تصویر
علی الوندی

2 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو

معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو، یک آلت کوین مبتنی بر پلتفرم اتریوم است.

شیبا اینو یک نژاد ژاپنی از سگ شکاری است.

شیبا اینو به طور گسترده ای به عنوان جایگزینی برای دوج کوین در نظر گرفته می شود.

در واقع، طرفداران شیبا اینو از آن به عنوان قاتل دوج کوین یاد می کنند.

شیبا اینو و دوج کوین عضوی از میم کوین ها می باشند، میم کوین ها ارزهای دیجیتالی با یک موضوع مرتبط هستند، مانند: نژاد سگ شیبا، اما اغلب به عنوان یک طنز یا جوک داخلی عرضه می‌ شوند نه به عنوان یک محصول دیجیتال که در واقع کاربردی باشد.

دوج کوین در دسامبر 2013 راه اندازی شد، شیبا اینو در آگوست 2020 توسط یک فرد یا گروه ناشناس به نام ریوشی ایجاد شد.

نکات کلیدی

 • شیبا اینو یک آلت کوین مبتنی بر اتریوم است و نام آن برگرفته از نژاد سگ شکار شیبا اینو است.
 • به طور گسترده به عنوان جایگزینی برای دوج کوین در نظر گرفته می شود و توسط طرفدارانش به عنوان قاتل دوج کوین تبلیغ می شود.
 • شیبا اینو در آگوست 2020 توسط فرد یا گروهی به نام ریوشی ایجاد شد.

توییتی از ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا در 3 اکتبر 2021، با تصویری از توله سگ شیبا اینو به نام فلوکی، انگیزه اولیه افزایش قیمت میم کوین را فراهم کرد.

ایلان ماسک یکی از برجسته ترین حامیان دوج کوین است و خود را پدر دوج معرفی می کند و توییت های مرموز او اغلب منجر به افزایش نوسانات در فضای ارزهای دیجیتال می شود.

معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

درک شیبا اینو

اصول و اکوسیستم شیبا اینو در وایت پیپر مخصوص خودش در وبسایت ShibaToken.com آورده شده است.

در این وایت پیپر، شیبا اینو به عنوان پاسخی به یک سوال ساده توسعه داده شد: اگر یک پروژه ارز دیجیتال 100٪ توسط جامعه آن اداره شود چه اتفاقی می افتد؟

ریوشی بنیانگذار شیبا اینو، منشأ آن را به آزمایشی در ساخت جامعه خود به خودی غیرمتمرکز نسبت می دهد. به گفته ریوشی، قدرت تمرکز زدایی جامعه می‌ تواند چیزی قوی‌ تر از آنچه که یک تیم متمرکز می‌ تواند ایجاد کند، بسازد.

پایگاه ارتش شیبا (SHIBArmy) با بیش از 500.000 عضو اصول پایه گذاری آن را پذیرفته است، این اصول عبارت است از:

 • پروژه از صفر شروع شد و روحیه خلق از هیچ.
 • ابراز عشق به سگ های شیبا اینو.

از آنجایی که شیبا اینو یک توکن ERC-20 مبتنی بر پلتفرم اتریوم است به جای بلاکچین خود، روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده و توسط آن میزبانی می شود.

ریوشی در مقاله بیان می‌ کند که او ساخت اکوسیستم شیبا اینو را بر روی اتریوم انتخاب کرده است، زیرا قبلاً ایمن و تثبیت شده و به پروژه اجازه می‌ دهد غیرمتمرکز بماند.

اکوسیستم شیبا اینو

اکوسیستم شیبا اینو از سه نشانه تشکیل شده است:

 • شیبا اینو (SHIB) ارز اصلی شبکه شیبا می باشد، ریوشی با عرضه 1 کوادریلیون (برابر با 1000 تریلیون)، 50 درصد را در Uniswap قفل کرد و سپس 50 درصد دیگر را برای حفظ امنیت به بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین فرستاد، در ماه مه 2021، بوترین بیش از 50 تریلیون ارز شیبا اینو که در آن زمان بیش از 1 میلیارد دلار ارزش داشت به صندوق امداد کووید-19 در هند اهدا کرد، زمانی که کشور از نوع دلتای کرونا ویروس درگیر بود، بوترین همچنین 40 درصد از کل عرضه شیبا اینو را به یک کیف پول به اصطلاح مرده (غیر فعال) انتقال داد و برای همیشه از گردش خارج کرد.
 • لیش (LEASH) : دومین توکن در اکوسیستم شیبا اینو، لیش نمایانگر انتهای دیگر طیف اکوسیستم است، با مجموع عرضه تنها 107.646 واحد توکن در مقایسه با تریلیون ها توکن شیبا اینو.
 • Bone (BONE) : این ارز از نظر عرضه گردش بین دو توکن دیگر با مجموع عرضه 250,000,000 توکن قرار می گیرد، برا اساس یک نشانه حکومتی طراحی شده است که به ارتش شیبا اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادات آینده رای دهد.

