تصویر
علی الوندی

14 روز پیش

ورود و خروج پول هوشمند چیست؟

ورود و خروج پول هوشمند چیست؟

زمانی که در یک روز معاملاتی ورود پول به یک سهم چند برابر میانگین ورود پول سهم در ماه گذشته باشد، گفته می شود که سهم ورود پول هوشمند را داشته است.

ورود و خروج پول هوشمند دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

سرمایه گذاران یا شرکت های سرمایه گذاری کلان که نقدینگی زیادی را در اختیار دارند معمولا بنا به دلایل مختلف پول هوشمند را به یک سهم تزریق کرده یا از یک سهم خارج می کنند.

سرمایه گذاران کلان معمولا از اطلاعات و دسترسی هایی برخوردار هستند که سرمایه گذاران خرد به آن ها دسترسی ندارند، لذا سرمایه گذاران کلان با داشتن اطلاعاتی که در مورد یک سهم دارند می توانند با ورود پول هوشمند به آن سهام روند سهم را کنترل کنند یا تغییر در آن ایجاد کنند.

ورود پول هوشمند به یک سهم می تواند باعث ایجاد جریانی در سهم شود که گاهی برای سرمایه گذاران خرد مفید است و گاهی باعث ضرر آن ها می شود.

نکات کلیدی

  • زمانی که میزان ورود و خروچ پول به یک سهم فراتر از میانگین یک ماه گذشته آن باشد گفته می شود که سهم ورود یا خروج پول هوشمند داشته است.
  • ورود پول هوشمند معمولا توسط افراد یا شرکت های سرمایه گذاری کلان اتفاق می افتد زیرا از سرمایه و نقدینگی بالایی برخوردار هستند.
  • ورود پول هوشمند می تواند جریان های مختلفی را در سهام ایجاد کند.

ورود و خروج پول هوشمند چیست؟ 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

ورود پول هوشمند

افراد یا شرکت های سرمایه گذاری بزرگ با بررسی و پیدا کردن یک سهام مناسب و ارزشمند اقدام به برنامه ریزی برای خرید سهام می کنند، این افراد یا مجموعه ها اقدام به خرید سهام در حجم کلان می کنند و ارزش سهام افزایش می یابد در ادامه این خرید ها سرمایه گذاران خرد نیز با دیدن افزایش ارزش در سهام اقدام به خرید کرده و اینچنین ورود پول هوشمند انجام می شود.

خروج پول هوشمند

زمانی وجود دارد که سرمایه گذاران خرد تحت تاثیر بازار قرار می گیرند و اقدام به خرید سهام می کنند و ارزش سهام را افزایش می دهند، افراد و مجموعه های سرمایه گذاری کلان در چنین شرایطی اقدام به فروش سهام کرده و پول را به اصطلاح از سهام خارج می کنند، سهامداران خرد در چنین شرایطی این اتفاقات را یک اصلاح قیمتی می بینند و از سهام خارج نمی شوند و در ادامه ارزش سهام شروع به کاهش کرده و سرمایه گذاران خرد متضرر می شوند، مجموع این جریان را خروج پول هوشمند می گویند.

ورود و خروج پول هوشمند چیست؟ 2

نشانه های برای تشخیص ورود و خروج پول هوشمند

زمانی که اقدام به بررسی حجم معاملات می کنید با تغییرات در روند حجم معاملات می توانید تشخیص دهید که آیا سهم ورود و یا خروج پول هوشمند را داشته است.

زمانی که حجم معاملات را در یک سهم بررسی می کنید اگر حجم معاملات در روز نسبت به میانگین حجم معاملات یک ماه گذشته به طور قابل توجهی کمتر یا بیشتر بود آن وقت می توان اعلام کرد که ورود یا خروج پول هوشمند وجود داشته است.

نشانه دیگر از ورود و خروج پول را می توان اینگونه تشخیص داد که تعداد خریداران یک سهم کم است اما حجم معاملات بالا است که این موضوع نشان دهنده خرید سهامداران توسط سرمایه گذاران کلان و ورود پول هوشمند است و در نقطه مقابل اگر تعداد فروشندگان کم باشد اما حجم معاملات زیاد باشد نشان دهنده این موضوع است که سرمایه گذاران کلان در حال فروش سهام هستند و این موضوع بیانگر خروج پول هوشمند است.

نتیجه گیری

سهامداران با بررسی مداوم حجم معاملات می توانند ورود و خروج پول هوشمند را تشخیص داده و ضمن بررسی این مورد سرمایه گذاری و معاملات خود را انجام دهند و دچار ضرر نشوند.

تجزیه و تحلیل مناسب می تواند قبل از ایجاد ضرر به افراد کمک کند تا در دام نیوفتند، البته تجریه و تحلیل مناسب لازم به تجربه کافی و کسب آموزش دارد.

ورود پول هوشمند به معنی خرید حجم زیادی از یک سهم توسط افراد یا شرکت های سرمایه گذاری کلان است و در نقطه مقابل خروج پول هوشمند فروش سهام در حجم بالا توسط افراد یا شرکت های سرمایه گذاری کلان است.

ورود و خروج پول هوشمند می توانند دلایل مختلفی داشته باشد، اما سرمایه گذاران خرد باید با تحلیل مناسب واکنش درستی را داشته باشند تا ضمن دوری از ضرر کسب سود مناسب را تجربه کنند.

ارسال نظر