تصویر
علی الوندی

17 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال سلو

معرفی ارز دیجیتال سلو

سلو (Celo) پلتفرمی است که به عنوان یک زیرساخت پرداخت جهانی برای ارزهای دیجیتال عمل می کند و هدف آن کاربران تلفن همراه است.

هدف سلو (Celo) این است که فعالیت‌ های مالی به واسطه توانایی، برای ارسال پرداخت‌ ها به هر شماره تلفنی، در دسترس همه افراد در سطح جهان باشد.

علاوه بر پرداخت‌ های اولیه، سلو (Celo) می‌ تواند از توسعه برنامه‌ های غیرمتمرکز در بلاکچین پشتیبانی کند تاکنون، این برنامه‌ ها شامل برنامه‌ ای است که به هر کسی اجازه می‌ دهد در طرح درآمد پایه جامعه جهانی مشارکت کند و همچنین یک پلتفرم تامین مالی جمعی برای اهداف اجتماعی می باشد.

برای اجرای عملیات روی بلاکچین، شبکه سلو (Celo) دارای دو توکن است:

  1. CELO: توکنی برای کنترل و رای گیری در مورد تغییرات پروتکل.
  2. Celo Dollars (cUSD): یک استیبل کوین منعکس کننده ارزش دلار ایالات متحده آمریکا.

تاریخچه سلو (Celo)

سلو (Celo) در سال 2017 توسط Rene Reinsberg و Marek Olszewski که مدیران شرکت GoDaddy به همراه Sep Kamvar و Marek Olszewski و گوگل بودند، تأسیس شد.

بین سال‌ های 2018 تا 2020، سلو (Celo) با فروش تقریباً 120 میلیون توکن سلو (Celo) در فروش توکن‌ های خصوصی و عمومی، بیش از 46.5 میلیون دلار به دست آورد.

سرمایه گذاران قابل توجه شامل شرکت های سرمایه گذاری خطر پذیر a16z Crypto، General Catalyst و Social Capital بودند.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

عملکرد سلو (Celo)

شبکه سلو (Celo) برای کمک به اجرای پلتفرم خود به سه قدرت متکی است:

  • Light Clients: برنامه های شبکه سلو (Celo) که بر روی دستگاه های تلفن همراه، مانند کیف پول موبایل سلو (Celo) اجرا می شوند.
  • گره های اعتبار سنجی: کامپیوتر هایی که در مکانیسم اجماع سلو (Celo) شرکت می کنند، تراکنش ها را تأیید می کنند و بلوک های جدید تولید می کنند.
  • گره های کامل: کامپیوتر هایی که به عنوان پل بین گره های اعتبار سنجی و کیف پول های تلفن همراه عمل می کنند و درخواست های مشتریان را دریافت می کنند و تراکنش ها را به گره های اعتبارسنجی ارسال می کنند.

سیستم سلو (Celo) مستلزم این است که کسانی که توکن CELO را دارند با رای دادن گره های اعتبار سنجی را تایید کنند.

معرفی ارز دیجیتال سلو 1

تحمل گسل بیزانس (BFT)

در مرکز سلو (Celo) یک مکانیزم کنترلی اثبات سهام به نام تحمل خطای بیزینسی (BFT) وجود دارد که شبکه توزیع‌ شده سیستم ها را همگام نگه می‌ دارد.

برای اینکه گره های اعتبارسنجی بلاکچین را تقویت کنند و در مورد تغییرات رای دهند، ابتدا باید حداقل 10000 توکن CELO را به اشتراک بگذارند به این معنی که هر کسی که صاحب CELO باشد می تواند به راه اندازی شبکه کمک کند.

در حال حاضر، در هر زمان تنها 100 گره اعتبارسنجی وجود دارد که توسط گره‌ های کامل رای داده می‌ شود و هر گره متعاقباً با بخشی از پاداش بلوک برای اعتبارسنجی تراکنش‌ ها پاداش می‌ گیرد.
گره های کامل پاداش خود را از هزینه های پرداخت شده توسط مشتریان دریافت می کنند.

سلو (Celo) در برابر استیبل کوین ها

یکی از ویژگی‌ های کلیدی شبکه سلو (Celo) توانایی آن در به کار انداختن استیبل کوین‌ ها، مانند cUSD است که کارایی و شفافیت تراکنش‌ های رمزنگاری را ارائه می‌ دهد و در عین حال از نوسانات این دارایی‌ ها می کاهد.

سلو (Celo) به طور خودکار تضمین می‌ کند که ارزش هر CUSD با استفاده از آنچه که ذخیره برنامه‌ ای می‌ نامند، معادل یک دلار آمریکا باشد، یک ذخیره اضافه وثیقه متشکل از CELO و سایر ارزهای دیجیتال، مانند بیت‌ کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) است، این موضوع بدان معنی است که CUSD را می توان به ارزشی معادل CELO فروخت و بالعکس.

در آینده، سلو (Celo) قصد دارد به دارندگان CELO اجازه دهد تا ایجاد استیبل کوین‌ هایی را که ارزش سایر ارزهای ملی مانند یورو یا ین را منعکس می‌ کند، پیشنهاد و رأی دهند.

ارسال نظر