تصویر
علی الوندی

15 روز پیش

تعریف نهنگ های بیت کوین

تعریف نهنگ های بیت کوین

نهنگ بیت کوین یک اصطلاح در ارز دیجیتال است که به افراد یا نهاد هایی اطلاق می شود که مقادیر زیادی بیت کوین را در اختیار دارند.

نهنگ ها به اندازه ای که ارز دیجیتال دارند می توانند نقش موثری را در ارزش گذاری آن ارز ایفا کنند.

نکات کلیدی

  • نهنگ های بیت کوین دارندگان حجم زیادی از بیت کوین هستند، حرکات آنها تأثیرات بزرگی بر بازار بیت کوین دارد، چه از طریق افزایش نوسانات، کاهش نقدینگی یا ترکیبی از هر دو.
  • بزرگترین نهنگ های بیت کوین ساتوشی ناکاموتو (مخترع بیت کوین)، دوقلو های وینکلووس و سرمایه گذارانی مانند تیم دریپر و بری سیلبرت هستند.
هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

آشنایی با نهنگ بیت کوین

دارندگان حجم زیادی از بیت کوین را نهنگ می نامند زیرا حرکات نهنگ آبی را که ماهی های کوچکتر در آن شنا می کنند را جابجا می کند.

نهنگ‌ ها به دلیل حجم زیاد ثروت می‌ توانند برای بیت‌ کوین مشکل‌ ساز باشند، به‌ ویژه اگر به طور ناگهانی دست به اقداماتی مانند فروش ناگهانی بیت کوین بزنند، که به نوبه خود می‌ تواند نوسان قیمت را افزایش دهد.

اگر فروشندگان سعی کنند بیت کوین را بفروشند، کمبود نقدینگی و حجم معاملات زیاد می تواند فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد کند، زیرا سایر فعالان بازار این معاملات را مشاهده می کنند و همچنین سعی می کنند آن ها هم بیت کوین های خود را بفروشند و این باعث افزایش روند نزولی بیت کوین می شود.

از آنجایی که دارندگان بزرگ ممکن است سعی کنند دارایی های خود را در مقادیر کوچک در مدت زمان طولانی تری بفروشند تا توجه ها را به خود جلب نکنند، می توانند باعث ایجاد انحراف در بازار شوند و قیمت را به طور غیر منتظره ای افزایش یا کاهش دهند.

نهنگ ها شرایط را برای حدس و گمان در میان ماهی های کوچک ایجاد می کنند، که می تواند منجر به یک چرخه معیوب شود که در آن قیمت ها به هیچ اصولی پایبند نیستند.

تعریف نهنگ های بیت کوین 1

ساتوشی ناکاموتو

هویت ساتوشی ناکاموتو تا به امروز به طور کامل مشخص نشده است، اما اخیراً داستان این هویت چند پیچ ​​و خم داشته است.

یکی از نامزد های احتمالی برای هویت ساتوشی ناکاموتو، کریگ رایت، تاجر استرالیایی است که ادعا می‌ کرد این ارز دیجیتال را با کمک دوستش دیو کلیمن اختراع کرده است.

در سال 2019، کریگ رایت به خاطر نیمی از 1,1 میلیون بیت کوین گزارش شده وی توسط دارایی کلیمان شکایت کرد، جزئیات این پرونده پیچیده است و بیشتر به دلیل ماهیت مخفیانه رایت و ناکاموتو ساخته شده است، اما اگر رایت یک میلیون بیت کوین داشته باشد، قطعاً یکی از سه نهنگ برتر بیت کوین خواهد بود.

دوقلوهای وینکلووس

کامرون و تایلر وینکلووس، اولین پذیرندگان و طرفداران بیت کوین بودند.

گزارش شده است که آنها بیش از 100,000 بیت کوین دارند که آنها را در لیست سه نهنگ برتر قرار می دهد.

تیم دریپر

تیم دریپر ثروتمند آمریکایی و بنیان‌ گذار شرکت دریپر فیشر جوروتسون، دانشگاه دریپر، شبکه سرمایه‌ گذاری دریپر، دریپر آسوشیتس و دراپر گورن هولم است.

تیم دریپر همچنین یکی از سرمایه گذاران اولیه بیت کوین بود و تقریباً 42,000 بیت کوین را به ازای هر کدام شش دلار خریداری کرد و آنها را در صرافی منقرض شده Mt Gox ذخیره کرد و پس از هک شدن Mt Gox، دریپر کل دارایی خود را از دست داد.

در ژوئیه 2014، دریپر با خرید حدود 30,000 بیت کوین از وب سایت جاده ابریشم که از حراجی خدمات مارشال ایالات متحده به دست آمده بود، توجه گسترده ای را به خود جلب کرد.

تعریف نهنگ های بیت کوین 2

بری سیلبرت

بری سیلبرت مدیر عامل و بنیانگذار گروه ارز دیجیتال است که در بیش از 75 شرکت مرتبط با بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

گروه ارز دیجیتال همچنین صاحب CoinDesk، منبع اصلی اخبار بیت کوین است.

سیلبرت در همان حراج دولتی ایالات متحده با دریپر حضور داشت، و طبق گزارش ها، 48,000 بیت کوین در این فرآیند به دست آورد.

ارسال نظر