تصویر
علی الوندی

2 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال الگورند

معرفی ارز دیجیتال الگورند

الگورند (Algorand) در سال 2017 قبل از راه اندازی شبکه اصلی و توکن خود در ژوئن 2019 تاسیس شد.

کاربرانی که توکن الگورند خود را به اشتراک می گذارند این شانس را دارند که برای پیشنهاد و تأیید یک بلوک جدید انتخاب شوند، سپس توسط کمیته ای که به طور تصادفی انتخاب شده اند، تأیید می شود.

هنگامی که یک بلوک به بلاکچین اضافه می شود، تمام تراکنش ها تایید شده در نظر گرفته می شوند، اگر بلوک منفی تشخیص داده شود، یک کاربر جدید به عنوان اعتبار سنجی انتخاب می شود و فرآیند دوباره شروع می شود.

نقطه قوت اصلی سیستم عدم تمرکز قدرت آن است، زیرا هر سهامدار این شانس را دارد که اعتبار بخش باشد. توکن الگورند برای کارمزد تراکنش های شبکه و کسب پاداش های بلوک نیز استفاده می شود.

معرفی الگورند (Algorand)

الگورند (Algorand) یک شبکه نسبتاً جدید است که بر بهبود مقیاس پذیری بدون به خطر انداختن تمرکززدایی تنظیم شده است.

مشکلاتی در بسیاری از بلاکچین های نسل اول و دوم مانند بیت کوین و اتریوم رایج است.

الگورند (Algorand) قابل توجه ترین ویژگی خود (مکانیسم اجماع اثبات خالص سهام (PPoS)) را توسعه داده است.

ویژگی های الگورند (Algorand)، این شبکه را به یک پروژه بزرگ با ارزش بازار مناسب در میان کاربرانی که به دنبال پاداش هستند، محبوب کرده است.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

الگوراند چیست؟

الگورند (Algorand) یک شبکه و پروژه بلاکچین است که در سال 2017 توسط پروفسور سیلویو میکالی، دانشمند کامپیوتر از MIT تاسیس شد.

شبکه اصلی الگورند (Algorand) در ژوئن 2019 همراه با ارز دیجیتال بومی خود، ALGO راه اندازی شد.

بلاکچین بر مقیاس پذیری بهبود یافته تمرکز دارد و همچنین از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند، شبکه الگورند (Algorand) یک بلاکچین عمومی، غیرمتمرکز، اثبات سهام خالص با پشتیبانی از بلاکچین های لایه 1 سفارشی است.

این موارد می توانند برای ایجاد بلاکچین های متناسب با کاربردهای خاص استفاده شوند.

پروژه الگورند (Algorand) ادعا می کند که فناوری آن به ویژه برای خدمات مالی، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، فین تک و موسسات مفید است.

معرفی ارز دیجیتال الگورند 1

بنیاد الگوراند چیست؟

بنیاد الگوراند یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 2019 راه اندازی شد و شبکه Algorand را تامین مالی و توسعه می دهد، همچنین کارهای مهمی در جامعه، تحقیق و کنترل بلاکچین الگورند را انجام می دهد.

به عنوان مثال، بنیاد الگورند (Algorand)، توسعه دهندگان را در دانشگاه ها آموزش داده است و با برنامه های شتاب دهنده از پروژه های الگورند (Algorand) در اکوسیستم خود حمایت می کند، کار توسعه فنی توسط شرکت خصوصی Algorand Inc انجام می شود.

الگورند (Algorand) چگونه کار می کند؟

کلید مقیاس‌ پذیری الگورند (Algorand) از مکانیسم توافق Pure Proof of Stake می‌ آید.

پروتکل الگورند (Algorand) اجازه می دهد تا بسیاری از تراکنش ها را بدون به خطر انداختن تمرکززدایی به سرعت پردازش کند.

بلاکچین های Proof of Stake (PoS) مقیاس پذیر هستند اما اغلب به قیمت تعداد کمی از اعتباردهندگان که دارای سهام بزرگی هستند که بر تأییدیه های بلوک غالب هستند، تمام می شود.

مکانیسم اجماع شبکه الگورند (Algorand) اعتبار‌ دهنده‌ ها را انتخاب می‌ کند و پیشنهاد کنندگان را به‌ طور تصادفی از بین هر کسی که یک کلید مشارکت ایجاد کرده است، مسدود می‌ کند.

شانس انتخاب شدن رابطه مستقیمی با نسبت سهام شرکت کننده به مبلغ کلی دارد.

طبیعتاً یک نگهدارنده کوچک شانس کمتری برای انتخاب شدن نسبت به یک نگهدارنده بزرگ خواهد داشت، اما برخلاف بلاکچین های PoS، شبکه الگورند (Algorand) به حداقل سهام نیاز ندارد، که مانع مهمی برای ورود کاربران معمولی است.

مرحله پیشنهاد

هنگامی که کاربران کلید مشارکت خود را تولید کردند، تبدیل به گره های مشارکت می شوند.

