.

بیشتر فورک ها برای رفع مشکلات ارز اصلی و ایجاد جایگزین های بهتر تشکیل شده اند.

محبوبیت مونرو (Monero) در دنیای رمزنگاری بیشتر به دلیل ویژگی ناشناس بودن آن در حال افزایش است، به همه کاربران ارزهای دیجیتال یک آدرس یا کلید عمومی داده می شود که برای هر کاربر منحصر به فرد است.

تراکنش با مونرو (Monero) به فرستنده نمای کلی تری از دارایی های گیرنده را نمی دهد، حتی اگر فرستنده آدرس عمومی گیرنده را بداند، تراکنش های مونرو (Monero) غیر قابل پیوند و غیر قابل ردیابی هستند.

ارز های دیجیتال ارسال شده به گیرنده از طریق آدرسی که به طور تصادفی برای استفاده خاص برای آن تراکنش ایجاد می شود، مجدداً مسیریابی می شوند.

سیستم مرکزی به آدرس واقعی هیچ یک از طرفین مرتبط نیست، هر کسی که سیستم مرکزی غیرشفاف مونرو (Monero) را بررسی می‌ کند، نمی‌ تواند آدرس‌ ها و افراد درگیر در هیچ تراکنش گذشته یا فعلی را ردیابی کند.

معرفی ارز دیجیتال مونرو 1

ویژگی های مونرو (Monero)

مونرو (Monero) همچنین دارای ویژگی به نام امضای حلقه است که منابع وجه را مبهم می کند به طوری که عملاً برای طرف های درگیر در انتقال غیر قابل ردیابی است.

امضای حلقه تضمین می‌کند که هر تراکنش مونرو (Monero) بین دو طرف با تراکنش‌ های متعدد دیگری که در میان سایر طرف‌ های غیر مرتبط رخ می‌ دهد گروه‌ بندی می‌ شود.

این موضوع به این معنی است که وجه دریافت‌ کننده با تراکنش‌ های دیگر کاربران مونرو (Monero) ترکیب می‌ شود و به‌ طور تصادفی در فهرست تراکنش‌ ها جابه‌ جا می‌ شود که ردیابی به منبع یا گیرنده را به شدت دشوار می‌ کند.

امضای حلقه همچنین مقدار واقعی موجود در هر تراکنش را رمزگشایی می کند.

توجه داشته باشید که امضای حلقه با تکنیک ترکیب و ناشناس سازی coinjoin که توسط سایر ارزهای دیجیتال برای ناشناس بودن رقابت می کنند، متفاوت است.

در نهایت، مونرو (Monero) یک روش متمایز در جهت رسیدگی به تراکنش‌ ها با تقسیم مبلغ منتقل شده به مبالغ متعدد و در نظر گرفتن هر مبلغ تقسیم شده به عنوان یک تراکنش جداگانه دارد. برای مثال، کاربری که 200 XMR (واحد ارز مونرو) را به خریدار منتقل می کند، مقدار آن را به 83 XMR، 69 XMR و 48 XMR تقسیم می کند که در مجموع 200 XMR است.

هر یک از این ها به طور جداگانه بررسی می شود و یک آدرس یک بار مصرف منحصر به فرد برای هر یک از شکل های تقسیم شده ایجاد می شود.

با امضای حلقه، هر یک از این مبالغ تقسیم شده با تراکنش‌ های دیگری که البته تقسیم شده‌ اند، ترکیب می‌ شود و شناسایی ترکیب دقیق 200 XMR متعلق به گیرنده را بسیار دشوار می‌ کند.

نماد ارز مونرو XMR  است.

معرفی ارز دیجیتال مونرو 2

حریم خصوصی و محبوبیت مونرو (Monero)

همه کاربران یک کلید مشاهده دارند که می توان از آن برای دسترسی به یک حساب با کلید خصوصی مربوطه استفاده کرد، کاربر می‌ تواند کلید مشاهده خود را با محدودیت‌ هایی مانند دسترسی به مشاهده دارایی‌ های حساب اما بدون امکان خرج کردن وجه موجود در حساب به اشخاص منتخب بدهد.

با مونرو (Monero) می توان به تمام معاملات تاریخی و جاری یا فقط به تراکنش های خاص در حساب دسترسی داشته باشید، احزاب منتخب شامل والدینی هستند که ممکن است برای نظارت بر تراکنش‌ های فرزندانشان به کلیدهای مشاهده نیاز داشته باشند و حساب رسانی که کاربر می‌ خواهد به آنها اجازه دسترسی برای بازرسی دارایی‌ ها و ارزش حساب‌ هایشان را بدهد.

علاوه بر کلید مشاهده، کاربران یک کلید خرج کردن نیز دارند که به یک نهاد انتخابی که کاربر کلید را با آن به اشتراک می‌ گذارد اجازه می‌ دهد تا وجه را خرج یا از حساب منتقل کند.

محبوبیت مونرو (Monero) نه تنها به قصد شرکت در فعالیت‌ های غیر قانونی در بازار زیر زمینی ، بلکه برای افرادی که به سادگی می‌ خواهند کالاها و خدماتی را به صورت آنلاین به‌ صورت ناشناس یا مجزا و بدون ماندن اثری از تراکنش هایشان به دست آورند، افزایش یافته است.

ارسال نظر