تصویر
علی الوندی

3 روز پیش

کاربرد صرافی ارزهای دیجیتال

کاربرد صرافی ارزهای دیجیتال

صرافی‌ های ارزهای دیجیتال پلتفرم‌ های آنلاینی هستند که در آنها می‌ توانید یک نوع دارایی دیجیتال را با دارایی دیجیتالی دیگری مبادله کنید.

محبوب ترین صرافی ارز های دیجیتال در حال حاضر صرافی بایننس است.

مهم است که صرافی‌ های ارز دیجیتال را با کیف پول‌ های ارز دیجیتال اشتباه نگیرید.

کیف پول های رمزنگاری به طور کلی این امکان را به شما می دهند تا طیف کوچکی از دارایی های دیجیتال محبوب (بیت کوین و اتریوم) را بخرید و در کیف پول خود نگهداری کنید.

سپس می توانید آن را به یک صرافی دیگر ارسال کنید تا با سایر دارایی های دیجیتال مانند آلت کوین ها معامله کنید.

اکثر صرافی‌ های ارزهای دیجیتال معمولاً کاربران خود را محدود می‌کنند که فقط دارایی‌ های دیجیتال را با دارایی‌ های دیجیتالی دیگر مبادله کنند، اما تعداد کمی از آن‌ ها امکان معامله ارزهای فیات مانند دلار آمریکا را برای ارزهای دیجیتال مجاز می‌کنند.

نمونه‌ ای از چنین صرافی‌ هایی Kraken است که در حال حاضر وجوهی را به صورت ارز فیات می‌پذیرد و از معاملات با Monero، Ripple و Litecoin و همچنین بیت‌ کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند.

صرافی‌ های ارز های دیجیتال و کیف پول‌ ها

اگر می خواهید ارز فیات خود مانند دلار آمریکا را در یک دارایی رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید، باید یک کیف پول داشته باشید.

پس از راه اندازی کیف پول، می توانید از آدرس عمومی کیف پول خود برای دریافت ارز ها و امکان ارسال ارز به کیف پول های دیگر استفاده کنید.

اگر کیف پول شما به شما اجازه خرید و فروش هر ارز دیجیتالی را نمی دهد، باید یک حساب مبادله ارز دیجیتال در یک صرافی راه اندازی کنید.

هنگامی که یک حساب در یک صرافی ارز دیجیتال ایجاد کردید، برای شروع معامله باید ارز هایی را به این حساب ارسال کنید و از کیف پول رمزنگاری خود، باید بیت کوین یا اتریوم یا هر دارایی مبادله ای که صرافی استفاده می کند را به آدرس ارز دیجیتال مربوطه در حساب معاملاتی خود ارسال کنید.

کاربرد صرافی ارزهای دیجیتال 1

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

مبادلات ارزهای دیجیتال و مسائل مربوط به نگهداری

مانند تمام واسطه‌ های مالی، ارز های دیجیتال هم نکات منفی دارند که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

اکثر معاملات دارایی های دیجیتال در صرافی های متمرکز انجام می شوند.

معاملات دارایی های دیجیتال باید با احتیاط انجام شوند، زیرا صرافی ها برای انجام معاملات نیاز به نگهداری دارایی های دیجیتال شما دارند و این امر پیامد های زیادی در مورد خرید و فروش آلت کوین ها دارد، معامله آلت کوین ها در صرافی ارزهای دیجیتال به معنای عدم نظارت ذاتی شما بر دارایی های جدیدتان است.

البته دادن این اختیار به صرافی منطقی است زیرا، مانند هر بانک یا مؤسسه مالی، صرافی‌ ها دارایی‌ های دیجیتال شما را برای دوره‌ های زمانی متغیری نگه می‌دارند تا به آنها سود تعلق گیرد.

از زمانی که بیت کوین در سال 2009 مورد توجه قرار گرفت و راه را برای یک اقتصاد غیر متمرکز و مالی هموار کرد، این مسائل مربوط به نگهداری و تمرکز، موضوع اصلی نگرانی جامعه بلاکچین بوده است.

ارسال نظر