ارتباط بین این گره ها از طریق گره های رله در شبکه الگورند (Algorand) انجام می شود، سپس مرحله پیشنهاد بلوک، چندین پیشنهاد دهنده بلوک را با استفاده از یک تابع تصادفی قابل تأیید (VRF)، با در نظر گرفتن نسبت سهم هر اعتبارسنجی انتخاب می‌ کند.

هنگامی که پیشنهاد دهندگان بلوک انتخاب می شوند، هویت آنها تا زمانی که بلوک جدید پیشنهاد شود مخفی نگه داشته می شود، این امر امنیت شبکه را بهبود می بخشد زیرا خرابکاران نمی توانند به طور مخرب اعتبارسنجی انتخاب شده را هدف قرار دهند، یک پیشنهاد دهنده می تواند خروجی VRF خود را به همراه بلوک پیشنهادی خود برای اثبات خود نشان دهد.

مرحله رای گیری

پس از ارسال یک بلوک، گره های مشارکت به صورت تصادفی برای پیوستن به کمیته رای انتخاب می شوند.

در این مرحله پیشنهادات فیلتر می شود، قدرت رای گیری در کمیته متناسب با مقداری است که هر گره در آن ایجاد شده است و از آرا برای انتخاب بلوک پیشنهادی با کمترین هش VRF استفاده می شود.

این موضوع بدین معنی است که حمله پیشگیرانه به پیشنهاد دهنده یک بلوک غیرممکن خواهد بود، زیرا کمترین هش VRF مقداری است که پیش بینی آن غیرممکن است.

تایید مرحله رای گیری

کمیته جدیدی برای بررسی هزینه های مضاعف و یکپارچگی تراکنش ها در بلوک از مرحله رأی گیری ایجاد می شود.

اگر کمیته کار را معتبر بداند، بلوک اضافه می شود در غیر این صورت، بلوک رد می شود، بلاکچین وارد حالت بازیابی می شود و یک بلوک جدید انتخاب می شود.

هیچ جریمه ای برای رهبری که یک بلوک بد را پیشنهاد می کند وجود ندارد و آن را به بخشی بحث برانگیز از مکانیسم اجماع PPoS تبدیل می کند.

شانس فورک با شبکه الگورند (Algorand) بسیار نادر است، زیرا تنها یک طرح بلوک در هر زمان به مرحله گواهی می رسد پس از اضافه شدن بلوک، تمام تراکنش ها به عنوان نهایی در نظر گرفته می شوند.

معرفی ارز دیجیتال الگورند 2

ALGO چیست؟

ALGO ارز دیجیتال اصلی شبکه الگورند (Algorand) است و دارای حداکثر عرضه 10 میلیارد توکن است که تا سال 2030 توزیع می شود.

ALGO جدید با هر بلوک تازه ایجاد شده به کیف پول های خاص ALGO ارسال می شود.

برای دریافت این جوایز شبکه الگورند (Algorand) باید حداقل یک واحد از ارز دیجیتال این شبکه را در کیف پول خود داشته باشید.

این پاداش می تواند APY حدود 5-8٪ برای دارندگان ALGO ایجاد کند و تقریباً هر 10 دقیقه توزیع می شود.

در این مکانیسم، ارز دیجیتال ALGO را به یکی از ساده‌ ترین ارزهای دیجیتال برای ایجاد درآمد غیرفعال تبدیل می‌ کند، زیرا می‌ توانید به صورت غیرفعال توکن را به اشتراک بگذارید.

موارد استفاده ALGO چیست؟

مانند بسیاری از ارز دیجیتال های بومی دیگر، ALGO سه در مورد استفاده اصلی دارد:

1. ALGO را می توان برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه الگورند (Algorand) استفاده کرد.

در مقایسه با شبکه هایی مانند اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC)، الگورند (Algorand) حداقل هزینه را دارد.

2. ALGO را می توان برای داشتن شانس انتخاب به عنوان پیشنهاد دهنده بلوک یا اعتبارسنجی استفاده کرد.

3. ALGO را می توان در یک کیف پول نگهداری کرد تا با هر بلوکی که با موفقیت به زنجیره اضافه می شود، پاداش به دست آورد.

این مورد انگیزه بزرگی را برای کاربر معمولی که در ALGO سرمایه گذاری می کند، فراهم می کند، نیازی به پرداختن به یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) برای قرار دادن ارز های خود یا یک دوره قفل برای شروع کسب درآمد نیست، همه این موارد به طور خودکار توسط قرارداد های هوشمند مدیریت می شود.

الگورند (Algorand) همچنین فهرستی از پروژه‌ هایی را منتشر می‌ کند که از فناوری بلاکچین استفاده می‌ کنند، که بسیاری از آنها نیاز به استفاده از ALGO دارند.

نتیجه گیری

مانند دیگر بلاکچین‌ های جایگزین برای بیت‌ کوین و اتریوم، الگورند (Algorand) به شدت بر مقیاس‌ پذیری و تمرکززدایی تمرکز کرده است.

مکانیسم اجماع اثبات خالص سهام آن راه حل منحصر به فردی را با VRF ها ارائه می دهد و بسیاری این فناوری بلاکچین را برای موفقیت آن در تمرکززدایی جذاب می دانند.

ارسال نظر