تصویر
علی الوندی

61 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال رپد بیت کوین

معرفی ارز دیجیتال رپد بیت کوین

رپد بیت کوین یک نوآوری نسبتاً جدید است که به طور موثر بیت کوین را به بلاکچین اتریوم می آورد.

یکی از موارد استفاده برای رپد بیت کوین (WBTC) در امور مالی غیرمتمرکز است.

عملکرد رپد بیت کوین (WBTC)

اگر از قبل با بیت کوین آشنا باشید و تصمیم گرفته باشید از شبکه DeFi استفاده کنید، یک مشکل وجود دارد، ارز های دیجیتال زیادی موجود نیستند که بخواهند شبکه بیت کوین را به شبکه اتریوم ارتباط دهند.

رپد بیت کوین (WBTC) به حل این مشکل کمک می کند و مقداری نقدینگی مورد نیاز را به پروتکل های DeFi تحویل می دهد.

رپد بیت کوین (WBTC) یک توکن ERC-20 است که با بیت کوین پشتیبانی می شود.

از برخی جهات، می توان آنها را با استیبل کوین ها مقایسه کرد، حتی اگر خود بیت کوین همیشه پایدار نباشد.

مقدار معینی از ارز دیجیتال بیت کوین در یک ذخیره توسط BitGo Trust نگهداری می شود و با هدف شفافیت کامل یعنی موضوعی که سایر استیبل کوین‌ ها با آن دست و پنجه نرم می‌ کنند، مقدار رپد بیت کوین (WBTC) در گردش عمومی شده است، با اثبات اینکه بیت‌ کوین، دارایی زیربنایی، به‌ طور امن در بازداشت نگهداری می‌شود.

رپد بیت کوین (WBTC) را می توان در کیف پول هایی مانند کیف های ارائه شده توسط CoinList ذخیره کرد.

معرفی ارز دیجیتال رپد بیت کوین 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

مزایای رپد بیت کوین (WBTC)

به طور خلاصه، رپد بیت کوین (WBTC) به صاحبان دارایی‌ های دیجیتال آزادی عمل می‌ دهند تا بلاکچین‌ های دیگر را کشف کنند.

بخش بزرگی از اکوسیستم DeFi و DApps به جای بلاکچین بیت کوین، مبتنی بر شبکه اتریوم هستند؛ این امر می تواند برای دارندگان بیت کوین بسیار ناامید کننده باشد، زیرا این بدان معناست که تقریباً غیرممکن است درگیر شوند مگر اینکه دارایی های دیجیتال خود را بفروشند یا دیگران را بخرند.

از زمانی که WBTC.network در ژانویه 2019 راه اندازی شد، بسیاری از پروتکل های DeFi، از جمله MakerDAO Dharma ،Compound و Kyber Network، به وام گیرندگان اجازه استفاده از رپد بیت کوین (WBTC) را به عنوان وثیقه داده اند.

سپس می توان آن را در یک قرارداد هوشمند با وام های دیجیتالی که معمولاً با استفاده از استیبل کوین DAI در اکوسیستم اتریوم پرداخت می شود، قفل کرد.

پروژه رپد بیت کوین (WBTC) تحت نظارت WBTC DAO می باشد، DAO مخفف عبارت Decentralized Autonomous Organization است.

چرا نمی توانیم فقط از اتریوم استفاده کنیم؟ 

هیچ چیز مانع استفاده از اتریوم (ETH) به عنوان وثیقه در پلتفرم های DeFi نمی شود، اما وقتی با دلار آمریکا اندازه گیری شود، ارزش بازار بیت کوین به مراتب بیشتر است.

گسترش انواع وثیقه‌ هایی که می‌ توانند توسط برنامه‌ های DeFi پذیرفته شوند، بسیار مهم است؛ به خصوص ارزش کل قفل شده در این پروتکل‌ ها به بالاترین حد خود می‌ رسد.

با افزایش حجم معاملات، اطمینان از انجام معاملات سریع بدون نوسانات قیمت قابل توجه است.

مقدار بیت کوین (BTC) که به توکن های پیچیده تبدیل شده نیز در حال افزایش است طبق آمار DeFi Pulse، کل ارزش قفل شده در رپد بیت کوین (WBTC) از اواسط می تا اواسط آگوست 2020، حدود 943 درصد افزایش یافته است.

معرفی ارز دیجیتال رپد بیت کوین 2

خرید رپد بیت کوین (WBTC)

تعدادی از بازرگانان رسمی وجود دارند که از رپد بیت کوین (WBTC) پشتیبانی می کنند، از جمله CoinList.

در برخی موارد، امکان دارد لازم باشد از طریق بررسی های KYC بدانید که هویت شما در کجا تأیید می شود، از طرف دیگر، می توانید از طریق یک DEX (صرافی غیرمتمرکز) این عمل را انجام دهید.

در دنیای ارزهای دیجیتال، مدت‌ هاست که درخواست‌ هایی برای ایجاد پل‌ های بهتر بین بلاکچین‌ های اصلی مانند بیت‌ کوین و اتریوم وجود دارد، مانند توکن های رپد بیت کوین (WBTC) به ارائه آن کمک می کنند.

ارسال نظر