اکوسیستم شیبا اینو همچنین شامل:

 • شیبا سواپ: هدف پلتفرم دیفای شیبا سواپ، ارائه مکانی امن برای معاملات ارزهای دیجیتال و در عین حال غیرمتمرکز باقی ماندن است. شیبا و لیش بهتر است از طریق شیبا سواپ خرید و فروش شوند.
 • انکوباتور شیبا اینو: هدف انکوباتور این است که تمرکز را فراتر از اشکال هنری رایج مانند: نقاشی، عکاسی و رندر دیجیتال تغییر دهد و راه‌ هایی را برای ارج نهادن به خلاقیت و نبوغ کشف کند.
 • شیبوشی ها: شیبوشی ها 10.000 توکن غیرقابل تعویض (NFT) تولید شده توسط شیبا اینو هستند که بر روی بلاکچین اتریوم نوشته شده اند، با ویژگی های مختلف که هر شیبوشی را منحصر به فرد و کلکسیونی می کند.

اصطلاحات مربوط به نژاد سگ

در وایت پیپر شیبا اینو از اصطلاحات مربوط به سگ های با نژاد شیبا بیشتر از چگونگی ایجاد این ارز صحبت شده است.

در شیبا سواپ، این توکن‌ ها را می‌ توان برای «حفاری» (تامین نقدینگی)، «دفن کردن» (توکن‌های سهام) و حتی «واکشی» (تبادل یک توکن با دیگری) استفاده کرد.

بر اساس وایت پیپر، توکن‌ های مورد استفاده در این استراتژی‌ ها بازدهی «Woof» را به شکل توکن‌ های Bone ایجاد می‌کنند که در استخر های توکن معروف به «Puppy Pools» توزیع می‌شوند.

برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، بخشی از جذابیت میم کوین ها این است که پروتکل های مرسوم را رد می کنند و این رویکرد غیر متعارف ممکن است به استفاده از اصطلاحات سگ برای توصیف استراتژی های بازگشت گسترش یابد.

مطمئناً به نظر می رسد که آنها دنیایی دور از شرایط سرمایه گذاری ثابت مانند بازگشت سرمایه و نقدینگی دارند.

معرفی ارز دیجیتال شیبا اینو 2

ملاحظات سرمایه گذاری شیبا اینو

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد و نبود قوانین به اندازه کافی خطرناک است.

سرمایه‌ گذاری در فضای آلت‌ کوین و میم کوین به دلیل عدم تمایز و این واقعیت که بیشتر ارزش آن‌ ها بر اساس معاملات کورکورانه توسط پیروان متعصب آن‌ ها است، چالش دیگری را ایجاد می‌کند.

در اینجا برخی از ملاحظات سرمایه گذاری برای یک سرمایه گذار در شیبا اینو آورده شده است.

قیمت پایین : شیبا اینو حتی پس از سود های چشمگیر، بسیار قیمت ناچیزی دارد بنابراین می توان میلیون ها توکن شیبا را با پول کمی خرید.

کاربرد محدود و استفاده : اگرچه طرفداران آن ممکن است اشاره کنند که NFT های مبتنی بر شیبا اینو اکنون در دسترس هستند و پلتفرم اتریوم ممکن است قابلیت های قرارداد هوشمند را در آینده فعال کند، شیبا اینو در حال حاضر کاربرد بسیار محدودی دارد و استفاده قانع کننده ای ندارد.

قیمت سرسام آور: 41 میلیارد دلار اوج ارزش بازار شیبا اینو می باشد و آن را نسبت به بسیاری از شرکت‌ ها که برای دهه‌ ها وجود داشته‌ اند و در بیشتر زمان‌ ها فروش و سود خود را افزایش داده‌ اند، بزرگ‌ تر کرده است.

چرا شیبا اینو را قاتل دوج کوین می نامند؟

به گفته ریوشی بنیانگذار شیبا اینو، لقب قاتل دوج کوین را به خود اختصاص داده است، زیرا ارزش شیبا آماده سبقت گرفتن از ارزش دوج کوین است.

ریوشی اضافه می کند که حتی اگر شیبا هرگز به 0.01 دلار نرسد، تبلیغات و کاربرد شیبا به این معنی است که ارزش آن به نسبت دوج کوین بیشتر خواهد بود.

آیا شیبا اینو یک سرمایه گذاری پرخطر است؟

بله، شیبا یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر و سوداگرانه است.

ارزهای رمزنگاری شده می توانند به شدت بی ثبات باشند و دستاورد های اخیر شیبا ممکن است آن را در برابر کاهش قابل توجه آسیب پذیر کند.

شیبا اینو نیز کاربرد بسیار محدودی دارد و ارزش آن عمدتاً بر اساس یک رخداد هجومی و جنون در گمانه زنی مبتنی بر رسانه‌ های اجتماعی است.

ارسال نظر