تصویر
علی الوندی

15 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال ترون

معرفی ارز دیجیتال ترون

در حال حاضر، اگر می‌خواهید عملاً هر کاری را در اینترنت انجام دهید، تماشای یک ویدیو، پرداخت، معامله یا صرفاً مرور آنلاین احتمالاً برای انجام این کار باید به پلتفرم‌ های متمرکز تکیه کنید.

این امر با انبوهی از جنبه‌ های منفی همراه است که کمترین آنها می‌ تواند شامل نگرانی‌ های مربوط به حریم خصوصی، دستکاری داده ها و اطلاعات نادرست و سانسور احتمالی باشد.

اما ترون (TRON) با اهداف اصلی خود در تلاش است که این موضوع را تغییر دهد.

هدف ترون (TRON) چیست؟

ترون (TRON) یک پلتفرم بلاکچین پیشرفته است که برای تمرکز زدایی و دموکراتیک کردن صنعت محتوا از طریق ابزارها، پلتفرم ها و پروتکل های بدون مجوز ساخته شده است.

به عنوان یک بلاکچین با قابلیت قرارداد هوشمند، ترون (TRON) به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز توانمند بسازند که می توانند برای هر هدفی طراحی شوند از جمله بازی های آنلاین، صرافی های غیرمتمرکز، پلتفرم های وام دهی و... .

این پلتفرم در سپتامبر 2017 توسط جاستین سان، که در حال حاضر ریاست بنیاد ترون (یک سازمان غیرانتفاعی که به توسعه و رشد اکوسیستم TRON کمک می کند) را بر عهده دارد، تأسیس شد.

در مجموع 70 میلیون دلار در یک عرضه اولیه (ICO) جمع آوری کرد و شبکه اصلی خود را در ژوئن 2018 راه اندازی کرد، از آن زمان این ارز به یکی از ارز های دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل شد و برای مدت کوتاهی در بین 10 ارز برتر حضور داشت.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

عملکرد ترون (TRON)

ترون (TRON) شبیه EOS است که کاربران در شبکه برای انجام معاملات یا تعامل با قرارداد های هوشمند نیاز به کسب منابع دارند.

در ترون (TRON)، منابع به چهار نوع پهنای باند، CPU، ذخیره سازی و RAM تقسیم می شوند.

کاربران برای دریافت پهنای باند و انرژی باید TRX خود را فریز کنند (به طور موقت قفل کنند).

هنگامی که کاربر یک تراکنش معمولی انجام می دهد از پهنای باند مصرف می شود، در حالی که تراکنش های قرارداد هوشمند نیز انرژی مصرف می کنند هم پهنای باند و هم انرژی به تدریج در یک دوره 24 ساعته بازیابی می شوند.

مانند اکثر پلتفرم‌ های قرارداد هوشمند، ترون (TRON) دارای سیستم مجازی مخصوص به خود است که به عنوان سیستم مجازی (TVM) شناخته می‌شود.

TVM اساساً سیستم عاملی است که برای اجرای قرارداد های هوشمند در یک محیط امن و غیرمتمرکز اما قابل اعتماد استفاده می شود.

TRON توسط مکانیزم اجماع اثبات سهام ایمن می شود که از شبکه ای متشکل از 27 نماینده فوق العاده (SR) برای تأیید تراکنش ها و بسته بندی آنها در بلوک ها استفاده می کند، این نمایندگان سوپر از طریق یک انتخابات آزاد به موقعیت خود رأی داده می شوند که در آن دارندگان TRX بر اساس شایستگی هایشان به SR های مورد علاقه خود رأی می دهند.

نمایندگان سوپر همچنین وظیفه دارند تا بهبودهایی را برای شبکه TRON پیشنهاد دهند که سپس توسط سایر SR ها و نوع دوم گره معروف به شرکای SR به رأی گذاشته شده یا رد می شوند.

در وایت پیپر اصلی TRON، یک هدف 10 ساله برای این پروژه تعیین شد.

ترون (TRON) در حال حاضر تقریباً در نیمه راه این نقشه است و از آوریل 2021 در حال حاضر در دوره توسعه قرار گرفته است.

