تصویر
علی الوندی

8 روز پیش

کپی ترید چیست و چگونه انجام می شود؟

کپی ترید چیست و چگونه انجام می شود؟

اگر در معاملات مبتدی هستید، کپی کردن از معاملات معامله گران با تجربه می تواند راه مناسبی برای یادگیری بازار ها و بهبود نتایج شما باشد.

کپی ترید مزایا متعددی خواهد داشت، از جمله دسترسی به استراتژی ها و دانش معامله گران با تجربه، افزایش اعتماد به نفس و صرفه جویی در زمان و موارد دیگر.

در ادامه به طور خلاصه به کپی ترید و مزایا و معایب آن می پردازیم.

کپی ترید می تواند برای معامله گران با تجربه نیز که به دنبال تنوع در استراتژی های خود هستند جذاب باشد.

کپی ترید چیست؟

کپی ترید به شما این امکان را می دهد که از معاملاتی که توسط معامله گران حرفه ای انجام می شود کپی کنید.

هدف اصلی پیدا کردن شیوه سرمایه گذاری دیگران با سابقه ثابت و کپی کردن از معاملات آنها است.

شما می توانید از معاملات افراد حرفه ای کپی کنید که به این کار کپی ترید می گویند، در صورتی که آن شخص سود کند شما نیز از سود بهرمند می شوید و در صورتی که معاملات آن شخص ضرر ایجاد کند، شما نیز متضرر می شوید.

هوش مصنوعی ارز دیجیتال و بورس

مزایای کپی ترید

در ادامه به مزایای کپی ترید می پردازیم و شما می توانید با در نظر گرفتن مزایا تصمیم بگیرید که آیا مایل به انجام این کار هستید یا خیر.

صرفه جویی در زمان

تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای کار سختی است و به زمان و تلاش قابل توجهی نیاز دارد.

برخی از معامله گران نمی توانند زمان لازم برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای را داشته باشند.

البته این موضوع به این معنی نیست که آن ها باید از رویا های خود برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای که کسب سود می کنند دست بکشند.

کپی ترید به شما این امکان را می دهد که از معامله گران حرفه ای کپی کنید و نیازی به مداخله و نظارت مداوم ندارد.

باید اطمینان حاصل کنید که پارامتر های ریسک مناسبی را انتخاب و تنظیم کرده اید که با آن ها احساس راحتی کنید تا از ضرر هایی که بیش از میزان ریسک شما هستند جلوگیری کنند.

کپی ترید چیست و چگونه انجام می شود؟ 1

مناسب برای معامله گران مبتدی

اکثر برنامه ها و پلتفرم های کپی ترید دارای یک رابط کاربری راحت و ساده هستند که آن را برای مبتدیان مناسب می کند.

پلتفرم های معاملاتی کلاسیک دارای ویژگی های متنوعی هستند که از ساده تا پیچیده متفاوت هستند و تعداد زیادی از گزینه ها و انواع سفارش مختلف برای معامله گران وجود دارد که دارای پیچیدگی است که در پلتفرم های مربوط به کپی ترید این پیچیدگی وجود ندارد.

افراد مبتدی با دانش کمک می توانند معامله کنند

تحلیل بازار مستلزم شناخت ساختار بازار و همچنین داشتن دانش در مورد تحلیل بنیادی و تکنیکال است.

در حالی که معامله گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند، تحلیل بنیادی را مفید نمی دانند و برعکس تحلیلگران بنیادی تحلیل تکنیکال را مفید نمی دانند، همیشه خوب و مفید است که شما تمام مفاهیم را درک کنید.

یاد می گیریم که چگونه معامله کنید

در حالی که برخی از معامله گران حرفه ای افراد ناشناسی هستند، برخی افراد دیگر ترجیح می دهند که اطلاعات خود را در اختیار افراد دیگر بگذارند تا بتوانند خدماتی را به سایرین ارائه کنند.

این موضوع مفید است و با شما این امکان را می دهد تا از علم دانش افراد حرفه ای استفاده کنید و بیاموزید و با سایر معامله گران تبادل نظر کنید.

تنوع در انتخاب سیگنال

اکثر برنامه های کپی ترید، دارای بخشی هستند که بهترین ارائه دهندگان سیگنال و تاریخچه فعالیت آن ها را به نمایش می گذارد.

شما می توانید در برنامه کپی ترید تاریخچه فعالیت معامله گران حرفه ای را مشاهده کنید و عملکرد گذشته و استراتژی آن ها را بررسی کنید.

در حالی که عملکرد گذشته افراد نشان دهنده نتایج آینده نیست، با بررسی این عملکرد می توان درک بهتری از سبک معاملاتی ارائه دهنده سیگنال داشته باشید.

به طور مثال: یک ارائه دهنده سیگنال وجود دارد که کاهش 50 درصدی از حسابش را تجربه کرده و این موضوع نشان دهنده این است که ارائه دهنده سیگنال فردی با پذیرش ریسک بالا است.

مدیریت ریسک به طور موثر

کپی ترید باعث نمی شود معاملات از ریسک کمتری برخوردار شوند.

معامله گران می توانند پارامتر های ریسکی مختلف را در برنامه و پلتفرم های کپی ترید مشاهده و تنظیم کنند که بر اساس تحمل میزان ریسک از کدام ارائه دهنده سیگنال پیروی کنند.

برای مثال: معامله گران می توانند حداکثر یا حداقل میزان ریسک را تعیین کنند و با انتخاب استراتژی ارائه دهنده سیگنال عملکرد خود را انتخاب کنند.

حذف احساسات از تصمیم گیری ها

کنترل احساس یکی از بزرگترین چالش ها است که معامله گران با آن رو به رو هستند.

