تصویر
علی الوندی

61 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال وی چین

معرفی ارز دیجیتال وی چین

وی چین (VeChain) یک پلتفرم بلاکچین است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای معاملاتی طراحی شده است.

هدف وی چین (VeChain) ساده‌ سازی فرآیند ها و جریان اطلاعات برای زنجیره‌ های تامین پیچیده، از طریق استفاده از فناوری سیستم مرکزی توزیع‌ شده (DLT) است.

پلتفرم وی چین (VeChain) شامل دو توکن متمایز است: VeChain Token (VET) و VeChainThor Energy (VTHO).

VeChain Token (VET) برای انتقال ارزش در سراسر شبکه VeChain استفاده می شود و VeChainThor Energy (VTHO) به عنوان انرژی یا برای تامین تراکنش های قرارداد هوشمند استفاده می شود.

نکات کلیدی

  • وی چین (VeChain) یک پلتفرم بلاکچین سازمانی است که هدف آن ارائه یک دید کامل از یک سازمان با حذف مناسب سازی اطلاعات در منبع داده است.
  • وی چین (VeChain) همچنین قصد دارد به یک پلتفرم پیشرو برای عرضه اولیه ارز های دیجیتال (ICO) و برای انجام تراکنش بین دستگاه های متصل به اینترنت (IoT) تبدیل شود.
  • وی چین (VeChain) از دو توکن استفاده می کند: توکن VeChain (VET) به عنوان یک لایه ارزشی و VeChain Thor Energy (VTHO) به عنوان یک لایه قرارداد هوشمند.
هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

درک وی چین (VeChain)

وی چین (VeChain) بیان می کند که هدف آن ایجاد یک پلتفرم اکوسیستم معاملاتی بدون اعتماد و توزیع شده برای فعال کردن جریان اطلاعات شفاف، همکاری کارآمد و انتقال ارزش با سرعت بالا است.

داده های زنجیره تامین برای فرآیند های کسب و کار در حال حاضر در منابع، بین سهامداران متعدد تقسیم بندی شده است، این موضوع جریان اطلاعات را تحت تأثیر قرار می دهد که دوباره بین سهامداران تقسیم می شود.

بر اساس وایت پیپر منتشر شده از وی چین (VeChain)، فناوری بلاکچین می‌ تواند مشکل اطلاعات نامتقارن را از بین ببرد و به مالکیت داده‌ ها اجازه دهد تا به مالک آن بازگردند و قدرت آن را تقویت کنند.

پلتفرم وی چین (VeChain) ادعا می کند که یک نمای 360 درجه از اطلاعات لازم مرتبط با یک محصول و فرآیند های معاملاتی آن، مانند ذخیره سازی، حمل و نقل و عرضه برای کسانی که کسب سود می کنند ارائه دهد و شفافیت بیشتری در بازار ایجاد می کند.

معرفی ارز دیجیتال وی چین 1

استفاده از وی چین (VeChain)

به عنوان مثال، این پلتفرم را می توان برای ردیابی کیفیت، اصالت، ذخیره سازی، محیط حمل و نقل و تحویل یک بسته دارو یا یک بطری نوشیدنی از مرکز تولید تا تحویل نهایی به مشتری نهایی استفاده کرد.

برای دستیابی به این هدف، وی چین (VeChain) از تراشه‌ های هوشمند یا برچسب‌ ها و حسگرهای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) استفاده می‌ کند که اطلاعات کلیدی را در شبکه بلاکچین منتشر می‌ کند که می‌ تواند در زمان واقعی توسط صاحبان منافع قابل دسترسی باشد.

استفاده از سنسورها به این معنی است که تمام پارامترهای مربوط به محصول را می توان به طور مداوم بررسی کرد و مشکلات را در صورت وجود به صاحبان منافع مربوطه بازگرداند، در صورتی که بسته دارویی خارج از محدوده دمایی تجویز شده نگهداری شود، به تولید کنندگان و مشتریان اطلاع داده می شود که امکان بهبود خدمات و کنترل کیفیت بهتر را فراهم می کند.

در مثالی دیگر، پلتفرم وی چین (VeChain) می تواند صاحبان خودرو را قادر سازد تا داده های خود را داشته باشند و از آن برای مذاکره در مورد شرایط و سیاست های بهتر با شرکت های بیمه خود استفاده کنند.

تاریخچه وی چین (VeChain)

وی چین (VeChain) در سال 2015 توسط Sunny Lu، مدیر ارشد اطلاعات (CIO) سابق Louis Vuitton، وی چین (VeChain) تاسیس شد.

وی چین (VeChain) به‌ عنوان یکی از شرکت‌ های تابعه Bitse، یکی از بزرگترین شرکت‌ های بلاکچین می باشد که شروع به فعالیت کرد و جزو کمتر بلاک‌چین‌ هایی است، که در حال حاضر دارای پایگاه مشتریان قابل‌توجهی نسبت به شرکت‌ های فعال می باشد.

در ابتدا، توکن VEN روی بلاکچین اتریوم کار می کرد، وی چین (VeChain) به بلاکچین خود در سال 2018 تغییر نام داد، به عنوان بخشی از برندسازی مجدد، بلاکچین VEN به بلاکچین VeChainThor (VET) تبدیل شد.

