تصویر
علی الوندی

14 روز پیش

بیگ دیتا در بازار های مالی چیست؟

بیگ دیتا در بازار های مالی چیست؟

بیگ دیتا چیست؟

بیگ دیتا به معنی حجم بسیار بالای اطلاعات می باشد، بازار های مالی شامل پارامتر های بسیار گسترده ای هستند، به طور مثال می توانیم از عدد های استخراج شده از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی یاد کنیم، این اعداد می توانند شامل مقادیر متفاوتی از تحلیل باشند.

به طور مثال تجزیه و تحلیل اعداد صورت های مالی یک صنعت، بازه های قیمتی روزانه و مقادیر عددی ابزار های تکنیکال مانند اندیکاتور ها.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

پیش بینی آینده

با استفاده از داده های جمع شده از پارامتر های متفاوت بازار های مالی می توانیم آینده بازار را بهتر پیش بینی کنیم، تمرکز اصلی بیگ دیتا ها در بازار های مالی واکنش های مهم گذشته یک صنعت می باشد.

فرض کنید در گذشته سهام یک شرکت با تشکیل یک الگوی عددی خاص مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است، مجموعه های مالی با توجه به الگو های عددی تشکیل شده منتظر هستند تا در صورت تکرار این الگو ها پیشنهاد خرید یا فروش را صادر کنند.

لازم به ذکر است که قدرت بیگ دیتا ها به این نقطه ختم نمی شود و با ترکیب چندین الگوی تکرار شده در گذشته ریسک معاملات آینده شما را کاهش می دهند.

بیگ دیتا در بازار های مالی چیست؟ 1

استفاده برای عموم

داده های متنی به تنهایی حجم زیادی ندارند ولی با توجه به پیچیدگی بازار های مالی داده های این صنعت دارای متغیر های بسیار زیاد می باشند.

به طور مثال اگر داده های یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را در بازه زمانی یک روزه جمع آوری کنیم حجم آن بالای بیست گیگابایت می شود. (این داده ها شامل تمامی اعداد قیمتی ، اندیکاتور ها و... در بازه های یک ثانیه ای می باشد)

همانطور که گفته شد جمع آوری داده ها نیاز به حجم بسیار زیادی دارد و این حجم در صورت جمع آوری کل داده های یک صنعت به حجم بسیار بالایی نیاز دارد.

پس می توان نتیجه گرفت که داشتن دیتای کامل بازار های مالی در بازه زمانی بلند مدت از توان عموم خارج است.

مردم می توانند برای دسترسی به حجم عظیم داده ها از شرکت هایی که کار استخراج داده را انجام می دهند استفاده کنند.

تنیجه گیری

استفاده از بیگ دیتا در بازار های مالی توسط شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

سرمایه گذاران بازار های مالی می توانند از دیتای جمع آوری شده شرکت های استخراج داده های مالی استفاده کنند تا معاملات هدفمند تری داشته باشند.

ارسال نظر