تصویر
علی الوندی

2 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ

معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ

سوشی سواپ (SushiSwap) یک فورک از یونی سواپ (Uniswap) است.

SUSHI توکن اصلی شبکه سوشی سواپ (SushiSwap) است.

سوشی سواپ (SushiSwap) کنترل پروتکل را به دارندگان اعطا می کند و بخشی از هزینه ها را به آنها می پردازد.

سوشی سواپ (SushiSwap)، یک پروژه تازه وارد در پلتفرم های مربوط به ارز دیجیتال و شبکه بلاکچین است.

بیش از 1 میلیارد دلار در پروتکل سوشی سواپ (SushiSwap) قفل شده است.

تنها چند روز پس از راه اندازی پلتفرم سوشی سواپ (SushiSwap) بسیاری از کاربران نشان دادند که به این شبکه علاقه مند هستند.

درک سوشی سواپ (SushiSwap)

سوشی سواپ (SushiSwap) در سپتامبر 2020 توسط دو توسعه دهنده ناشناس به نام های Chef Nomi و 0xMaki راه اندازی شد.

سوشی سواپ (SushiSwap) یکی از محبوب ترین برنامه های غیرمتمرکز (DApp) در بلاکچین اتریوم است.

سوشی سواپ (SushiSwap) از مدل بازار سازی خودکار (AMM) برای پروتکل تبادل غیرمتمرکز (DEX) خود استفاده می کند، به عبارت ساده، هیچ سیستم سفارشی شده ای در سوشی سواپ وجود ندارد.

خرید و فروش ارز دیجیتال با قرارداد های هوشمند تسهیل می شود و قیمت توسط یک الگوریتم تعیین می شود.

سوشی سواپ (SushiSwap) به عنوان یک فورک یونی سواپ (Uniswap) آغاز شد.

سوشی سواپ (SushiSwap) از کدهای یونی سواپ (Uniswap) برای ایجاد پایه و اساس خود استفاده کرد و در عین حال برخی از تفاوت‌ های کلیدی را نیز معرفی کرد، مهم‌تر از همه، جوایز در توکن‌ های سوشی (SUSHI) توزیع می‌ شوند.

ارائه دهندگان نقدینگی در سوشی سواپ (SushiSwap) با توکن بومی پروتکل یعنی سوشی (SUSHI)، که یک توکن برای سیستم کنترلی این شبکه است، پاداش می گیرند.

برخلاف یونی (UNI) توکن اصلی شبکه یونی سواپ (Uniswap)، دارندگان سوشی (SUSHI) می توانند حتی پس از توقف ارائه نقدینگی به کسب پاداش ادامه دهند.

هنگامی که سوشی سواپ (SushiSwap) برای اولین بار راه اندازی شد، ارائه دهندگان کاربران را تشویق کرد تا با پرداخت پاداش های اضافی سوشی (SUSHI) با بازده سالانه بالا (APY) نقدینگی را افزایش دهند.

شبکه سوشی سواپ (SushiSwap) کاربران را تشویق کرد توکن های استخر نقدینگی (LP) خود را، با یونی سواپ (Uniswap) به اشتراک بگذارند.

ظرف یک هفته، سوشی سواپ (SushiSwap) با موفقیت بیش از 1 میلیارد دلار نقدینگی جذب کرد و کل ارزش قفل شده به بیش از 150 میلیون دلار رسید.

پس از دو هفته، توکن های LP از یونی سواپ (Uniswap) به سوشی سواپ (SushiSwap) منتقل شدند.

این بدان معناست که تمام توکن ها LB در شبکه یونی سواپ (Uniswap) برای توکن های سوشی سواپ (SushiSwap) بازخرید شده اند و استخر های نقدینگی جدی در شبکه سوشی سواپ (SushiSwap) ایجاد شده که نشان دهنده راه اندازه صرافی شبکه سوشی سواپ (SushiSwap) است.

معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

سوشی (SUSHI) چیست؟

سوشی (SUSHI) ارز دیجیتال اصلی شبکه سوشی سواپ (SushiSwap) است.

سوشی (SUSHI) یک توکن ERC-20 است که از طریق استخراج نقدینگی، بین ارائه دهندگان نقدینگی در سواپ (SushiSwap) توزیع می شود.

سوشی (SUSHI) حداکثر عرضه 250 میلیون واحد توکن دارد.

عرضه سوشی (SUSHI) به نرخ بلوک ها بستگی دارد، هر بلوک بر اساس نرخ 100 توکن ایجاد می شود و عرضه در گردش در حال حاضر تقریباً 50٪ از کل را با 127 میلیون توکن ثبت کرده است.

سوشی (SUSHI) به دارندگان این توکن حق کنترل پروتکل و بخشی از هزینه های پرداخت شده به پروتکل را می پردازد، به روشی ساده می توان گفت که افرادی که دارای توکن سوشی (SUSHI) هستند، صاحب پروتکل می باشد.

دارندگان توکن سوشی (SUSHI) با حقوق همچون کنترل پروتکل، می‌ تواند پیشنهاد هایی در جهت بهبود سوشی (SUSHI) را ارائه کنند، دارندگان دیگر این توکن می‌ توانند به امثال این گونه نظرات و پیشنهادات رأی بدهند.

نظرات و پیشنهادات می توانند تغییرات جزئی یا حتی عمده در پروتکل سوشی سواپ (SushiSwap) باشند.

به جای یک تیم سنتی تر مانند یونی سواپ (Uniswap)، توسعه سوشی سواپ (SushiSwap) در دست دارندگان توکن سوشی (SUSHI) است.

یک جامعه و کاربران قوی می توانند دارایی های قدرتمندی برای هر پروژه باشد، که این موضوع به ویژه برای پروتکل DeFi صادق است.

