تصویر
علی الوندی

2 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال تزوس

معرفی ارز دیجیتال تزوس

تزوس (Tezos) یک شبکه بلاکچین است و به یک ارز دیجیتالی مرتبط است که به آن tez یا tezzie می گویند. دارندگان توکن برای شرکت در مکانیسم اجماع اثبات سهام، پاداش دریافت می‌ کنند.

پس از یک شروع امیدوار کننده و یک عرضه اولیه (ICO) ارز دیجیتال بسیار موفق، تزوس به دلیل تأخیر های متعدد و مشکلات قانونی دچار مشکل شد.

اما تزوس (Tezos) از بازار نزولی ارزهای دیجیتال جان سالم به در برد، تا حدی به دلیل مکانیسم منحصر به فرد اثبات سهام آن قیمت tez بین اکتبر 2019 و فوریه 2020 بیش از سه برابر شد و به بالاترین حد خود رسید.

تزوس (Tezos) همچنان در سال 2022 توجه ها را به خود جلب می کند و در بین ارز های دیجیتال برتر باقی مانده.

نکات کلیدی

  • تزوس (Tezos) یک شبکه بلاکچین است که به یک توکن دیجیتال متصل است که به آن tez یا tezzie می گویند.
  • Tez مبتنی بر ماینینگ نیست و به مکانیزم اثبات سهام متکی است.
  • تزوس (Tezos) یک ICO بسیار موفق داشت، اما شکایت‌ ها و کاهش قیمت‌ ها را به دنبال داشت.
  • قیمت tez در اوایل سال 2020 به بالاترین حد خود رسید که منجر به گمانه زنی ها در مورد پتانسیل سرمایه گذاری آتی آن شد.

معرفی ارز دیجیتال تزوس 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

درک تزوس (Tezos)

مانند بیت کوین و اتریوم، تزوس یک سیستم مرکزی غیرمتمرکز است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند.

مانند اتریوم، تزوس برای استفاده از قرارداد های هوشمند طراحی شده است؛ به گفته سازندگان، اصطلاح تزوس در یونان باستان به معنای قرارداد هوشمند است.

با این حال، تزوس قرارداد هوشمند را با اجازه دادن به شرکت کنندگان در کنترل مستقیم قوانین شبکه، یک قدم جلوتر می برد.

تزوس قرار است یک شبکه در حال تکامل باشد، انعطاف پذیری به عنوان یک جنبه مهم از سیستم آن دیده می شود. عدم انعطاف پذیری و مقیاس پذیری در بیت کوین، آن را با مشکلات و دردسر های متعددی مواجه کرده است، اتریوم تا حد زیادی به دلیل انعطاف پذیری خود رشد کرده است و تزوس به این سمت ادامه می دهد.

متفاوت بودن تزوس (Tezos)

یکی از عناصر متمایز تزوس (Tezos)، شیوه کنترل آن است.

بیشتر بلاکچین‌ های اولیه برای فرمول‌ بندی انتخاب‌ های طراحی جدید، به تیم‌ های توسعه و جوامع ماینینگ متکی هستند، تزوس تلاش می کند تا فرآیند تصمیم گیری را در خود شبکه کاربران ایجاد کند.

در نتیجه این سیستم، تزوس انگیزه هایی را برای مشارکت کاربر در فرآیند توسعه اصلی ایجاد می کند که فرآیند توسعه را دموکراتیک و نگهداری را غیرمتمرکز می کند.

در همان زمان، توسعه دهندگان تزوس (Tezos) آگاه بودند که ویژگی های حیاتی خاص باید در طول زمان حفظ شوند.

تزوس از برهان‌ های ریاضی رسمی برای تأیید حفظ این ویژگی‌ ها استفاده می‌ کند.

در واقع، این بدان معنی است که شبکه Tezos غیرمتمرکز باقی می ماند اگرچه سایر بلاکچین ها غیرمتمرکز هستند، تزوس (Tezos) همچنین دارای مکانیزمی است که امکان تصمیم گیری جمعی را فراهم می کند؛ دارندگان توکن Tezos مجاز به رای دادن در مورد تحولات پروتکل تزوس (Tezos) هستند.

معرفی ارز دیجیتال تزوس 2

نگرانی در مورد تزوس

تزوس (Tezos) با داشتن یک شبکه قدرتمند و انعطاف پذیر در هسته خود، در عرضه اولیه ارز دیجیتال توجه زیادی را به خود جلب کرد.

ICO در 1 ژوئیه 2017 آغاز شد، این ICO در ادامه به درآمد 232 میلیون دلاری رسید و آن را به یکی از بزرگترین ICO ها تبدیل کرد.

با این حال پس از موفقیت ICO، اختلاف مهمی بین یوهان گیورز (رئیس تزوس) و آرتور و کاتلین بریتمن (صاحبان حقوق مالکیت معنوی تزوس) در گرفت.

در نتیجه اختلاف، راه اندازی پلتفرم تزوس برای مدت نامحدودی به تعویق افتاد.

از اوایل مارس 2018، شبکه تزوس (Tezos) هنوز راه اندازی نشده بود، اگرچه کاتلین بریتمن قبلاً پیشنهاد کرده بود که این راه اندازی ظرف چند هفته پس از کنفرانسی در UCLA در فوریه انجام شود.

تاخیر در راه اندازی یکی از دلایلی بود که تزوس با مشکل قانونی مواجه شد، سرمایه گذاران با این استدلال که اوراق بهاداری برای تزوس (Tezos) ثبت نشده است، مجموعه ای از شکایت ها را آغاز کردند.

این شکایت ها به دنبال این بود که به سرمایه گذاران اجازه داده شود تا برای خرید هایی که در ICO انجام داده اند، بازپرداخت دریافت کنند و تزوس در نهایت در سال 2018 راه اندازی شد.

چشم انداز تزوس در اوایل سال 2020 بهبود یافت، اما قیمت ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارد و سرمایه گذاران باید دقت لازم را داشته باشند و از ریسک کردن بیش از حد توان خود اجتناب کنند.

آینده تزوس (Tezos)

آینده تزوس همچنان مانند هر ارز دیجیتال دیگر مثبت می باشد، افزایش سریع قیمت نشان دهنده احتیاط در کوتاه مدت است در حالی که بالاترین رکورد برخی از مشکلات را حل می کند.

به ویژه، همه کسانی که می خواهند پول خود را پس بگیرند، می توانند به سادگی تز خود را در بازار برای کسب سود بفروشند.

مهمتر از آن، تزوس با زنده ماندن در بازار نزولی و رسیدن به اوج های جدید، قدرت ماندگاری خود را ثابت کرد.

ارسال نظر