تصویر
علی الوندی

62 روز پیش

معرفی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

معرفی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

اینترنت کامپیوتر (ICP) مجموعه‌ ای از پروتکل‌ ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می‌ دهد با هم متحد شوند و جایگزینی غیرمتمرکز برای ارائه‌ دهندگان ابر اینترنتی متمرکز فعلی ارائه دهند.

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP) برای کنترل شبکه اش و برای پاداش دادن به شرکت کنندگان شبکه برای رفتار خوب و برای پرداخت هزینه برای انجام تراکنش ها استفاده می شود.

توکن های اینترنت کامپیوتر (ICP) که می تواند از طریق صرافی ها خریداری و معامله شود، تنها بخشی از یک ایده بسیار بزرگتر است.

ایده اصلی اینترنت کامپیوتر (ICP) ایجاد نوع جدیدی از اینترنت غیرمتمرکز و سیستم محاسباتی جهانی است، که در آن مراکز داده مستقل در سراسر جهان می توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای خدمات ابری (از شرکت هایی مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud) ایجاد کنند که بیشترین قدرت را دارند.

توسعه دهندگان اینترنت کامپیوتر (ICP) می گویند که شبکه حاصل از چندین مزیت کلیدی نسبت به جایگزین های متمرکز برخوردار است، برای مثال: از طریق استاندارد های باز عمل می‌ کند و از تضاد منافعی که ممکن است زمانی که یک ارائه‌ دهنده محاسبات ابری بزرگ میزبان محصولاتی است که با خدمات خود رقابت می‌ کنند، به وجود بیاید، جلوگیری می‌ کند، در اصل DFINITY نامیده می شود، شبکه جهانی و توزیع شده مراکز داده شبکه اینترنت کامپیوتر (ICP) می تواند تمام برنامه هایی را که از طریق استاندارد های اینترنتی سنتی مانند DNS (سیستم نام دامنه ای که از طریق مرورگرهای وب و گوشی های هوشمند استفاده می کنید) قابل دسترسی هستند را اجرا کند.

توکن اینترنت کامپیوتر (ICP) چندین کاربرد عمده دارد: به عنوان یک توکن کنترل کننده عمل می کند و به دارندگان این امکان را می دهد که برخی از ارز های ICP خود را در شبکه قفل کنند و توسط شبکه پاداش دریافت می کند، مراکز داده شرکت کننده برای رفتار خوب و پرداخت هزینه تراکنش در شبکه نیز استفاده می شود.

اینترنت کامپیوتر (ICP) چگونه کار می کند؟

اینترنت کامپیوتر (ICP) امروزه بسیار متمرکز است، برنامه های محبوب در وب اغلب منبع بسته، اختصاصی هستند و در تعداد معدودی از مراکز داده متعلق به شرکت های بزرگ فناوری میزبانی می شوند و اگر یک مرکز داده مهم از کار بیفتد، بخش های عظیمی از وب نیز می توانند با آن خاموش شوند.

اینترنت کامپیوتر (ICP) تلاش می‌ کند جایگزینی اساسی ارائه دهد تا توسعه‌ دهندگان بتوانند برنامه‌ ها را به روشی غیرمتمرکز بسازند، میزبانی کنند و به آنها سرویس دهند، به وب‌ سایت‌ ها اجازه می‌ دهد مستقیماً در اینترنت عمومی مستقر شوند و رایانه اینترنتی به توسعه نرم افزار منبع باز و شفاف انگیزه می دهد.

یکی از راه‌ هایی که می‌ توانید در مورد اینترنت کامپیوتر (ICP) فکر کنید، راهی برای تبدیل ارز دیجیتال به قدرت پردازشی است، شبکه هزینه‌ ای را بر اساس میزان توان محاسباتی مورد نیاز پروژه توسعه‌ دهنده تعیین می‌ کند، تا زمانی که هزینه پرداخت شود، وب سایت بر روی اینترنت عمومی اجرا می شود.

در تئوری، هر نوع برنامه ای را می توان در اینترنت کامپیوتر (ICP) ایجاد و اجرا کرد، از شبکه های اجتماعی مشابه LinkedIn و TikTok گرفته تا نرم افزار های مشابه با همه برنامه های کاربردی آشنا که امروزه می شناسید تا انواع جدیدی از برنامه های کاربردی که هنوز طراحی نشده اند، به عنوان نمونه؛ توسعه دهندگان اینترنت کامپیوتر (ICP) کد منبع باز را برای CanCan منتشر کرده اند که آن را به عنوان یک TikTok غیرمتمرکز توصیف می کنند.