معرفی ارز دیجیتال ترون 1

چه چیزی ترون (TRON) را منحصر به فرد می کند؟

ترون (TRON) برای تامین انرژی اینترنت غیرمتمرکز ساخته شده است، جایی که افراد می توانند بدون محدودیت جغرافیایی، سانسور یا محدودیت به محتوا دسترسی داشته باشند.

این موضوعات شامل تعدادی ویژگی است که به دستیابی این هدف کمک می کند، از جمله:

حاکمیت زنجیره ای

ترون (TRON) به تعداد فزاینده پلتفرم‌ های بلاکچین برای حمایت از حاکمیت زنجیره‌ ای می‌ پیوندد و به دارندگان TRX اجازه می‌ دهد تا با انتخاب نمایندگان و شرکا که در نهایت اراده جامعه را اجرا می‌ کنند، نقش فعالی در شکل‌ دهی آینده پلتفرم ایفا کنند.

کاربرانی که با قرار دادن توکن‌ های خود در فرآیند رای‌ گیری شرکت می‌ کنند، در ازای آن کسری از پاداش‌ های شبکه را دریافت خواهند کرد.

پشتیبانی توکن

مانند سایر پلتفرم‌ های قرارداد های هوشمند، از جمله اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس، ترون (TRON) از استاندارد های توکن مختلفی پشتیبانی می‌ کند که به توسعه‌ دهندگان کمک می‌ کند طیف وسیعی از موارد استفاده جدید را تقویت کنند.

این موارد شامل استاندارد های توکن TRC-20 ،TRC-10 و TRC-721 است.

مقیاس پذیری بالا

ترون (TRON) برای پشتیبانی از مقیاس گذاری عظیم روی زنجیره طراحی شده است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی بسازند که به طور جدی می توانند ده ها هزار کاربر را به طور همزمان پشتیبانی کنند.

در حال حاضر سیستم اجماع شبکه ترون (TRON)، اجازه می دهد تا به راحتی حدود 2000 تراکنش در ثانیه را انجام شود، اما برنامه هایی برای بهبود بیشتر در آینده وجود دارد.

اکوسیستم توسعه یافته

به عنوان یکی از اولین پلتفرم های قرارداد هوشمند برای انتقال به شبکه اصلی، ترون (TRON) اکنون دارای یک اکوسیستم توسعه یافته از DApps و محصولات DeFi است که شامل پروتکل اشتراک گذاری فایل غیرمتمرکز بیت تورنت، تبادل غیرمتمرکز PoloniDEX و اکوسیستم JUST از پلتفرم های DeFi است.

از آنجایی که سیستم مجازی ترون (TRON) با سیستم مجازی اتریوم سازگار است، توسعه دهندگان می توانند به راحتی DApp های خود را از اتریوم یا سایر بلاکچین های سازگار با EVM به ترون (TRON) منتقل کنند.

معرفی ارز دیجیتال ترون 2

قراردادهای هوشمند چیست؟

مدت‌هاست که قراردادهای هوشمند به عنوان یکی از امیدوار کننده‌ ترین موارد استفاده از فناوری بلاکچین مورد ستایش قرار گرفته‌ اند، زیرا می‌ توانند به طور جدی بسیاری از عملکرد های اصلی مؤسسات مالی سنتی را تکرار کنند، البته در یک شبکه غیرمتمرکز.

قرارداد های هوشمند تکه‌ هایی از کد هستند که برای اجرای خودکار یک توافق طراحی شده‌ اند و تضمین می‌ کنند که دو یا چند طرف درگیر در توافق، لزوماً نیازی به اعتماد به یکدیگر ندارند تا زمانی که به قرارداد هوشمند اعتماد داشته باشند.

قرارداد های هوشمند به طور خودکار شرایط مشخص شده در یک توافق نامه را در صورت تحقق شرایط مناسب اجرا می کنند، به عنوان مثال ممکن است یک قرارداد هوشمند داشته باشید که به طور خودکار پرداختی را به یک آدرس خاص در همان روز هر سال ارسال می کند.

ارسال نظر