اهداف پلتفرم بلاکچین وی چین (VeChain) در وایت پیپر آن مشخص شده است، هدف اولیه آن ایجاد اختلال در صنعت زنجیره تامین از طریق عملی و شفاف کردن داده ها بود، همچنین قصد دارد در dApps و عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO) که با استفاده از وی چین (VeChain) ساخته می شود و همچنین به عنوان یک واسطه اینترنت اشیا (IoT) ، پیشرو باشد.

وی چین (VeChain) در طول سال ها با چندین شرکت به منظور کمک به دستیابی به این هدف، مشارکت های استراتژیک امضا کرده است، از جمله آنها توافق نامه ای با PricewaterhouseCoopers (PwC) برای راه حل های مبتنی بر بلاکچین وی چین (VeChain) است که توسط پایگاه مشتریان شرکت حسابداری برای بهبود تأیید و ردیابی محصول استفاده می شود.

وی چین (VeChain) همچنین با شرکت رنو شریک شده است و در همکاری با مایکروسافت و Viseo، تعمیر و نگهداری خودرو را ایجاد کرده است که قابل دستکاری نیست و شریک فناوری دولتی برای Gui'an، یک منطقه توسعه اقتصادی است.

معرفی ارز دیجیتال وی چین 2

پلتفرم بلاکچین وی چین (VeChain)

پلتفرم بلاکچین VeChainThor یک بلاکچین عمومی است که برای پذیرش انبوه مشاغل در نظر گرفته شده است.

این پلتفرم دارای دو توکن است، VET و VTHO  که برای حمل ارزش از قراردادهای هوشمند استفاده می شود، به عبارت دیگر، تراکنش‌ های روی برنامه‌ های غیرمتمرکز که در بلاکچین، وی چین (VeChain) انجام می‌ شوند، از VET استفاده می‌ کنند، برای سرمایه گذاری عموم در دسترس است.

توکن VTHO مخفف VeChainThor Energy است و به عنوان انرژی VeThor نیز شناخته می شود، این توکن برای تقویت تراکنش ها در وی چین (VeChain) استفاده می شود و برابر با هزینه انجام تراکنش ها در بلاکچین است.

این توکن شبیه به توکن NEO در پلتفرم اتریوم است که توسعه‌ دهندگان برای انجام تراکنش‌ ها برای برنامه‌ های غیرمتمرکز خود باید برای تعداد معینی از توکن‌ های اساسی که در معرض دید عموم قرار نمی‌ گیرند، بودجه بپردازند.

بر اساس وایت پیپر وی چین (VeChain)، سیستم دو نشانه ای برای حکمرانی مؤثر و داشتن یک مدل اقتصادی قابل پیش بینی برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی غیرمتمرکز ابداع شد.

اتریوم فاقد چنین مدلی است، قیمت اتر و توکن NEO اصلی آن، بی ثبات است، توسعه دهندگان باید مقدار اتر مورد نیاز برای یک تراکنش را تخمین بزنند و اگر برآورد آنها نادرست باشد، تراکنش با شکست مواجه می شود.

وایت پیپر وی چین (VeChain) چندین پیشرفت فنی را که پلتفرم آن برای غلبه بر این مشکل ایجاد کرده است، تشریح می کند.

به عنوان مثال، بلاکچین VET اجازه می دهد تا اثبات کار (PoW) برای هر تراکنش انجام شود، این بدان معنی است که افرادی که یک تراکنش را انجام می دهند، اگر تخمین اولیه آنها اشتباه بود، می توانند VTHO بیشتری استخراج کنند.

پروتکل کنترل وی چین (VeChain)

بلاکچین VeChainThor از Proof of Authority به عنوان یک پروتکل اجماع استفاده می شود.

طبق این پروتکل، آرا بر اساس دارایی ها و افشای VET پرداخت می شود، دارندگان VET بدون شناسنامه مشتری شما (KYC) و با 1 میلیون توکن در حساب خود، 20٪ از کل آرا را به آنها اختصاص می دهد، در حالی که دارندگان VET با KYC و همین مقدار در حساب های خود مسئول 30٪ هستند.

101 گره اصلی مسئول دستیابی به اجماع در مورد تراکنش ها در بلاکچین VeChain هستند، این سیستم با بیت کوین متفاوت است، که به همه گره ها نیاز دارد تا قبل از رسیدن به اجماع، به یک تراکنش رأی دهند.

افشای هویت یک پیش نیاز ضروری برای تبدیل شدن به یک گره اصلی مرجع است، طبق وایت پیپر وی چین (VeChain)، این سیستم از توان کمتری استفاده می کند و برای رسیدن به اجماع به حداقل تعداد اعتبار دهنده نیاز ندارد.

نوع دیگر گره اصلی در وی چین (VeChain) گره اصلی اقتصادی است، اینها بلوک یا سوابق سیستمی تولید نمی کنند و به عنوان کنترل قدرت استفاده می شوند، این کار با تخصیص تعداد معینی رای به هر گره اصلی اقتصادی بر اساس دارایی های VET انجام می شود.

سیستم گره های اصلی حقوق رای را در یک سیستم غیرمتمرکز، متمرکز می کند.

بنیانگذاران وی چین (VeChain) گفته اند که هدف آنها از طراحی این پروتکل دستیابی به تعادل بین تمرکز و عدم تمرکز است.

ارسال نظر