معرفی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

خطرات اینترنت کامپیوتر (ICP)

شرکت اینترنت کامپیوتر (ICP) ممکن است به سخت‌ افزار قوی‌ تری نسبت به پروژه‌ های بلاکچین سنتی نیاز داشته باشد که با محدود کردن تعداد شرکت‌ کنندگان، به طور جدی شیوه غیرمتمرکز آن را تهدید می‌ کند اگر نیازهای سخت افزاری بیش از حد زیاد باشد، تنها شرکت کنندگان بزرگ و با سرمایه مناسب می توانند مراکز داده راه اندازی کنند و در آن شرکت کنند.

شرکت‌ هایی که امروزه اینترنت را اداره می‌ کنند، تا حدودی از اعتدال استفاده می‌ کنند، اگر چه طرف دیگر این است که می‌ توانند به‌ طور دلخواه هر کسی را در هر زمانی از پلتفرم خارج کنند اما در حالت ایده‌ آل، اینترنت کامپیوتر (ICP) و سایر پروتکل‌ های ارز دیجیتال می‌توانند راه‌ حل‌ هایی ایجاد کنند که به کنترل غیرمتمرکز اجازه می‌ دهد تا این مشکلات دشوار را آسان کند.

اینترنت کامپیوتر (ICP) تنها پروتکلی نیست که هدفش اختراع مجدد اینترنت است، سایر رقبا عبارتند از: IPFS/Filecoin و MIT's Solid (که توسط پیشگام وب تیم برنرز لی ایجاد شده است).

توسعه اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر (ICP) توسط بنیاد DFINITY ساخته شده است و توسط توسعه‌ دهنده‌ ای به نام دومینیک ویلیامز در سال 2016 راه‌ اندازی شده، در سرتاسر جهان به کار این بنیاد ها کمک می شود، از جمله رمزنگارانی که حدود 100000 استناد دانشگاهی و 200 حق ثبت اختراع دارند.

معرفی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر 2

اینترنت کامپیوتر (ICP) در مقابل سایر ارز های دیجیتال

سه ​​روش وجود دارد که اینترنت کامپیوتر (ICP) را نسبت به سایر ارز های دیجیتال متمایز می کند:

  • اینترنت کامپیوتر (ICP) به هر کسی اجازه می دهد تا نرم افزاری را در اینترنت ایجاد کند: اینترنت کامپیوتر (ICP) به هر کسی اجازه می‌ دهد از فناوری بلاکچین برای ایجاد برنامه‌ ها استفاده کند و به آن‌ ها اجازه می‌ دهد تا در شرکت‌ های بزرگ فناوری کار های مهم را انجام دهند.
  • اینترنت کامپیوتر (ICP) بر روی یک شبکه غیر متمرکز اجرا می شود: به گفته دومینیک ویلیامز، موسس Dfinity، برخلاف بسیاری از بلاکچین‌ های دیگر که بر روی فضای ابری اجرا می‌ شوند، اینترنت کامپیوتر (ICP)  بر روی سخت‌ افزار اختصاصی که توسط طرف‌ های مستقل راه‌ اندازی شده است، اجرا می‌ شود.
  • اینترنت کامپیوتر (ICP) سریع است: در حالی که تکمیل تراکنش ها با استفاده از برخی ارزهای دیجیتال ممکن است 30 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، Dfinity به خود می بالد که ارز دیجیتالش با سرعت وب کار می کند.

نتیجه گیری

اینترنت کامپیوتر (ICP) اعلام می کند که شبکه ای سرشار از مزیت است، اما کسانی که با ارزهای دیجیتال معامله می کنند، عاقلانه رفتار می کنند که بفهمند دقیقاً چه چیزی خرید و فروش می کنند، همه اینها بخشی از مدیریت ریسک هنگام برخورد با ارزهای دیجیتال است که نوسانات قیمتی بی ثباتی را نشان می دهند و به راحتی می توانند معامله گران بی تجربه را از بین ببرند، بنابراین بعضی از افراد می‌ توانند به راحتی گرفتار شوند و بدون در نظر گرفتن اهداف بلندمدت خود تصمیمات احساسی بگیرند.

ارسال نظر