تصویر
علی الوندی

6 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال ریون کوین

معرفی ارز دیجیتال ریون کوین

ریون کوین (Ravencoin) یک ارز دیجیتال است که بر روی فورک ارز دیجیتال اصلی یعنی بیت کوین ایجاد شده است.

این موضوع بدان معناست که بسیاری از فناوری های مشابه را با تغییرات جزئی به کار می گیرد.

یک الگوریتم خاص به ریون کوین (Ravencoin) اجازه می دهد تا توسط کامپیوتر معمولی شما استخراج شود.

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شامل هزینه های چشمگیری است و به شدت انرژی بر است، همچنین اغلب به سخت افزار خاصی نیاز دارد.

با گذشت زمان، این موانع ورود برای استخراج، بسیاری از ارزهای دیجیتال را به تعداد نسبتاً کمی از گره‌ ها متمرکز کرده است و یکی از اصول اولیه بلاکچین را نادیده می‌گیرد.

ریون کوین (Ravencoin) یک ارز دیجیتال است که برای تحقق بلاکچین و چشم انداز اصلی بیت کوین از تمرکززدایی کار می کند، البته شامل برخی از مشکلات نیز می باشد.

21 میلیارد واحد از ارز دیجیتال  ریون کوین (Ravencoin) کلا وجود دارد و تا 2 نوامبر 2021، 10 میلیارد واحد از تعداد 21 میلیارد استخراج شده است.

عملکرد ریون کوین (Ravencoin)

ریون کوین (Ravencoin) یک ارز دیجیتال نسبتاً جدید است که از فورک بیت کوین در سال 2018 ایجاد شده است.

این ارز از همان فناوری بیت کوین استفاده می کند، اما تفاوت های کلیدی نیز وجود دارد.

صرف نظر از این امر درست مانند بیت کوین، ریون کوین (Ravencoin) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که خارج از کنترل دولت است، ویژگی اصلی ریون کوین (Ravencoin) توانایی آن در استخراج توسط یک کامپیوتر معمولی است.

ریون کوین (Ravencoin) برای اولین بار به عنوان یک ارز آزمایشی در نوامبر 2017 از طریق پلتفرم وبلاگ نویسی Medium معرفی شد.

در پست وبلاگ، بنیانگذاران ریون کوین (Ravencoin) ارز دیجیتال جدید را با برنامه تلویزیونی محبوب، بازی تاج و تخت مرتبط کردند:

«در دنیای خیالی، کلاغ‌ ها به عنوان پیام‌ رسانی استفاده می‌ شوند که بیانیه‌ های حقیقت را حمل می‌ کنند.

ریون کوین (Ravencoin) یک بلاکچین خاص مورد استفاده است که برای بیان اظهارات حقیقت در مورد اینکه چه کسی مالک چه دارایی است، طراحی شده است.

تنها دو ماه بعد، در 3 ژانویه 2018، ریون کوین (Ravencoin) به طور رسمی اعلام حضور کرد و ایجاد شد.

معرفی ارز دیجیتال ریون کوین 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

ویژگی های ریون کوین (Ravencoin)

مهمتر از همه، ریون کوین (Ravencoin) طراحی شده است تا توسط کامپیوتر های معمولی شما استخراج شود.

به جای اینکه یک دولت عرضه پول را کنترل کند، همانطور که دولت ها عرضه پول را انجام می دهند، عرضه ارز دیجیتال در گردش تنها با استخراج افزایش می یابد.

برای اکثر ارزهای دیجیتال، ماینرها از سخت‌ افزار ویژه برای حل مسائل پیچیده ریاضی برای برش بلوک‌ های جدید استفاده می‌ کنند و حتی می‌ توانند هزینه یا پاداش بلاک را برای کار دریافت کنند.

به عنوان مثال؛ نوعی از ماینر ها به ازای هر بلوک بیت کوینی که استخراج می کنند و به بلاکچین اضافه می کنند، 6.25 بیت کوین دریافت می کنند.

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین از زمان پیدایش این ارز به شدت در حال افزایش بوده است، انگیزه‌ های ماینینگ موفقیت‌ آمیز ارز دیجیتال زیاد است.

در حالی که ساتوشی ناکاموتو، بنیان‌گذار (یا گروهی از بنیان‌ گذاران) بیت‌کوین ، قصد داشت ارز دیجیتال غیرمتمرکز باشد، دانش تکنیکال و سخت‌ افزار محاسباتی پیشرفته مورد نیاز برای استخراج آن منجر به متمرکز شدن در میان گروه کوچکی از ماینرها شده است.

در سال‌ های اخیر، به دلیل اینکه اکنون برای استخراج بیت‌ کوین به مقادیر زیادی انرژی نیاز است، استخراج بیشتر در چند منطقه چین متمرکز شده است، جایی که برق ارزان‌ قیمت فراوان است.

منتقدان اشاره کرده اند که این تمرکز در استخراج ارزهای دیجیتال یکی از کاربرد های اصلی آن را باطل می کند و آن چیزی نیست جز تمرکززدایی.

یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز به بسیاری از گره‌ های استخراج نیاز دارد تا وزن خود را کاهش دهند.

بلاکچین ریون کوین (Ravencoin) تلاش می کند تا با ایجاد مسائل ریاضی که سخت افزار کامپیوتری معمولی شما می تواند حل کند، استخراج را آسان کند.

به طور کلی، ریون کوین (Ravencoin) از الگوریتم‌ های خاصی برای جلوگیری از نیاز به سخت‌ افزار تخصصی برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌ کند و این امر باعث می‌ شود که پیچیدگی پازل‌ ها به سرعت پیش نرود و ماینر ها را از بین ببرد.

ریون کوین (Ravencoin) از الگوریتمی به نام KAWPOW استفاده می کند.

در تئوری، این بدان معناست که تقریباً هر کسی که کامپیوتر دارد می‌تواند ریون کوین (Ravencoin) را استخراج کند، که نوعی دسترسی است که می‌ تواند گره‌ های زیادی ایجاد کند.

سازندگان ریون کوین (Ravencoin) امیدوارند که برداشت آنها از ارزهای دیجیتال منجر به یک ارز دیجیتالی واقعاً غیرمتمرکز شود، ارز دیجیتال و استخراج را برای عموم قابل دسترسی تر کند.

تاریخچه ریون کوین (Ravencoin)

ریون کوین (Ravencoin) برای ایجاد یک اکوسیستم ماینینگ طراحی شده است که در آن سخت‌ افزار استخراج تخصصی مورد استفاده نیست.

در ژانویه 2020، Tron Black (توسعه‌ دهنده اصلی شبکه Ravencoin)، نوشت که ماینرهای ASIC راهی برای حل معما با الگوریتم‌ های اصلی ریون کوین (Ravencoin) پیدا کرده‌ اند و به آنها اجازه می‌ دهد تا روی کامپیوتر هایی با قدرت پردازش معمولی کار کنند.

برای رفع این مشکل، تیم ریون کوین (Ravencoin) الگوریتم‌ های خود را بیشتر اصلاح کرد تا حتی اگر ماینرها استفاده از ASIC را انتخاب کنند، سخت‌ افزار آنها مجبور شود مانند سخت‌ افزار معمولی کامپیوتر رفتار کند.

ارسال نظر