برای مثال: MISO یا Minimal Initial SushiSwap Offering، محصولی است که از یک پیشنهاد توسط جامعه کنترل کننده ایجاد شده است.

شیوه عملکرد سوشی سواپ (SushiSwap)

همانطور که گفته شد، سوشی سواپ (SushiSwap) یک پروتکل سازنده بازار خودکار (AMM) است که به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز کار می کند.

در سوشی سواپ (SushiSwap) هیچ سیستم خصوصی سازی شده یا مرجع متمرکزی وجود ندارد.

معاملات ارزهای دیجیتال در سوشی سواپ (SushiSwap) توسط قرارداد های هوشمند در استخر های نقدینگی پردازش می شود.

استخر های نقدینگی جایی است که کاربران سوشی سواپ (SushiSwap) با قفل کردن دارایی های دیجیتال خود به ارائه دهندگان نقدینگی (LP) تبدیل می شوند.

هر کسی می تواند در سوشی سواپ (SushiSwap) ارائه دهنده نقدینگی باشد و متناسب با سهم خود از استخر، پاداش هایی را نیز کسب کند، این کار با سپرده گذاری معادل دو توکن در استخر نقدینگی انجام می شود.

هر استخر مانند یک بازار کار می کند، جایی که سایر کاربران می توانند برای خرید و فروش توکن ها در آن فعالیت کنند.

در سوشی سواپ (SushiSwap)، می‌ توانید توکن‌ های ERC-20 را همانند سایر پروتکل‌ های DEX تعویض کنید. برای مثال، می‌ توانید استیبل‌ کوین‌ هایی مانند؛ USDT و BUSD را به ارزهای دیجیتالی، مانند؛ بیت‌ کوین (BTC) و اتر (ETH) مبادله کنید.

عملکرد های مختلفی با موضوع سوشی برای کسب درآمد غیرفعال وجود دارد.

به عنوان مثال: می توانید سوشی (SUSHI) را در سوشی بار (SushiBar) قرار دهید و xSUSHI را دریافت کنید.

xSUSHI به دارندگان این امکان را می دهد که 0.05٪ کارمزد پاداش از تمام معاملات از همه استخر های نقدینگی را دریافت کنند.

پس از راه‌ اندازی Shoyu، دارندگان سوشی که توکن‌ های خود را برای xSUSHI به اشتراک می‌ گذارند نیز واجد شرایط دریافت 2.5 درصد از هر معامله NFT در بازار NFT خواهند بود.

BentoBox یکی دیگر از ویژگی های کسب پاداش در سوشی سواپ (SushiSwap) است.

اBentoBox یک صندوق نو آورانه است که به کاربران امکان می دهد از تمام ابزارهای سود آوری موجود در سوشی سواپ (SushiSwap) استفاده کنند، این موضوع به این معنی است که با سپرده گذاری دارایی های خود در BentoBox، می توانید به طور خودکار از سهام دادن در سوشی بار (SushiBar) و همچنین از وام دادن آنها به سایر کاربران سود کسب کنید، دارندگان xSUSHI می‌ توانند از کارمزد تراکنش‌ های جمع‌ آوری‌ شده از BentoBox نیز پاداش دریافت کنند.

معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ 2

یونی سواپ (Uniswap) در مقابل سوشی سواپ (SushiSwap)

بسیاری فکر می کنند که بیت کوین و تعداد زیادی از پروتکل های  DeFi به عنوان انواع جدیدی از کالا های عمومی در قالب نرم افزار عمل می کنند.

از آنجایی که این پروژه ها به راحتی کپی می شوند و با تغییرات کوچک دوباره راه اندازی می شوند، طبیعی است که این امر منجر به رقابت بین محصولات مشابه شود.

بدون شک فضای DeFi مدیون پیشرفت های قابل توجه تیم یونی سواپ (Uniswap) است، اما می‌ توانیم آینده‌ ای را ببینیم که در آن حتی یونی سواپ (Uniswap) و سوشی سواپ (SushiSwap) یا دیگر فورک‌ ها) شکوفا شوند.

یونی سواپ (Uniswap) ممکن است در خط مقدم نوآوری در فضای AMM باقی بماند، در حالی که سوشی سواپ (SushiSwap) می تواند جایگزینی ارائه دهد که بیشتر بر ویژگی هایی متمرکز است که جامعه می خواهد ببیند.

امنیت شبکه سوشی (SUSHI)

واریز وجه به یک قرارداد هوشمند همیشه خطراتی را به همراه داشته است، حتی برای پروژه های حسابرسی شده و بسیار معتبر هم این موضوع وجود دارد.

شما هرگز نباید بیش از حد مبلغی را که می توانید از دست بدهید را در این راستا سرمایه گذاری کنید.

نتیجه گیری

سوشی سواپ (SushiSwap) یک شبکه هیجان انگیز است که مزیت رقابتی یک پروتکل DeFi موفق را دارد و شبکه یونی سواپ (Uniswap) را به چالش می کشد.

در سال 2021، سوشی سواپ (SushiSwap) یک پلتفرم NFT را برای سرمایه گذاری در بازار پر رونق NFT معرفی کرده است.

سوشی سواپ (SushiSwap) به سرعت از بسیاری از پروژه‌ های دیگر DeFi از نظر ارزش کل قفل شده از زمان راه‌ اندازی آن پیشی گرفت و می‌ توانست همچنان به رشد محبوبیت و کشش خود ادامه دهد.

اهمیت اینکه سوشی سواپ (SushiSwap) چقدر موفق بوده است را نادیده بگیرید و به این فکر کنید که سوشی سواپ (SushiSwap) در نهایت چقدر موفق می شود.

ارسال نظر