یکی از دلایلی که معامله گران می توانند در حساب های آزمایشی کسب سود کنند اما با ورود به معاملات واقعی و ورود پول واقعی دچار مشکل و متضرر می شوند.

با کپی ترید، باز هم امکان درگیری احساساتی وجود دارد.

به عنوان مثال: اگر در یک معامله که کپی کرده اید با ضرری بیش از آن چه پیش بینی کرده اید مواجه شده اید، با این شرایط می توانید به تصمیمات معامله گر اصلی اعتماد کنید.

اگر احساس کردید که در معاملات بیش از حد احساساتی هستید و از سود ها به سرعت خارج شده و معاملات را می بندید و در عین حال اجازه می دهید تا موقعیت های زیان شما باز بمانند تا کسب سود کنند قطعا کپی ترید مناسب تر از این است که خودتان اقدام به معامله کنید.

تنوع در بازارهای مختلف

بسیاری از معامله گران، بازار های مالی ترجیحی خود را دارند و یا به دلیلی که احساس راحتی می کنند در یک بازار مالی اقدام به معامله می کنند و در بعضی مواقع به دلیل اینکه استراتژی آن ها در یک بازار مالی نتیجه مثبتی دارد اقدام به معامله در آن بازار می کنند.

کپی ترید به شما این امکان را می دهد که در بازار های مالی مختلف اقدام به معامله کنید و شما را وارد دنیا های جدید مالی می کند.

این موضوع زمانی بسیار مفید است که شما در بازار مالی ترجیحی خود سود مناسبی را کسب نکنید و با کپی ترید وارد بازار های جدید شوید و با معاملات جدید سود های جدیدی را کسب کنید.

منبع درآمد برای ارائه دهندگان سیگنال

اگر یک معامله گر کسب درآمد خوبی از راه معاملات دارد و سود مناسبی کسب می کند و از عملکرد خود راضی است، می تواند با ارائه دانش خود در معاملات در آمد خود را افزایش دهد.

اگر شما یک معامله گر حرفه ای هستید می توانید به عنوان یک ارائه دهنده سیگنال از کاربران مبتدی هزینه بگیرید و درآمد ثابتی را در کنار درآمد خود داشته باشید.

مفید برای مبتدیان و حرفه ای ها

کپی ترید نه تنها برای معامله گرانی که وقت کافی ندارند و مبتدیان مفید است بلکه می تواند برای معامله گران حرفه ای نیز مفید باشد.

معامله گران حرفه ای امکان دارد در یک مقطع زمانی احتیاج به استراحت داشته باشند و نخواهند زمانی را صرف تجزیه و تحلیل کنند یا تصمیمی به تغییر استراتژی خود یا تنوع در استراتژی دارند که می توانند با کپی ترید مشکلات خود را برطرف کنند.

به عنوان مثال: یک معامله گر حرفه ای وجود دارد که قصد دارد از استراتژی معاملاتی نوسانی استفاده کند اما تجربه و تخصص او در سبک و استراتژی دیگر قابل تحسین است و امکان دارد برای ایجاد یک استراتژی نوسانی نیاز به آزمون و خطا داشته باشد که این موضوع احتیاج به زمان دارد و او نمی تواند زمانی را صرف ایجاد یک استراتژی جدید کند پس بهترین راهی که برای او وجود دارد کپی ترید است.

کپی ترید چیست و چگونه انجام می شود؟ 2

معایب کپی ترید

کپی ترید دارای مزایا فوق العاده ای است اما نباید فراموش کرد که معایبی نیز برای کپی ترید وجود دارد، در ادامه به معایب کپی ترید می پردازیم.

عدم کنترل در کپی ترید

شما در معاملاتی که به طور شخصی انجام می دهید به میزان ریسک کنترل دارید.

برای مثال: شما مقداری پول را به حساب معاملاتی که در آن کپی ترید را انجام می دهید واریز می کنید و تنظیمات ریسک فردی را نیز وارد می کنید، با تمام این تفاسیر شما کنترلی بر معاملاتی که توسط معامله گر اصلی انجام می شود ندارید.

شرایط بازار به طور مداوم در حال تغییر است و معامله گر اصلی ممکن است برای کنار آمدن با برخی از تغییرات تلاش کند و چنین رویداد هایی در کپی ترید خارج از کنترل شما خواهد بود، به همین دلیل است که اطمینان از اجرای اقدامات مدیریت ریسک کافی موضوعی بسیار مهم است.

عدم کسب و توسعه دانش معاملاتی

ممکن است با کپی ترید شما بتوانید مواردی را نسبت به یک معامله گر موفق بیاموزید، به خصوص اگر برای تجزیه و تحلیل معاملات فردی و استراتژی ها وقت بگذارید.

با این حال، این موضوع به یادگیری در مورد بازار ها و معاملات به تنهایی و کسب تجربه از طریق توسعه استراتژی و یادگیری اشتباهات کمک نمی کند.

بنابراین باید ارزیابی کنید که هدف شما چیست، آیا تا زمانی که سود می کنید از کپی ترید استفاده می کنید یا تصمیم دارید یک معامله گر موفق باشید.

اگر علاقه ندارید یک معامله گر حرفه ای باشید قطعا پس از مدتی با کپی ترید وابسته می شوید.

دریافت کمیسیون بابت ارائه سیگنال

معمولا ارائه دهندگان سیگنال برای ارائه خدمات خود، حق اشتراک یا هزینه هایی را دریافت می کنند.

همیشه قبل از انجام کپی ترید بررسی کنید که چه میزان هزینه ای را و به چه شکل باید بپردازید.

ارسال نظر